ورزش طناب زدن نی نی سایت

ورزش طناب زدن نی نی سایت

ورزش طناب زدن نی نی سایت

مدت‌هاست که بوکسورها از طناب زدن به عنوان نوعی آموزش برای کمک به بهبود عملکرد پا و حالت کلی بدن در بوکس استفاده می‌کنند. پریدن با طناب باعث افزایش ضربان قلب و تنفس می‌شود درست مثل وقتی که در حال دویدن هستید. اگر روزانه ۱۰ دقیقه طناب بزنید، بدن‌تان از سلامت قلب و عروق بهره‌مند خواهد شد و فوایدی چون کاهش فشار خون و کاهش ضربان قلب در حالت استراحت به دنبال خواهد داشت.

همچنین پرش با طناب سلامت قلبی تنفسی شما را افزایش می‌دهد که این سلامت در اصل به معنای کارایی بدن در جذب اکسیژن و استفاده از آن است. تحقیقات نشان داده که سلامت قلب و تنفس با بهبود تناسب اندام و طول عمر در ارتباط است. در این تحقیقات اثبات شده که سلامت قلب و عروق بهبود یافته و این امر باعث کاهش فشار خون، بهبود حساسیت به انسولین، کاهش التهاب در بدن و کاهش احتمال ابتلا به دیابت و بسیاری از بیماری‌های مزمن می‌شود.

ورزش طناب زدن نی نی سایت

پرش تمرینی برای تمام بدن است که عضلات شکم را درگیر می‌کند، پاها را برای پریدن و شانه‌ها و بازوها را برای چرخاندن طناب به حرکت درمی‌آورد. بنابراین به جای اینکه فقط بر یک قسمت از بدن متمرکز شود، یک تمرین کامل را برای کل بدن فراهم می‌کند.

تمریناتی که تمام بدن را درگیر می‌کند باعث افزایش قدرت عضلانی می‌شود و به انجام فعالیت‌های روزمره ما کمک می‌کند. متابولیسم بدن هنگام استراحت را افزایش می‌دهد که موجب می‌شود حتی به وقت استراحت نیز کالری بسوزانیم.

پرش از روی طناب باعث ایجاد هماهنگی برای تعیین زمان پرش می‌شود. تحقیقات نشان داده که طناب زدن باعث بهبود هماهنگی، تعادل و مهارت‌های اساسی حرکتی در کودکان می‌شود. این موارد از عوامل مهم حفظ تناسب اندام برای اواخر زندگی هستند؛ زیرا احتمال لغزش و زمین خوردن ما را کاهش می‌دهند. تمرینات بسیار متنوعی وجود دارد که می‌توانید با طناب انجام دهید و هر کدام هماهنگی خاصی را می‌طلبد. ممکن است این تمرینات به ورزش دادن مغز شما نیز کمک کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت لاغری ران

تراکم استخوان را افزایش می‌دهد

ما با هر بار طناب زدن به زمین ضربه وارد می‌کنیم. این ضربه‌ها باعث می‌شود که استخوان‌های ما دوباره خود را بازسازی کنند تا قوی‌تر شوند؛ بنابراین تراکم استخوان افزایش می‌یابد. تراکم استخوان با گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند و طناب زدن این روند را کند می‌کند.

تحقیقات نشان داده که طناب زدن باعث افزایش تراکم مواد معدنی استخوان می‌شود. تراکم بیشتر مواد معدنی استخوان باعث می‌شود با بالا رفتن سن دچار شکستگی یا پوکی استخوان نشوید. شکستگی لگن یکی از دلایل عمده مرگ‌ومیر در افراد مسن است که منجر به از دست دادن استقلال و تحمل بار اقتصادی زیادی می‌شود. بهبود تراکم و تعادل استخوان در طول زندگی احتمال لیز خوردن و افتادن را کاهش می‌دهد.

توصیه های مهم در انجام طناب زدن

– دسته های انتهای طناب را به آرامی ولی محکم در دست بگیرید.

– آرنج هایتان را نزدیک بدن تان بگذارید و شانه های تان را شل کنید.

– کمی زانو های تان را خم کنید و از مچ هایتان برای تاب دادن طناب در قوسی ملایم در بالای سرتان استفاده کنید.

– سر و پشت تان را موقع پریدن مستقیم نگه دارید. پشت تان را به جلو خم نکنید.

– طناب را با حرکت مچ های خود بچرخانید و نه با حرکت بازوهایتان.

– سر و گردن خود را مستقیم و رو به جلو نگه دارید و تلاش کنید چشم هایتان به یک نقطه در روبرویتان تمکز نکنید.

– با بینی نفس بکشید نه با دهان.

– بیش از اندازه بالا نپرید، چرا که امکان دارد بر روی زانوها و قوزک های پاهایتان فشار بیای

فواید طناب زدن برای لاغری و سلامتی

هم طناب‌زدن برای لاغری مفید است، هم سبب افزایش انعطاف‌پذیری و خاصیت ارتجاعی عضلات پاها می‌شود. احتمال صدمه دیدگی پاهای‌تان را کاهش می‌دهد­.

چنانچه آن را به‌صورت منظم انجام بدهید، عضلات ساق پا تقویت شده و خاصیت ارتجاعی تاندون‌ها و رباط‌های پای شما هم بیشتر خواهد شد. تلاش کنید در موقع تمرین با طناب روی پاشنه پای خود پایین بیایید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  لاغری سریع ران نی نی سایت

طناب‌زدن سبب افزایش تعادل و هماهنگی بدن می‌شود. ریتمی که طناب‌زدن دارد به افزایش هماهنگی میان پاها، چشم‌ها و دست‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.

طناب‌زدن سبب بهتر شدن شناخت شما نسبت به بدنتان می‌شود. با کمک ورزش با الگوهای حرکتیِ بدنتان بیشتر آشنا خواهید شد. همین آشنایی باعث بهتر شدن ارتباط سیستم عصبی با مغز، مچ دست‌ها و پاهایتان می‌شود. این مسئله شناخت بدن و ارتباط مفیدتر اعضا با یکدیگر، به‌ ویژه در سنین بالا و برای میان‌سالان و کهن‌سالان مهم می شود.

صرفه‌جویی در وقت

طناب زدن مزایای زیادی دارد که ممکن است در مدت‌زمان کوتاهی حاصل شود. از آنجا که این تمرین تمام بدن را درگیر می‌کند، به سرعت و هماهنگی نیاز دارد. شما می‌توانید این ورزش را نوعی تمرین با شدت بالا (HIIT) در نظر بگیرید.

همچنین این ورزش از نظر زمان کارایی بیشتری دارد زیرا می‌توانید در مدت‌زمان کوتاه‌تری ورزش کنید. به همین دلیل آموزش ورزش‌هایی با فشردگی زیاد جزو محبوب‌ترین ورزش‌ها در سراسر جهان به شمار می‌رود. طناب زدن بسته به تلاش و نیرویی که فرد در تمرینات خود انجام می‌دهد می‌تواند ورزشی با شدت بالا (HIIT) محسوب شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جراحی اسلیو معده x بخوانید...