نی نی سایت چسب بینی جوش سرسیاه

نی نی سایت چسب بینی جوش سرسیاه

نی نی سایت چسب بینی جوش سرسیاه


چسب جوش سرسیاه بینی

یکی از رهکار های از بین بردن جوش سرسیاه چسب های جوش سرسیاه است که در این مقاله هلث کده به بررسی آن می پردازد.

جوش سرسیاه

جوش‌های سرسیاه (به انگلیسی: Blackhead) جوش‌های زیرپوستی است؛ که به عقیدهٔ متخصصان پوست کاملاً قابل درمان است و در خیلی از موارد بعد از درمان ردّی از خود به‌جا نمی‌گذارد. آکنه یا جوش جوانی، از بیماری‌های شایع دوران نوجوانی و جوانی است. این بیماری موجب بروز شکل‌های مختلف ضایعات پوستی می‌شود.
در درمان و تجویز دارو، توجه به نوع ضایعات پوستی دارای اهمیت است. به‌طورکلی، ضایعات آکنه به دو دستهٔ التهابی و غیرالتهابی تقسیم می‌شود. اولین ضایعات ایجادشده در آکنه، ضایعات غیرالتهابی است که «کومدون» نام دارد.

از کومدون در سطح جامعه بیشتر با نام جوش زیرپوستی یاد می‌شود. کومدون‌ها یا سرسیاه هستند (باز) یا سرسفید (بسته). ضایعات التهابی، آکنهٔ قرمزرنگ و گاهی چرکی است. توصیهٔ کلی در مورد آکنه «دستکاری نکردن جوش» است. دستکاری جوش‌ها، به‌ویژه جوش‌های التهابی، موجب بروز عوارضی مانند باقی‌ماندن جای جوش می‌شود. دستکاری غیراصولی ضایعات غیرالتهابی (کومدون)، مثلاً کندن آن‌ها نیز موجب بروز این عوارض خواهد شد.

برای عمل بینی در اهواز به این مقاله مراجعه کنید.

علت جوش سرسیاه

جوش‌های زیرپوستی که کومدون نام دارند؛ معمولاً ناشی از بسته‌شدن دهانهٔ خروجیِ غدد چربی‌ساز پوست است. ترشحات چربی وقتی نمی‌تواند از دهانهٔ مسدودشدهٔ غدد چربی‌ساز خارج شود، داخل این غدد مثل بادکنک تجمع پیدا می‌کند. در نتیجه ی این تجمع چربی در زیر پوست جوش‌های زیرپوستی ایجاد می‌شود.
البته یکی از دلایل اصلی به‌وجودآمدن این جوش‌ها زمینهٔ ارث و ژنتیک است. لوازم آرایش عوامل اصلی جوش‌های سرسیاه است، اما موارد دیگری نیز به‌شکل جانبی باعث انسداد غدد چربی‌ساز می‌شود؛ مانند استفاده از پماد روی پوست که می‌تواند منجر به ایجاد جوش یا بدترشدن آن شود. علاوه بر این، نمونهٔ دیگر در مورد کسانی است که عادت دارند به موهایشان روغن یا ژل مو بزنند. هنگامی که موی چرب‌شده با پوست پیشانی تماس پیدا می‌کند، به ایجاد جوش زیرپوستی منجر خواهد شد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بتامتازون

 

از مطالب زیر هم دیدن کنید

مردم یک‌سری از جوش‌های التهابیِ عمیق را نیز جوش زیرپوستی می‌دانند. در مورد کومدون‌ها باید گفت که این جوش‌ها درد ندارد؛ فقط ظاهر آن‌ها به‌شکلی است که انگار روی صورت مبتلایان شن پاشیده‌باشند. برخی از این جوش‌های زیرپوستی به‌دلیل این‌که منفذ ظریفی به خارج باز کرده‌است، ممکن است به رنگ سیاه دیده شود که به آن‌ها جوش سرسیاه هم گفته می‌شود. ولی بعضی از آن‌ها که دهانهٔ کاملاً مسدود دارند و ترشحاتشان به بیرون نشت نمی‌کند، جوش‌های سرسفید یا جوش‌های بسته‌اند.
برای مشاهدهٔ بهترِ جوش‌های سفید، وقتی پوست را می‌کشیم، تجمع چربی را به‌شکل ذرات ظریفی روی پوست می‌توانیم ببینیم. در مورد این جوش‌ها یک نکتهٔ خوب این است که این جوش‌ها چون التهاب ندارد، بعد از تخلیه، از خودشان جا نمی‌گذارند؛ بنابراین، ضرورتی برای درمان آن‌ها وجود ندارد. ولی اگر تعدادشان خیلی زیاد باشد، ممکن است پوست را تاحدی ناصاف و بدمنظر نشان دهد.زمانی که فولیکول‌های متصل در سطح پوست باز شوند، جوش‌های سرسیاه تشکیل می‌شود. همچنین زمانی که کامدون‌ها باز هستند، علت سیاهی سر جوش، بر اثر واکنش غدد چربی با هواست؛ و بخاطر چرک کردن یا آلودگی غدد چربی، نیست.

برای زیبایی پوست به این مقاله مراجعه کنید.

درمان جوش سرسیاه

 

قدم اول درمان، استفاده از داروهای لایه‌برداری محسوب می‌شود؛ که ممکن است این داروها بتوانند دهانهٔ بسته‌شدهٔ غدد چربی‌ساز را باز کنند. به‌دنبال تخلیه‌شدن ترشحات، پوست صاف می‌شود؛ ولی اگر کرم‌های لایه‌بردار برای درمان کافی نباشد، می‌توان به‌شکل مکانیکی یا فیزیکی جوش‌ها را تخلیه کرد. البته این کار باید با وسیله‌ای انجام شود که حداقلِ عوارض و آسیب را برای پوست به همراه داشته‌باشد؛ بنابراین، تخلیهٔ جوش‌های زیرپوستی با فشاردادن، نیشگون‌گرفتن یا له‌کردن آن‌ها کار درستی نیست؛ چون ممکن است آسیبی به پوست وارد کند که جای آن بر روی پوست باقی بماند. این کار توسط پزشک یا پرستار و با وسیلهٔ مناسبی به نام کومدون اکستراکتور انجام می‌شود. همچنین می‌توان از درمان‌های سنتی و چسب‌های پاک‌کننده جوش سرسیاه استفاده نمود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چسب لیفت بینی نی نی سایت

منبع »ویکی پدیا

 

 

جوش سرسیاه

اکثر ما قطعا بر روی بینی خود دونه های سر سیاهی داریم که اگر بیش از اندازه باشند می توانند به سادگی زیبایی و پاکی صورت را به مخاطره بیاندازند. اما برای رفع این مشکل علاوه بر انواع ماسک های طبیعی و صنعتی، چسب های جوش سر سیاه مخصوص تولید شده که امروز قصد معرفی یکی از آنها را برای شما داریم؛ پس تا انتهای مطلب امروز همراه با مجله سبک زندگی آریسته باشید.

برای رفع گودی جای جوش به این مقاله مراجعه کنید.

روش های از بین بردن جوش های سرسیاه

برای از ین بردن جوش سر سیاه روی بینی راه های متفاوتی وجود دارد، از راه های طبیعی گرفته تا راه های پزشکی همگی به اندازه ای اثر گذار بوده و این تنها بستگی به عمق این روزنه ها و مواد داخل آنها خواهد داشت. یکی از راه های از بین بردن جوش های سر سیاه بینی تهیه یک خمیر با جوش شیرین است، استفاده از خمیر دندان، ماسک ذغال فعال و استفاده مداوم از ماسک های سفیده تخم مرغ و ماسک شیر و نشاسته در دراز مدت نیز می تواند علاوه بر بستن منافذ پوست شما تاثیر بسزایی در از بین بردن جوش سر سیاه داشته باشد، گذشته از راه های پزشکی، اگر از دسته کسانی هستید که طاقت کمی داشته و علاقمند به جواب گیری سریع هستید توصیه می کنیم راه های طبیعی را کنار گذاشته و برای یکبار هم که شده از چسب جوش سر سیاه بینی پیوردرم استفاده کنید.

از بین بردن جوش های سرسیاه

از بین بردن جوش های سرسیاه

روش استفاده از چسب جوش سر سیاه بینی

طرز استفاده چسب جوش پیوردرم راحت بوده و باید پس از حمام زمانیکه بینی شما هنوز خیس است چسب را بر روی نقطه مورد نظر بچسبانید و پس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه چسب را از روی بینی جدا کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آموکسی سیلین ۵۰۰
چسب جوش سر سیاه بینی

چسب جوش سر سیاه بینی

یک نکته بزرگ در استفاده از این چسب جوش سر سیاه بینی این است که محل مورد نظر باید عاری از هر گونه چربی و مواد اضافی باشد، به همین علت هم اگر پس از حمام از آن استفاده کنید نتیجه ای مطلوب تر خواهید دید، چراکه در این زمان منافذ پوست شما باز بوده و سطح روی پوست کاملا عاری از هرگونه آلودگی می باشد، بنابراین جوش سر سیاه بسیار ساده از روی پوست شما جدا خواهند شد. نکته بعدی که بسیار بر روی آن تاکید دارم این است که حتما بینی قبل از مصرف کاملا مرطوب باشد، چراکه میزان چسبندگی این وسیله تنها به خیس بودن بینی وابسته است؛ پس از خشک شدن چیزی شبیه به گچ بر روی بینی خود حس خواهید کرد، چسب را به آرامی و بسیار ملایم از روی پوست خود جدا کنید که آسیبی به آن وارد نشود.

برای چسب بینی زدن به این مقاله مراجعه کنید.

قیمت و هزینه تهیه چسب های جوش

پیودرم علاوه بر ماسک های زیبایی بسیاری که تولید کرده چسب مخصوص درمان جوش های سرسیاه نیز تولید کرده که در هر بسته بندی آن ۶ عدد چسب مخصوص جوش سر سیاه موجود است. قیمت چسب جوش سرسیاه پیودرم مابین ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان است و به صورت تکی هم قابل تهیه می باشد، این چسب جوش در تمامی فروشگاه های لوازم آرایشی و داروخانه ها موجود است و می توانید برای تست ابتدا دو عدد تهیه کرده و در صورت رضایت یک بسته کامل را تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...