هیوتکس

هیوتکس

هیوتکس

قرص هیوتکس برای درمان انواع دردهای شکمی و دردهای دیگر مربوط به شکم و اطراف آن به کار می رود.بیش تر انسان ها به نوعی دردهای شکمی و معده را تجربه کرده اند و در بیش تر مواقع این دردها گذار هستند و سریعا برطرف می شوند ولی گاهی اگر ادامه دار باشند نیاز است که برای درمان آنها از داروها استفاده نماییم.یکی از داروهای که در درمان دردهای شکمی و روده میتواند موثر باشد قرص هیوتکس می باشد که با نام دیگر هیوسین نیز شناخته می گردد.

هیوتکس چیست

این دارو را نام های دیگر Hyoscine نیز می شناسند و به صورت کلی در بهبود و تسکین دردهای شکمی و روده و درمان سندروم روده تحریک‌پذیر و همچنین درمان اسهال مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان این چنین گفت که داروی هیوتکس گرفتگی ها و انقباض عضلات جداره روده را برطرف می نماید و تاثیر مستقیمی بر روی دستگاه گوارشی خواهد داشت. لازم است بدانید که در تهوع و استفراغ پس از عمل جراحی یا حتی بیماری مسافرت نیز می توان از این دارو استفاده گردد.

هیوتکس 10 میلی

قرص های هیوتکس را میتوان با نام قرص هیوسین نیز تهیه نمود اما باید توجه داشت که آن را فقط طبق دستور پزشک مصرف نمایید و از استفاده بیش از حد آن خودداری نمایید.

در هنگام گرمی هوا و انجام تمرینات ورزشی، این دارو را با احتیاط مصرف نمایید، زیرا باعث افزایش درجه حرارت بدن می شود. مصرف قرص هیوتکس ممکن است باعث خواب آلودگی شود، پس از مصرف آن در هنگام کار با وسایلی که نیاز به احتیاط دارند و در هنگام رانندگی، خودداری نمایید. همچنین مصرف این قرص ممکن است سرگیجه ایجاد کند به همین جهت در هنگام نشستن و یا برخاستن ناگهانی احتیاط نمایید.

هیوتکس 10 ویکی پدیا

قرص هیوتکس برای درمان انواع دردهای شکمی و دردهای دیگر مربوط به شکم و اطراف آن به کار می رود، که در این مقاله کاربردها و عوارض دارویی قرص های هیوتکس آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  رفع غبغب با مزوتراپی

هیوتکس نام تجاری هیوسین است. قرص هیوتکس برای تسکین درد های شکمی و درد روده، سندروم روده تحریک پذیر، درمانی برای اسهال و دردهای ناشی از انقباض عضلات صاف مانند کولیک کلیوی مورد استفاده قرار می گیرد.

هیوتکس ۱۰چیست

حتما باید این دارو را با نظر پزشک و به تجویز او مصرف نمایید ولی معمولا اگر دارو برای درمان ناراحتی های ادراری و روده ی در بزرگسالان تجویز گردد میزان آن 10 تا 20 میلی گرم و سه بار تا چهار بار در روز خواهد بود. دقت داشته باشید که هیوتکس با غذا تداخلی ندارد و می توانید پیش از غذا یا بعد از آن اقدام به مصرف نمایید. اگر برای یک نوبت فراموش کرده اید که دارو را مصرف کنید به محض اینکه دارو را به خاطر آوردید اقدام به مصرف دارو کنید اما در صورت نزدیک بودن به وعده ی جدید باید وعده فراموش شده را رد کرده و مانند همیشه برنامه دارویی تان را به صورت منظم پیش بگیرید. هیچ وقت خودسرانه میزان دوز مصرف دارو را زیادتر یا کم تر نکنید چون می تواند زمینه ی برای بروز عوارض جدی برای شما گردد.

هیوتکس چ قرصی است

در صورتی که هر کدام از بیماری های قلبی و عروقی، کبدی و کلیوی یا پرکاری تیروئید و گلوکوم، بزرگی پروستات، تب و خشکی دهان، بیماری روده یا انسداد روده را داشته اید پیش از اینکه دارو را مصرف کنید به پزشک اطلاع بدهید.

1)اگر دو هفته از مصرف داروی هیوتکس می گذرد و شما هیچ بهبودی را در خودتان مشاهده نکرده اید توصیه می شود که پزشک را مطلع نمایید.

2)خانم های باردار و شیرده در خصوص مصرف هیوتکس باید حتما تحت نظر پزشک و به دستور او باشد.

3)زمانی که این دارو استفاده می کنید باید میزان مصرفی نمک خود را کاهش بدهید و همچنین از مکمل های پتاسیم استفاده نمایید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص ایرکتو 100

4)اکیدا از مصرف زیادتر از حد دارو خودداری نمایید و چون ممکن است دارو سبب بروز احساس خواب آلودگی برای شما شود لذا پس از مصرف از کار با وسایلی که نیاز به احتیاط و هوشیاری کامل دارند خودداری نموده و همچنین در زمان رانندگی از دارو استفاده نکنید.

5)مصرف این قرص می تواند منجر به ایجاد سرگیجه شود لذا در نشستن ها و برخواستن های ناگهانی باید احتیاط کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص کنگر فرنگی x بخوانید...