همه چیز در مورد سگ یورکشایر

همه چیز در مورد سگ یورکشایر

همه چیز در مورد سگ یورکشایر


همه چیز در مورد سگ یورکشایر

سلام دوستان. اگر دوستدار سگ های شکیل ،با کلاس و فانتزی  هستید با هلث کده همراه شوید. تا همه چیز در مورد سگ یورکشایر رابدانید

معرفی سگ یورکشایر تریر

سگ یورکشایر تریر یکی از نژاد های کوچک از دسته تریر ها است. این نژاد در قرن نوزدهم در ناحیه تاریخی یورکشایر در انگلیس به وجود آمده است. از مهم ترین خصوصیات سگ یورکشایر تریر، کوچک بودن آن می باشد که معمولاً  وزنی کمتر از ۵/۳ کیلوگرم دارد. رنگ زیبای خاکستری آبی تا قهوه ای مشکی سگ یورکشایر تریر بسیار جلب توجه می کند. در انگلیس سگ یورکشایر تریر را به نام مستعار یورکی هم می نامند. این نمونه از سگ ها به عنوان جد بسیاری از نمونه های محبوب از جمله تریر استرالیایی شناخته می شوند.

پوشش خارجی سگ یورکشایر تریر

برای یک سگ یورکشایر تریر بالغ وضعیت پوشش خارجی، رنگ، کیفیت و چگونگی مو ها بسیار مهم است.  موها معمولاً بلند هستند و در ناحیه کمری دچار فرق می شوند. دو نمونه مو در سگ یورکشایر تریر دیده می شود یکی موهای ابریشمی که بیشتر بلند و لخت هستند و دیگری موهای نرم که معمولاً خیلی بلند نیستند و بسیاری از مواقع نیاز به برس زدن ندارند. از پشت گردن تا شروع دم پوشش خارجی به رنگ خاکستری تیره است و روی دم تیره تر می شود. روی سر، قسمت های بالایی قفسه سینه، روی پاها طوسی بوده و تیره تر از قسمت های دیگر می باشد.

توله های تازه به دنیا آمده بیشتر سیاه هستند و تنها نقاط خاکستری روی بدنشان دیده می شود. اگر احیاناً روی بدن توله ها لکه های روشن دیده شد، با افزایش سن رنگ آن تیره خواهد شد. در برخی نمونه ها حتی سه سال طول می کشد تا رنگ واقعی حیوان مشخص شود.

از مطالب زیر هم دیدن کنید

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ ایرانی

ریزش مو در سگ یورکشایر تریر بسیار کمتر و محدود تر نسبت به سایر نژاد ها می باشد. برس زدن روزانه به زیبایی و یکنواختی مو بسیار کمک می کند. حمام دادن سگ یورکشایر تریر به صورت ماهیانه پیشنهاد می شود و حمام دادن زیاد باعث شکست و ریزش مو می شود. سگ یورکشایر تریر برای افرادی که به موی حیوانات حساسیت دارند می تواند نژاد مناسبی باشد.

تاریخچه سگ یورکشایر تریر

این نژاد سگ از ناحیه یورکشایر در شمال انگلیس سرچشمه گرفته است. در میانه های قرن نوزدهم، کارگران اسکاتلندی که به یورکشایر می آمدند، سگ های کوچک جثه ای را به همراه خود می آوردند که از دسته تریرها بودند. سپس این نژاد از سگ ها با نژاد اسکای تریر و شاید مالتیز مخلوط شده و سگ های کوچولوی زیبایی به نام سگ یورکشایر تریر به وجود آمدند.

تاریخچه سگ یورکشایر تریر

تاریخچه سگ یورکشایر تریر

سلامتی سگ یورکشایر تریر

سگ یورکشایر تریر حیوانی بسیار حساس است. در تغذیه سگ یورکشایر تریر بایستی توجه لازم را داشت. به شکلات بسیار حساس بوده و به راحتی مسموم می شوند. قطعات استخوانی از اسکلت مرغ و حتی گوسفند می تواند به راحتی باعث آسیب دیدن دستگاه گوارش شود. در تولگی توجه به تأمین جیره با بالانس کلسیم و فسفر بسیار مهم است. ستون مهره ها به خصوص در ناحیه گردن بسیار ظریف بوده و وارد شدن ضربه به این ناحیه می تواند بسیار خطرناک باشد.

از دیگر مسائل رایج در مورد سگ یورکشایر تریر در رفتگی کشکک زانو است. بهتر است به حیوان آموزش داد تا از ارتفاع نپرد و از پله ها به آرامی بالا برود. در رفتن این استخوان می تواند درد زیادی را برای حیوان به همراه آورد. در برخی از سگ های این نژاد تنگی مجاری تنفسی نیز گزارش گردیده است، در این حالت حیوان دچار سرفه های شدید و ناگهانی می شود و سعی می کند حرکات خود را محدود کند.

توله سگ یورکشایر

در توله  سگ یورکشایر تریر کمبود قند خون نیز اتفاق می افتد. این حالت به خصوص در صورتی که بین نوبت های غذایی فاصله زیاد باشد اتفاق می افتد. یورکشایر های لاغر هم به این مشکل مبتلا می شوند. محیط های سرد، خستگی، غذای نامناسب، استرس از عوامل تشدید کننده این مسئله هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ پیت بول

سگ های یورکشایر تریر سن متوسطی بین ۱۲ تا ۱۵ سال دارند. سگ یورکشایر تریری که وزنش کمتر از ۵/۱ کیلوگرم باشد معمولاً عمر کوتاه تری دارد. این دسته ممکن است با مشکلات گوارشی نیز مواجه باشند. سگ یورکشایر تریر معمولا در مقابل دارو های بیهوشی مقاومت پایینی دارند.

سگ های یورکشایر تریر به صاحبشان بسیار خو می گیرند، با بچه ها بسیار خوب کنار می آیند، به کوچک ترین صدایی عکس العمل نشان می دهند بنابر این می توانند به عنوان سگ نگهبان کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرند. آموزش پذیری سگ یورکشایر تریر بسیار خوب بوده و قابلیت آموزش به عنوان سگ شکاری برای خارج کردن حیوانات کوچک از لانه هایشان را نیز دارند.

ورک شایر تریر (به انگلیسی: YORKSHIRE TERRIER)از نژادهای سگ‌های تریر است.این سگ حیوانی سرزنده و دوست داشتنی است که از هوش بالایی برخوردار است. سگ شکاری و نیرومندی می‌باشد . برای آپارتمان نشینهایی که می توانند در روز حداقل یک ساعت به نظافت سگ اختصاص دهند مناسب می‌باشد . از نظر ویژگی‌های ظاهری، دارای موهای بلند ابریشمی می‌باشند که به رنگ آبی فولادی است و از نوک بینی تا انتهای دم سگ را می پوشاند. موها در قسمت سینه و سر و پاهای سگ به رنگ طلایی سیر دیده می‌شود. گوش این حیوان کوچک و به شکل V است که تیز بوده، با موهای خرمایی سیر پوشیده شده‌است. وزن این سگ‌ها تا حدود 3 کیلوگرم می‌رسد.

منبع:ویکی پدیا

حیوانات

آشنایی با سگ یورکشایرآشنایی با یورکشایرتاریخچه سگ یورکشایرتاریخچه نژاد یورکشایرتاریخچه یورکشایرتربیت سگ یورکشایرتربیت نژاد یورکشایرتربیت و نگهداری سگ یورکشایرتربیت یورکشایرتریرتغذیه سگ یورکشایرتغذیه نژاد یورکشایرتغذیه یورکشایرخصوصیات سگ یورکشایرخصوصیات سگ یورکشایر تریرخصوصیات نژاد یورکشایرخصوصیات یورکشایرخلق و خوی سگ یورکشایرخلق و خوی یورکشایرراهنمای تربیتی سگ یورکشایرراهنمای تغذیه سگ یورکشایرسایز سگ یورکشایرسایز نژاد یورکشایرسایز یورکشایرسگ تریرسگ یورکشایرسگ یورکشایر در ویکی پدیاطول عمر سگ یورکشایرطول عمر نژاد یورکشایرطول عمر یورکشایرقد انواع سگ یورکشایرقد سگ یورکشایرقد نژاد یورکشایرقد یورکشایرمشخصات سگ تریرمشخصات سگ یورکشایرمشخصات ظاهری یورکشایرمشخصات یورکشایرمعذفی یورکشایرمعرفی سگ یورکشایرمعرفی نژاد یورکشایرمعرفی یورکشایرنژاد سگ یورکشایرنژاد یورکشایرنگهداری سگ یورکشایرنگهداری یورکشایروزن سگ یورکشایروزن نژاد یورکشایروزن یورکشایرویژگی نژاد یورکشایرویژگی های ظاهری یورکشایرویژگی های یورکشایریورکشایر

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...