نی نی سایت کنکور انسانی

نی نی سایت کنکور انسانی

نی نی سایت کنکور انسانی


کنکور انسانی

در این مقاله هلث کده به بررسی جزییات کامل کنکور انسانی می پردازد.با ما همراه شوید.

 

ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1400

یکی از مسائل مهم برای همه فارغ التحصیلان مقطع متوسطه در کشور ما، رقابت در کنکور سراسری می باشد و داوطلبان گروه آزمایشی انسانی سهم قابل توجهی از متقاضیان کنکور سراسری را تشکیل می دهند. رشته هایی همچون مدیریت، روانشناسی، حقوق و حسابداری از جمله رشته های پرطرفدار این گروه آزمایشی به شمار می روند. عواملی مانند استفاده از کتاب های کمک آموزشی مناسب، اطلاع از بودجه بندی کنکور، تسلط کامل بر مباحث و کتب درسی و هم چنین شرکت در آزمون های آزمایشی استاندارد، داوطلبان را برای دستیابی به نتیجه و رتبه مطلوب در کنکور انسانی کمک خواهد کرد. این مطلب را به طور ویژه به کنکور سراسری انسانی و جزئیات آن اختصاص داده ایم.

ثبت نام کنکور سراسری کلیه گروه های آزمایشی از جمله علوم انسانی، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

زمان ثبت نام

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری می بایست در مدت زمان مقرر به سایت ثبت نام کنکور مراجعه کرده و فرآیند مربوط به ثبت نام خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند. مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، سامانه ثبت نام کنکور سراسری 1400 از روز یکشنبه 12 بهمن فعال می شود و شرکت کنندگان تا روز شنبه 18 بهمن ماه فرصت خواهند داشت نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام

پیش از آن که فرآیند ثبت نام خود را آغاز کنید، لازم است دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و مطالعه نمایید.این کار کمک می کند تا در جریان تمام جزئیات آزمون قرار گرفته و از شرایط و مقررات برگزاری آن مطلع گردید. با توجه به این که هنوز دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور برای سال 1400 منتشر نشده است، جهت آشنایی شما عزیزان با نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون، لینک دانلود دفترچه سال 99 را در جدول زیر قرار داده ایم و به محض انتشار دفترچه سال 1400، لینک مرتبط با آن را به روز رسانی خواهیم کرد.


شرکت در آزمون سراسری مانند کلیه آزمون هایی که هر ساله در کشور برگزار می شوند، مستلزم پرداخت هزینه است.
 هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400 برای تمامی گروه های آزمایشی یکسان بوده و واریز آن، تنها از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم امکان پذیر می باشد. این مبلغ در سال 99 برابر با 37 هزار تومان بوده است که انتظار داریم برای سال 1400 با کمی افزایش همراه باشد. چنانچه داوطلبان مایل به شرکت در کنکور سایر گروه های آزمایشی باشند، لازم است که کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایند.

 

پیشنهاد شده از سراسر وب

راهنمای ثبت نام

کلیه مراحل نام نویسی کنکور از جمله پرداخت هزینه و ارسال عکس اسکن شده به عنوان یکی از مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1400 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. داوطلبان کنکور انسانی و دیگر گروه های آزمایشی می توانند مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.

 • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست
 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1400”
 • انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” از منوی اصلی موجود در سمت راست صفحه
 • انتخاب نوع سریال ثبت نام با توجه به گروه آزمایشی مورد نظر (توجه داشته باشید که در صورت تمایل به تحصیل و انتخاب رشته دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور، می بایست برای آن ها نیز به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری نمایید.)
 • وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه
 • واریز هزینه ثبت نام از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره پیگیری پرداخت
 • بازگشت مجدد به صفحه اول سامانه و کلیک بر روی لینک “ثبت نام کنکور سراسری 1400”
 • وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی
 • مشخص نمودن نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی
 • ثبت کردن اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی از جمله کد سوابق دیپلم و کد دانش آموزی دیپلم
 • بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب
 • تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی
بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت گرانی خانه

پس از درج اطلاعات مورد نیاز در فرم نام نویسی، روی گزینه “تایید نهایی” کلیک کنید تا مشخصات درج شده، ذخیره شوند. پس از طی تمامی مراحل فوق، سامانه یک شماره پرونده و یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد. فراموش نکنید حتما از کد دریافتی و فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا پایان مراحل آزمون و اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

معرفی رشته ها و زیرگروه های کنکور انسانی

آشنایی با رشته هایی که داوطلبان می توانند با شرکت در هر یک از گروه های آزمایشی به تحصیل در آن ها بپردازند، به ویژه در هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری 1400، از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که بروز هر گونه اشتباه در انتخاب رشته می تواند آینده شغلی و تحصیلی شرکت کنندگان را تحت تاثیر قرار دهد. از همین رو، توصیه می کنیم پس از آشنایی با رشته های کنکور انسانی، مشاوره انتخاب رشته کنکور را نیز در دستور کار خود قرار دهید.

آگاهی از ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری موجب می شود بتوانید از میزان اهمیت هر درس مطلع شده و متناسب با آن به برنامه ریزی بپردازید. از طرفی ضرایب دروس اختصاصی برای رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و هر چه درصد دروس ضریب دار در یک زیرگروه بیشتر باشد، رتبه و شانس قبولی داوطلب در رشته های آن زیرگروه بیشتر خواهد بود. ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور سراسری انسانی به شرح زیر می باشند.

ضریب دروس عمومی کنکور سراسری انسانی
نام درسضریب در تمامی زیرگروه ها
زبان و ادبیات فارسی4
زبان انگلیسی2
زبان عربی2
فرهنگ و معارف اسلامی3
ضریب دروس اختصاصی کنکور سراسری انسانی
مواد امتحانیزیرگروه 1زیرگروه 2زیرگروه 3زیرگروه 4زیرگروه 5
ریاضی24433
اقتصاد12322
زبان و ادبیات فارسی42222
زبان عربی41111
تاریخ و جغرافیا11131
علوم اجتماعی13223
فلسفه و منطق31122
روانشناسی12133

تفاوت در ضرایب دروس تخصصی در هر کدام از زیرگروه ها، میزان اهمیت آن درس را نشان می دهد. در جدول زیر می توانید رشته های کنکور انسانی را به ترتیب هر پنج زیرگروه آن مشاهده نمایید.

رشته های کنکور سراسری انسانی
زیرگروهرشته
زیرگروه یککارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق، آموزش الهیات، آموزش زبان و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان، ادیان و مذاهب، ایران شناسی، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حقوق، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، زبان و فرهنگ عربی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فرهنگ و معارف اسلامی، فقه شافعی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، مترجمی زبان عربی، مربیگری عقیدتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، کاردانی امور دولتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی حقوق قضایی، کاردانی خدمات اداری، کاردانی علوم قضایی
زیرگروه دوآموزش علوم اجتماعی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون، پژوهشگری امنیتی، جامعه شناسی، حفاظت اطلاعات، روزنامه نگاری، ضد تروریسم، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم فنی امنیت، مددکاری اجتماعی، مردم شناسی
زیرگروه سهاقتصاد، امنیت اقتصاد، حسابداری، روابط عمومی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، هتلداری، کاردانی اشتغال، کاردانی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بیمه، کاردانی حسابداری، کاردانی روابط کار، کاردانی گردشگری، کاردانی مدیریت مالی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی هتلداری
زیرگروه چهارآموزش تاریخ، آموزش جغرافیا، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، جغرافیا، زبان شناسی، علوم سیاسی
زیرگروه پنجآموزش ابتدایی، آموزش تربیت بدنی، آموزش کودکان استثنائی، آموزش مشاوره و راهنمایی، روانشناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مشاوره، مطالعات خانواده، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی علوم ورزشی

معرفی منابع کنکور سراسری انسانی

پذیرش در رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری انسانی مانند حقوق و روانشناسی علاوه بر تلاش و پشتکار، مستلزم مطالعه بهترین منابع کنکور انسانی در کنار یک برنامه ریزی کنکور هدفمند و اصولی می باشد. منابع اصلی کنکور سراسری در هر یک از گروه های آزمایشی، کتب درسی دوره دوم متوسطه می باشند اما استفاده از کتاب های کمک آموزشی به ویژه کتاب های تست می تواند تاثیر بسزایی در آمادگی داوطلبان و تقویت توانایی آن ها در امر تست زنی داشته باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گرانی ماشین نی نی سایت

 

 

معرفی منابع کنکور سراسری انسانی

معرفی منابع کنکور سراسری انسانی

 

در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی چند منبع معتبر و مناسب در راستای آمادگی متقاضیان برای شرکت در کنکور انسانی بپردازیم. امیدواریم مطالعه این کتاب ها بتواند در مسیر موفقیت شما داوطلبان گرامی موثر واقع شود. شایان ذکر است با توجه به تغییر کتاب های درسی دو نظام آموزشی جدید و قدیم، متقاضیان می بایست به تهیه منابع مناسب نظام آموزشی خود بپردازند. داوطلبان نظام قدیم نیز می توانند علاوه بر مطالعه کتاب های درسی خود، از منابع کمک آموزشی و کتاب های تست متناسب با دوره آموزشی خود استفاده نمایند.

منابع کنکور سراسری انسانی
نام درسمنابع
زبان عربیکتاب عربی به زبان ساده مبتکران از ایاد فیلی، کتاب عربی کامل گاج نقره ای، کتاب عربی جامع خیلی سبز
دین و زندگیکتاب دین و زندگی گاج نقره ای، کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو
زبان و ادبیات فارسیکتاب جامع ادبیات کنکور انتشارات نشر الگو، کتاب ادبیات عمومی میکرو طبقه بندی گاج
اقتصادکتاب لقمه اقتصاد انتشارات مهر و ماه، کتاب ماجراهای من و درسام انتشارات خیلی سبز
ریاضیکتاب ریاضی انسانی انتشارات خیلی سبز، کتاب ریاضی انسانی انتشارات مبتکران، کتاب لقمه ریاضی انتشارات مهر و ماه
فلسفه و منطقکتاب تست فلسفه خیلی سبز، کتاب آموزش و آزمون فلسفه و منطق از اصغر حجازیان
زبان انگلیسیکتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، کتاب انگلیسی یازدهم سیر تا پیاز گاج
تاریخ و جغرافیاکتاب تست جغرافیای خیلی سبز، کتاب تاریخ و جغرافیای رزمندگان، کتاب تست تاریخ خیلی سبز، کتاب تاریخ و جغرافیای آبی قلم چی
روانشناسیکتاب لقمه روانشناسی انتشارات مهر و ماه، کتاب آزمون های تدریجی روانشناسی انتشارات اندیشه فائق
علوم اجتماعیکتاب تست جامعه شناسی خیلی سبز، کتاب تست جامعه شناسی مهر و ماه

اطلاع از بودجه بندی کنکور نیز می تواند در زمان بندی مطالعه و برنامه ریزی شما نقش بسیار موثری را ایفا کند چرا که می توانید متناسب با میزان اهمیت هر درس، زمان لازم را برای مطالعه و تست های آن اختصاص دهید. از طرفی آشنایی با بودجه بندی سوالات موجب می شود بدانید کدام یک از مباحث هر درس بیشتر مورد توجه طراحان می باشند و بدین ترتیب با شیوه مناسب تر و برنامه ریزی دقیق تری نسبت به مطالعه دروس خود بپردازید.

برنامه ریزی کنکور انسانی

همانطور که می دانید داشتن هدف و انگیزه تا حد زیادی می تواند در موفقیت داوطلبان اثرگذار باشد. در واقع داشتن هدف قابلیت آن را دارد که بتواند اشتیاق شما برای رسیدن به موفقیت را دوچندان کند. پس از تعیین هدف می بایست یک برنامه منسجم مطالعه طراحی نموده و بر اساس آن عمل کنید. دیگر نکته مهم آن است که تمامی دروس خود را به صورت جزء به جزء و کنکوری بخوانید و بعد از مطالعه هر درس، نسبت به حل تست های آن اقدام نمایید. این امر به ثبت مطالب خوانده شده در ذهن شما و به خاطر سپردن آن ها بسیار موثر است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طلا بخرم

توصیه می کنیم به هیچ عنوان از اهمیت حل سوالات و تست زنی غافل نشوید، زیرا این امر موجب می شود به نقاط ضعف خود پی برده و در اسرع وقت، در جهت رفع آن ها گام بردارید. همان طور که می دانید برای حل هر یک از سوالات کنکور سراسری مدت زمان محدودی را در اختیار دارید، بنابراین می توانید با تمرین تست زنی، فضای جلسه کنکور را برای خود شبیه سازی کرده و سرعت خود را در پاسخگویی به سوالات افزایش دهید.

توصیه می کنیم جدول زمان بندی خود را طوری طراحی کنید که پس از مطالعه هر درس اختصاصی، یک درس عمومی قرار دهید. کنکور سراسری انسانی از 280 سوال تشکیل شده است و سوالات مربوطه در قالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار می گیرند که داوطلب می بایست در مدت زمان 240 دقیقه به آن ها پاسخ دهد. دفترچه اختصاصی متشکل از 180 سوال و مدت زمان پاسخ دهی به آن 165 دقیقه است و دفترچه عمومی نیز شامل 100 سوال و مدت زمان پاسخ دهی به آن ها 75 دقیقه می باشد.

بودجه بندی سوالات عمومی کنکور سراسری انسانی
مواد امتحانیتعداد سوالمدت پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی2518 دقیقه
زبان عربی2520 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی2517 دقیقه
زبان انگلیسی25 20 دقیقه
بودجه بندی سوالات اختصاصی کنکور سراسری انسانی
مواد امتحانیتعداد سوالمدت پاسخگویی
ریاضی2025 دقیقه
اقتصاد15 10 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی3030 دقیقه
زبان عربی2020 دقیقه
تاریخ1525 دقیقه
جغرافیا15
علوم اجتماعی2015 دقیقه
فلسفه و منطق2525 دقیقه
روانشناسی2015 دقیقه

در آخر لازم است بدانید که داوطلبان قبل از برگزاری آزمون باید کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 را با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور تهیه نمایند. توجه داشته باشید دارا بودن کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و یا شناسنامه برای شرکت در کنکور الزامی می باشد و در فراموش کردن آن ها آن ها، از حضور داوطلب در جلسه کنکور ممانعت به عمل خواهد آمد. در رابطه با زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 نیز باید به اطلاعتان برسانیم که داوطلبان پس از مشاهده کارنامه خود، در صورت کسب رتبه و نمره حد نصاب، می توانند در مرحله انتخاب رشته شرکت کنند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از مباحث فوق، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی در آزمون سراسری به صورت اینترنتی بوده و از طریق مراجعه به سایت سنجش انجام می گیرد.

2- داوطلبان کنکور انسانی چه زمانی می توانند برای نام نویسی اقدام نمایند؟

ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1400 از روز یکشنبه 12 بهمن آغاز شده و تا 18 بهمن ماه 99 ادامه خواهد داشت.

 

ر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت در مورد قیمت طلا x بخوانید...