نی نی سایت کنکور زبان

نی نی سایت کنکور زبان

نی نی سایت کنکور زبان


کنکور زبان

کنکور زبان یکی از کنکورهای تخصصی در کشور ما است . برای اطلاعات بیشتر در این زمنیه با هلث کده همراه شوید.

همه چیز درباره  کنکور زبان 

یکی از پنج کنکور سراسری ، کنکوری است با نام کنکور منحصرا زبان. داوطلبین این کنکور به دو دسته تقسیم می­شوند کسانی که قصدشان تحصیل ادبیات انگلیسی یا ترجمه یا آموزش زبان انگلیسی است و کسانی که تفننی این کنکور را می­دهند وقصد انتخاب رشته در آن را ندارند. از آنجایی که گروه دوم تعداد بیشتری را در برمی­گیرد و  از آنجایی که متاسفانه تاثیر دروس عمومی در این کنکور بیشتر از تاثیر درس زبان تخصصی این کنکور می­باشد لذا هر سال رتبه ­های برتر این کنکور کسانی هستند که هیچ­گاه علاقه به این رشته­ ها ندارند و هدفشان کنکور خودشان بوده است نه کنکور زبان.

توجه!!!

شاید به جرات بتوان گفت این کنکور از همه ی کنکور­های دیگر سخت­تر است چرا که هیچ منبع رسمی و حتی غیر رسمی (!!!) ندارد. سوالات هر ساله بر خلاف دیگر کنکور­ها تغییرات دراماتیکی دارند و داوطلبین این کنکور تکلیف خود را نمی­دانند. رشته های کنکور منحصرا زبان شامل ادبیات انگلیسی ، ترجمه و آموزش انگلیسی می­باشد که هر کدام از آن ها شامل تئوری­های ادبیاتی و زبان­شناسی و روانشناسی است. در هیچ دانشگاهی گرامر و لغت به کسی یاد نمی ­دهند و این تصور اشتباه کسانی است که با رشته ­های آکادمیک آشنایی ندارند.

پیش نیاز قبولی

در واقع پیش نیاز قبولی در یکی از رشته­ های کنکور منحصرا زبان آن است که دانشجو قبل از ورود به دانشگاه تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشد ( ناگفته نماند در دانشگاه­های سطج پایین تر ممکن است این تسلط اهمیت پایین­تری داشته باشد و در ترم­های یک تا سه ، به آموزش گرامر و لغات و توانایی­های زبانی پرداخته شود ولی در هیچ دانشگاهی در ایران بیشتر از سه ترم ، زبان عمومی یا همان گرامر و لغات و توانایی­های زبانی تدریس نمی­شود لذا بعد از سه ترم تمامی دروس حالت تخصصی ادبیات یا آموزش یا ترجمه میگیرند). جواب دومی که به آن­ها میتوانید بگویید آن است که شما علاقه دارید و زندگی شخصی شما به هیچ کس ربطی ندارد!!!

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت یخچال دیپوینت

مهندس خلیلی در این ­باره می­ گویند : ” اکثرا حتی خود داوطلبین زبان که عزم خود را جمع کرده­اند از بنده می­پرسند آیا بازار کار این سه رشته خوب است؟ پاسخ من مشخص است بله حتی بهتر از هر رشته­ای در ایران. کمتر دانشجوی کارشناسی این رشته­ها را می­توان یافت که بیکار باشد چه برسد به فارغ التحصیل ­های این رشته­ ها. لذا داوطلب این کنکور باید از هوش هیجانی بالایی برخوردار باشد تا همه ­ی این فشار­های روانی بیرونی و داخلی را تحمل کند و از همه مهمتر بتواند برنامه ریزی بکند برنامه­ریزی در این رشته بسیار مشکل است چرا که داوطلب نمی­داند چه کتاب­هایی بخواند و هر کتابی را چگونه بخواند و چقدر بخواند.   اما من همیشه گفته ­ام فرمول موفقیت در هر کنکوری خیلی ساده است.انگیزه + اراده + سخت کوشی و غیرت + هوش هیجانی بالا. این فرمول در هر کنکوری صدق می­کند اما در کنکور زبان مهمترین جزء آن هوش هیچانی است. یکی از دلایل دیگری که رتبه ­های برتر این کنکور به ندرت کسانی بوده ­اند که هدفشان رشته­ های زبان بوده است آن است که آن­ها تفننی و بدون استرس در این کنکور شرکت می­کنند.”

 

 

پیشنهاد شده از سراسر وب

حالا یک داوطلب بر همه­ ی این­ها غلبه کرد و با عزم و اراده خود را برای این کنکور می­خواهد آماده کند از کجا باید شروع کند؟

 

جواب این سوال کمی سخت است. اما اولین فاکتور آن است که کسی که می خواهد در این کنکور شرکت کند باید پیش زمینه ­ی خوبی از زبان انگلیسی داشته باشد حالا چه به صورت حود آموزی باشد چه به صورت کلاس ­های مکالمه ­ای که موسسات برگزار می­کنند.لذا حداقل داوطلب باید از اول دبیرستان به تقویت زبان خود بپردازد. یا به عبارت دیگر قبل از شروع برای آمادگی این کنکور داوطلب باید در سطح INTERMEDIATE باشد تا بتواند با یک برنامه ریزی یک ساله  ( از تابستان قبل از پیش دانشگاهی تا کنکور ) و مطالعه­ ی کنکوری به سطح UPPER INTERMEDIATE و اوایل سطح پیشرفته برسد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت زن دوم بودن

یادآوری

داوطلب این کنکور نباید دروس عمومی را فراموش کند اشتباهی که خیلی از داوطلبین این رشته می­کنند همین است که به دروس عمومی نمی­پردازند و فقط به فکر زبان تخصصی هستند آن هم بخاطر این که علاقه­ی زیادی به یادگیری زبان تخصصی دارند و به کلی دروس عمومی را کنار می­گذارند. با این که تاثیر دروس عمومی بیشتر از درس زبان تخصصی است اما پیشنهاد بنده آن است که داوطلب نیمی از مطالعاتش را به دروس عمومی و نیمی دیگر را به زبان تخصصی اختصاص دهد. چون بعدا ممکن است در دانشگاه نسبت به کلاس از لحاظ تسلط به زبان کم بیاورد. دیدن فیلم های زبان اصلی و خواندن کتاب­ های به زبان انگلیسی علاوه بر نقش یادگیری که برای شما خواهند داشت تفریح نیز محسوب می­شوند! یک داوطلب منحصرا زبان باید از خواندن زبان تخصصی لذت ببرد!  همانطور که گفته شد کنکور منحصرا زبان از زیر مجموعه های کنکور سراسری محسوب می شود. کنکور زبان همانند سایر گروه های آزمایشی کنکور سراسری شامل دفترچه اختصاصی و دفترچه عمومی می باشد.

 

منابع دروس اختصاصی کنکور زبان

بودجه بندی تست های اختصاصی زبان

واژگان: ۱۵ تست

ریدینگ : ۲۰ تست

گرامر : ۱۰ تست

کاربرد زبانی : ۱۰ تست

کلوز تست : ۱۰ تست

ترتیب واژه ها : ۵ تست

 

منابع دروس اختصاصی کنکور زبان

منابع دروس اختصاصی کنکور زبان

منابع دروس اختصاصی زبان انگلیسی

 

کتاب های زبان انگلیسی سال اول تا چهارم دبیرستان

کتاب new bridging the gap انتشارات سازمان سنجش

کتاب vocabulary in use

English Grammar in Use by Raymond Murphey – Upper Intermediate Level

 

۵۰۴ Absolutely Essential Words

Vocabulary for the High School Student by Harold Levine

Anything you can get your hands on

Longman Dictionary of Contemporary English (LDOCE) for Advanced Learners

English Idioms in Use by Felicity O’Dell and Michael McCarthy

کتاب گرامر تخصصی انتشارات خیلی سبز تالیف دکترعلیرضا جابری.

کتاب درک مطلب به زبان ساده تالیف دکتر شهاب اناری و انتشارات گاج.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  معنی پیکی بلایندرز

منابع دروس اختصاصی زبان آلمانی

کتاب Klipp Und Klar

کتاب قرمز هوبر Übungsgrammatik für die Mittelstufe،

کتابgroßes übungsbuch  Wortschatz

منابع دروس اختصاصی زبان فرانسه

برای یادگیری گرامر کتاب های Nouvelle grammaire du français Sorbonne و Grammaire en dialogue است.

برای یادگیری لغات سری کتاب‌های Vocabulaire en progressive توصیه می شود.

برای درک مطلب Dites moi un peu و Compréhension écrit ( CLE ) niveau 1 et 2 et 3 توصیه می شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسجد جامع فهرج x بخوانید...