واحد پول مجارستان

واحد پول مجارستان

واحد پول مجارستان

فورینت، ارز رسمی کشور مجارستان است.

علامت اختصاری
فورینت با علامت اختصاری Ft و کد ایزوی HUF، یکای پول رایج در کشور مجارستان می‌باشد.

ارزش پول مجارستان نسبت به دلار
یک فورینت مجارستان معادل 0.0033 دلار آمریکا است.

واحد پول مجارستان چیست

مجارستان یا هانگری کشوری با معماری بسیار زیبا و خاص در اروپای مرکزی می‌ باشد. پایتخت این کشور، شهر بوداپست از زیباترین پایتخت های اروپایی به شمار می‌رود که رودخانه دانوب از میان آن گذشته و به زیبایی و شکوه آن افزوده است. در این شهر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. در بوداپست ، چشمه‌های معدنی زیادی وجود دارد و این شهر از زمان‌ های دور یعنی از دوران روم ، مقصدی عالی برای علاقه‌مندان به استفاده از خواص آب‌های معدنی بوده است. کشور مجارستان در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.

واحد پول مجارستان فورینت (Hungarian forint) است که با کد ایزوی HUF و سمبل FT شناخته می‌شود. مسولیت کنترل این واحد پولی برعهدهٔ بانک مرکزی مجارستان قرار دارد. ارزش فوریت در زمان‌های مختلف دارای نوسان می‌باشد. صرافیها به فراوانی در تمامی این کشور وجود دارند و خدمات پولی و تعویض پول را به راحتی و به طور مطمئن انجام می‌دهند.

واحد پول مجارستان چيست

با این که ارزش پول فورینت پایین است، اما صرافی‌ های زیادی در این کشور وجود دارد که پول شما را تبدیل می‌کنند. اما به شما توصیه می‌کنیم تا جای ممکن در ایران این کار را انجام دهید. ولی اگر هم نتوانستید پول خود را تبدیل کنید ، مشکلی پیش نمی‌ آید. شما در سفر به مجارستان می‌توانید با خودتان دلار یا یورو هم ببرید. فقط یادتان باشد که اسکناس‌ های درشت را همراه خودتان نبرید؛ به این دلیل که ممکن است خرد کردن آن‌ها سخت و زمان‌ بر باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خیار چنبر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فال قهوه خوب نی نی سایت x بخوانید...