همه چیز در مورد سگ وحشی آفریقایی

همه چیز در مورد سگ وحشی آفریقایی

همه چیز در مورد سگ وحشی آفریقایی


همه چیز در مورد سگ وحشی آفریقایی

سلام دوستان.این بار هلث کده شما رو به قاره اقریقا میبره با این نژاد وحشی سگ. با ما باشید تا همه چیز در مورد سگ وحشی آفریقایی رو بدونین.

نژاد سگ وحشی آفریقایی

سگ وحشی آفریقایی مانند سگ های دیگر قدرت تیمی بالایی دارند. آنها معمولا در گروه های شش تا بیست تایی با جفت های خود زندگی می کنند. سگ وحشی با استفاده از انواع مختلف صدا ها ، حرکات و لمس کردن ، با یک دیگر ارتباط برقرار می کند.

حقایقی جالب درمورد سگ وحشی

نام علمی سگ وحشی آفریقایی “گرگ نقاشی شده یا گرگ رنگی است” ( painted wolf ) است. هیچ دو سگ وحشی نشانه های مشابهی  نسبت  به هم ندارند، که با توجه به نشانه ها قابل تشخیص باشند.

سگ های وحشی آفریقایی دارای سطح قلمرو بزرگی هستند. در سرنگاتی، میزان قلمرو این گونه از سگ ها برآورد شده است ، هر گروه از سگ های وحشی آفریقایی محدوده ای به اندازه ۱۵۰۰ کیلومتر مربع را به عنوان قلمرو خود حساب می کنند.

منطقه ای که به اندازه لندن ، بزرگ است ، که در آن خانه ۷٫۵ میلیون نفرانسان زندگی می کنند.  محدوده ای به این بزرگی می تواند تنها یک یا دو گروه سگ وحشی آفریقایی را در خود جا دهد.

بر خلاف بسیاری از گونه های دیگر، زمانی که آنها به بلوغ می رسند، نرها هستند که در دسته هایی که به دنیا آمده اند زندگی می کنند در حالی که ماده ها مهاجرت کرده و به دسته های سگ های جدید می پیوندند.

بچه هایی که به اندازه کافی بزرگ شدن و توانایی خوردن غذاهای جامد دارند ، اولین اولیت آنها یاد گرفتن شکار است که از جفت گرفتن ارزشمندتر است.

گرچه به عنوان یک قاتل بی رحم شناخته می شود ، اما سگ وحشی آفریقایی نمادی از غرور در کشور زیمبابوه شده است. با تشکر از تلاش های جوامع محلی و سازمان های غیردولتی، جمعیت حیوانات وحشی در زیمبابوه در سال های اخیر تقریبا دو برابر شده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نژاد سگ

از مطالب زیر هم دیدن کنید

رفتار سگ وحشی آفریقایی

سگ های وحشی آفریقایی شکارچیان هوشمندی هستند. بعضی از سگ ها شکار را دنبال می کنند در حالی که بقیه در پشت شکار به آرامی حرکت می کنند. پس از آن که سگ شکارچی اصلی خسته شد یکی دیگر بقیه پروسه شکار را دنبال می کند تا زمانی که شکار خود را بدست آورند.

سگ های وحشی یک مراسم عجیب و غریب دارند که آنها را به هدف مشترک متصل می کند و عمل شکار را آغاز می کند. آنها شروع به چرخش در میان دیگر اعضای گروه می کنند ، آواز می خوانند و بقیه اعضای گروه را لمس می کنند تا زمانی که آنها آماده شکار شوند.

هنگام خوردن شکار آن ها در تغذیه سهیم هستند حتی آنهایی که در شکار شرکت نکردند.

(میشه گفت زیاد به هم محبت دارند)

تمام سگ های وحشی آفریقایی مسئولیت حفاظت از توله ها را به عهده دارند ، هرچند که ماده ها و نر ها در نگهداری توله ها سهیم هستند.

سگ وحشی آفریقایی (نام علمی: Lycaon pictus) سگ‌سانی است که با نام‌های سگ رنگ‌آمیزی‌شده و سگ شکاری دماغه نیز شناخته می‌شود و تنها در قارهٔ آفریقا، و به ویژه مناطق ساوانایی و دارای پوشش درختی اندک، یافت می‌شود. این حیوان بزرگ‌جثه‌ترین سگ سان بومی آفریقا است و تخمین زده می‌شود که در حدود ۶۶۰۰ قلاده سگ وحشی آفریقایی بزرگسال شامل ۱۴۰۰ قلاده بالغ در طبیعت و در ۳۹ جمعیت پراکنده هستند.و این در حالی است که میزان شمارش‌شده، به دلیل تقسیم و تکه‌تکه شدن زیستگاه، تعدی و آزار انسانی و همین‌طور شیوع بیماری، رو به کاهش است. تا سال ۲۰۰۵ پنج زیرگونه از سگ وحشی آفریقایی شناسایی و گزارش شده‌اند.

رفتار سگ وحشی آفریقایی

رفتار سگ وحشی آفریقایی

توصیف ظاهری

سگ وحشی آفریقایی تنها سگ‌سانی است که ۴ انگشت در هر پا دارد (دیگران دارای ۵ انگشت هستند). جمجمه آن همانند جمجمه کفتار است و فکی بزرگ دارد که آن را «گوشتخوار» تر از دیگر سگ‌سانان می‌کند. وزن این جانور ۱۸ تا ۳۶ کیلوگرم است و ارتفاعش تا شانه ۶۰ تا ۸۰ سانتی‌متر است. طول بدن این پستاندار ۷۱ تا ۱۱۲ سانتی‌متر است و اندازه طول دم ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر است. نرها بزرگ‌جثه‌تر از ماده‌ها هستند. وزن این جانور به‌طور میانگین ۱۸ تا ۳۶ کیلوگرم است و مقدار وزن در جمعیت‌های مختلف این حیوان متفاوت است. سگ‌های جمعیت‌های جنوبی سنگین تر هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  انواع سگ

این سگ‌ها گوش‌های گرد بزرگی دارند مملو از مو که آن‌ها را از ورود حشرات و پشه‌ها محافظت می‌کنند. آن‌ها غدد عطری دارند که ماده‌ای معطر و نامطبوع را آزاد می‌کند که به گمانی برای ارتباط برقرار کردن به کار می‌رود. با آنکه این جانوران گونه‌ای سگ‌سان هستند، مانند سگ واق واق نمی‌کنند و همچون گرگ زوزه نمی‌کشند، بلکه غرغرهایی تولید می‌کنند که مانند صدای سگی هستند که از پیدا کردن صاحبش خوشحال است. پوست بدن آن‌ها دارای رنگ‌های مختلف قهوه‌ای، سیاه، زرد، و سفید است و به آسانی تشخیص داده می‌شوند. میانگین طول عمر این جانوران ۱۲ سال است.

حد نصاب در تصمیم‌های جمعی

سگ‌های وحشی آفریقایی پس از گردهمایی‌های اجتماعی از عطسه به عنوان یک حد نصاب برای تصمیم‌گیری دربارهٔ زمان شروع شکار استفاده می‌کنند. این عمل را می‌توان نوعی رای‌گیری در اجتماع این سگها تلقی نمود. هرچه تعداد عطسه‌ها بیشتر باشد گله سگها با تعداد بیشتری برای شکار به حرکت درمی‌آید. به عبارت دیگر، شمار عطسه‌ها باید به تعداد مشخصی برسد تا بر فعالیت گله اثر بگذارد. پیش‌تر تصور بر این بود که سگهای وحشی با عطسه فقط می‌خواهند راه تنفس خود را باز کنند.بعضی دیگر از جانوران اجتماعی گوشتخوار مثل میرکت‌ها هم از حد نصاب استفاده می‌کنند.

منبع:ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...