هزینه طب سوزنی نی نی سایت

هزینه طب سوزنی نی نی سایت

هزینه طب سوزنی نی نی سایت


هزینه طب سوزنی برای لاغری

 

قیمت طب سوزنی از مهمترین مواردی است که خواه یا ناخواه هنگام یا قبل از مراجعه به مطب پزشک یا بیمارستان برای هر بیماری و درمان آن، در ذهن شما  نقش می‌بندد. طب سوزنی نیز مانند هر روش درمانی دیگری هزینه‌های خاص به خود را دارد. میزان هزینه طب سوزنی بسته به زمان و عوامل دیگر متفاوت است. در این مقاله هلث کده هزینه‌های درمانی طب سوزنی را برای شما شرح می‌دهیم.

طب سوزنی

سوزنی یا سوزن درمانی (به چینی: 针灸)، ژِن جیو) گونه‌ای پزشکی جایگزین است و از مهم‌ترین شاخه‌های طب سنتی چینٰ است که با فروکردن سوزن در بدن انجام می‌شود. طب سوزنی یک شبه‌علم است زیرا تی‌های این گونه طب بر اساس روش‌های علمی نیست و برخی آن را شیادی سلامت می‌دانند.روش طب سوزنی با توجه به کشوری که در آن اجرا می‌شود متفاوت است و از فلسفه‌ها و شیوه‌های فکری متفاوتی سرچشمه می‌گیرند.عموماً این نوع طب برای تسکین درد استفاده می‌شود. هرچند درمانگران این روش مدعی هستند که می‌توان طیف بیشتری از بیماری‌ها را با طب سوزنی درمان کرد. طب سوزنی همیشه در تلفیق با شیوه‌های دیگر درمان استفاده می‌شود.

نتایج آزمایش‌ها

و مرور سیستماتیک متناقض هستند که می‌تواند نشانگر بی‌اثری طب سوزنی باشد. یکی از بررسی‌های بنیاد همیاری کاکرین نشان داد که طب سوزنی بر طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها بی‌اثر است. یک مرور سیستماتیک در دانشگاه اکستر و دانشگاه پلیموث مدرک کمی در اثباتی اثربخشی این شیوه برای تسکین درد یافت. در کل، مدارک نشان می‌دهند که درمان کوتاه مدت طب سوزنی تأثیر بلند مدت ندارد.

برخی تحقیق‌ها نشان داده‌انند که طب سوزنی بر برخی از دردها تأثیرگذار است اما اکثر این تحقیقات اثر آن را بر اثر خاصیت خودِ روش درمانی نمی‌دانند. یک مرور سیستماتیک نتیجه گرفت که اثر ضددردی طب سوزنی به نظر می‌رسد فاقد ارتباط بالینی است و نمی‌توان آن را به روشنی از تعصب تمیز داد. یک فراتحلیل نشان داد که طب سوزنی برای کمردرد مزمن به عنوان درمانی مکمل در کنار درمان اصلی مقرون به صرف است،در حالی که یک مرور سیستماتیک جداگانه شواهد کافی برای مقرون به صرفه بودن طب سوزنی در درمان کمردرد مزمن پیدا نکرد

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص جو دوسر

در این طب

با فروکردن سوزن‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه‌های انرژی دانسته می‌شوند برای تسکین درد یا درمان مشکل خاصی از بیمار استفاده می‌شود. تئوری طب سوزنی مدعی است که این نقاط خاص بر روی مسیرهای خاصی از بدن با نام گذرگاه  رقار دارند که انرژی حیات که در زبان چینی به آن «چی» (QI) گفته می‌شود در آن‌ها جریان دارد.

پس از آن که طب سوزنی نیز مانند سایر روش‌های طب سنتی در دنیا، از سیستم‌های پزشکی و بهداشتی چین حذف و با طب کلاسیک جدید جایگزین شده بود، در زمان مائو و به دلیل کمبود پزشک در چین، مجدداً بر سر زبان‌ها افتاد.

منبع:ویکی پدیا

 

هزینه طب سوزنی

شاید بتوان گفت طب سوزنی به نوعی با بقیه روش‌های درمانی کمی متفاوت است. این روش درمانی جزو روش‌های درمانی جدید در کشور محسوب می‌شود و حتی تا چند سال پیش برای آن حق بیمه تعریف نشده بود. وسایل طب سوزنی و سوزن‌های آن عموماً وارداتی هستند و از خارج کشور تأمین می‌شوند. به این ترتیب بالا رفتن قیمت ارز و دلار تأثیر مستقیمی روی هزینه‌های طب سوزنی می‌گذارد.

از طرف دیگر طب سوزنی جزو روش‌های درمانی عملی به حساب می‌آید. به این ترتیب که پزشک برای هر جلسه حدود 60 تا 120 دقیقه برای بیمار وقت صرف می‌کند. در طول درمان نیز دائما سوزن‌ها باید تغییر وضعیت دهند تا عصب‌های بیمار را تحریک شوند. به این ترتیب درمان بیمار به صورت کاملا عملی و کار مداوم صورت می‌گیرد و باعث می‌شود هزینه‌ها نسبت به ویزیت معمولی کمی بالاتر بروند.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

هزینه تقریبی طب سوزنی

احتمالا در جریان هستید که طب سوزنی شامل جلسات متعددی می‌باشد. معمولا برای هر بیماری بین 10 تا 20 جلسه درمانی نیاز است. هرچند گاهی حتی یک جلسه درمانی کافی بوده و بیماران زیادی پس از یک جلسه احساس رضایت کامل داشته‌اند. اما به طور معمول به حدود 10 جلسه درمانی نیاز است که بر اساس کارهای انجام شده در هر جلسه قیمت و هزینه طب سوزنی حدود 100 الی 120 هزار تومان خواهد بود. امروزه برخی شرکت‌های بیمه نیز طب سوزنی را در پوشش‌های بیمه‌ای قرار داده‌اند که بیماران می توانند از مزایای آن استفاده نمایند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گیاه استویا

همان‌طور که اشاره کردیم عوامل متعددی روی قیمت طب سوزنی تاثیرگذار است که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم.

برای جوان سازی پوست صورت به این مقاله مراجعه کنید.

عوامل موثر بر هزینه طب سوزنی

پیش‌تر گفتیم که برای هر جلسه درمانی حدود 100 هزار تومان هزینه طب سوزنی برآورد می‌شود. اشاره کردیم که عوامل متعددی بر حدود این قیمت تأثیر گزار است. زمان و تعداد جلسات برای هر بیماری متفاوت است. تعداد سوزن‌های استفاده شده در هر جلسه و قیمت‌سوزن‌ها نیز بر هزینه طب سوزنی تأثیرگذار است. عواملی که بر قیمت طب سوزنی موثر است شامل موارد زیر می‌باشد:

 

  • زمان هر جلسه درمانی
  • تعداد سوزن‌های استفاده شده
  • قیمت سوزن‌ها
  • روش درمان
  • نوع بیماری

 

 

عوامل موثر بر هزینه طب سوزنی

عوامل موثر بر هزینه طب سوزنی

قیمت طب سوزنی برای چاقی صورت

داشتن صورتی گرد و توپر یکی از فاکتورهای جذابیت بانوان محسوب می شود. خوشبختانه امروزه چاقی صورت با طب سوزنی و امبدینگ امکان پذیر است. قیمت طب سوزنی برای چاقی صورت بستگی به عوامل زیادی از جمله میزان چاقی مد نظر مراجعه کننده و تعداد جلسات طب سوزنی تخمین زده شده توسط پزشک متخصص طب سوزنی در راستای رسیدن به آن دارد. معمولا این تعداد جلسات بین 10 تا 15 جلسه تخمین زده می شوند.

قیمت کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی

یکی از مواردی که به شدت این روزا در بحث طب سوزنی و امبدینگ مورد توجه و استقبال واقع شده است کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی است. طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که طب سوزنی از بسیاری از روش‌های درمانی سنتی در کاهش وزن موثرتر واقع می‌شود. امروزه بسیاری از افراد برای لاغری از طب سوزنی و امبدینگ استفاده می‌کنند.

قبلا در مقاله لاغری با طب سوزنی درباره این موضوع به طور کامل صحبت کردیم که در صورت نیاز می‌توانید مطالعه کنید. برای اطلاع از قیمت و هزینه طب سوزنی برای لاغری می‌توانید به سایت سوزنیران یا مطب دکتر سید جعفر محقق مراجعه کنید و از قیمت‌های طب سوزنی برای لاغری مطلع شوید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  حجامت و نعوظ

هزینه درمان کمر درد با طب سوزنی

درد کمر و گردن ممکن است به دلایل زیادی اتفاق بایفتد. در مقاله درمان درد کمر و گردن با طب سوزنی درباره این موضوع به طور کامل توضیح دادیم.

هزینه طب سوزنی در درمان گردن درد و کمر درد نیز همان‌طور که گفتیم

به عوامل زیادی مانند تعداد و زمان جلسات بستگی دارد.

هزینه های درمان سردرد و میگرن با طب سوزنی

طب سوزنی با وارد کردن سوزن در نقاط خاصی از بدن و تحریک اعصاب باعث آرامش و ایجاد انرژی مثبت در بدن شما خواهند شد. این روش درمانی در درمان سردرد و میگرن بسیار موثر واقع می‌شود.

سوالات متداول

هزینه طب سوزنی برای لاغری چقدر است؟

کاهش وزن و لاغری با طب سوزنی در ایران قیمت زیادی ندارد. البته میزان هزینه طب سوزنی برای درمان چاقی به عوامل مختلفی مانند تعداد جلسات درمانی و یا تعداد سوزن‌ها بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت طب سوزنی برای کاهش وزن می‌توانید از مشاوره رایگان دکتر محقق موسس سوزنیران بهره ببرید.

چه عواملی بر قیمت طب سوزنی تأثیر گذار است؟

از عواملی که روی هزینه طب سوزنی تأثیر می‌گذارند می‌توانیم

به تعداد و زمان جلسات درمانی، میزان سوزن‌های استفاده شده،

قیمت سوزن ها و نوع بیماری اشاره کنیم.

قیمت طب سوزنی برای درمان سردرد و میگرن چقدر است؟

نمی‌توان به طور دقیق درباره قیمت و هزینه طب سوزنی برای درمان صحبت کرد. در واقع این به عوامل مختلفی بستگی دارد که پزشک باید درباره آن تصمیم گیری کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فواید کاکوتی x بخوانید...