ونوستات

ونوستات

ونوستات

ونوستات نوعی داروی کاهش وزن است که تحت عنوان ارلستات بدون نیاز به نسخه می فروشند و Xenical نوعی از این قرص است که تنها با تجویز پزشک داده می شود چون دارای دوز بسیار بالایی است. تمام قرص های لاغری ۶۰ میلی گرم ارلستات دارند اما قرص های Xenical دارای ۱۲۰ میلی گرم از این ماده هستند. قرص ونووستات برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ توسط سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) تایید شد.

ونوستات خارجی

چندین تحقیق بزرگ انسانی روی ونوستات یا ارلستات که ماده فعال درون قرص های لاغری هستند انجام شده است. یکی از شناخته شده ترینِ این تحقیقات مربوط به محققان سوئدی می شود. در این آزمایش ۳٫۳۰۵ فرد مبتلا به اضافه وزن به مدت ۴ سال مورد آزمایش قرار گرفتند. افراد در این تحقیق به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه سه مرتبه در روز ۱۲۰ میلی گرم ونوستات یا ارلستات دریافت می کرد در حالی که گروه دیگر شبه دارو دریافت می کردند.

ونوستات 120

تمام شرکت کنندگان روزانه ۸۰۰ کالری کمتر از حد معمول، کالری دریافت می کردند و چربی خوراکی را به ۳۰ درصد کالری
محدود کرده بودند.
همچنین این افراد تشویق می شدند که هر روز به پیاده روی بروند.
در طول سال اول متوسط کاهش وزن در گروهی که ونوستتات مصرف می کردند ۱۰٫۶ کیلوگرم بود در حالی که این مقدار برای
گروه دوم ۶٫۲ کیلوگرم بود.

ونوستات چیست

محققان در تحقیقی دیگر دریافتند که کاهش وزن به همراه ونوسستات در مقایسه با کسانی که این دارو را مصرف نمی کردند سبب شد گروه اول ۳٫۴ کیلوگرم بیشتر وزن کم کنند. البته این مقدار در مقایسه با وزن اولیه بالا نیست و محققان متوجه بازگشت وزن پس از یک سال ابتدایی شدند. جالب اینجاست که تحقیق دیگری نیز نشان داد رژیم غذایی کم کربوهیدرات بدون مصرف دارو به همان اندازه رژیم غذایی کم چرب به همراه ونوستات تاثیر گذار است.
ونوستات سبب کمی کاهش وزن می شود و همین کاهش وزن مزایای دیگری را به وجود می آورد که عبارتند از: کاهش خطر دیابت نوع ۲: مصرف ونوسستات خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۳۷ درصد کاهش می دهد. کاهش فشار خون: تحقیقات نشان دادند که مصرف ونوستات سبب کاهش خفیفی در فشار خون می شود. کاهش کلسترول بد (LDL) : محققان دریافتند مصرف ونوستات تاثیری مثبت روی کاهش کلسترول بد خون دارد.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص سیتالوپرام 20

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زولپیدم چیست x بخوانید...