ویژگی سگ ژرمن

ویژگی سگ ژرمن

ویژگی سگ ژرمن


ویژگی سگ ژرمن

سلام دوستان.اگر به سگ های ژرمن علاقه دارین  میتونین این مقاله خوب هلث کده رو  در مورد ویژگی سگ ژرمن مطالعه کنین.بزن بریم…

نژاد سگ ژرمن

با اعتماد به نفس، شجاع، باهوش

قد: 61 تا 66 سانتی متر (نر)، 56 تا 61 سانتی متر (ماده)

وزن: 30 تا 41 کیلوگرم (نر)، 23 تا 32 کیلوگرم (ماده)

طول عمر: 7 تا 10 سال

گروه: گله

عموماً به عنوان بهترین سگ کارگر همه منظوره شناخته می شود. جرمن شپرد یک سگ بزرگ، چابک و عضلانی بوده و دارای شخصیتی نجیب و هوشی بالاست. وفادار، با اعتماد به نفس، شجاع و پایدار. عاشقان سگ واقعاً از داشتن جرمن شپرد لذت می برند.

 قیمت حدودی در بازار ایران: از 9 تا 17 میلیون تومان

پیشنهاد شده از سراسر وب

دیگر نام های نژاد ژرمن شپرد (German Shepherd Dog)

نژاد سگ ژرمن شپرد (German Shepherd Dog) با نام های مختلفی شناخته میشود که بعضی از این نام ها ممکن است به نوع خاصی از این نژاد اشاره کند که ویژگی های خاص خود را دارد.برخی از این نام ها عبارت اند از:

  • جرمن شپرد
  • جرمن شفرد
  • ژرمن شفرد
  • شینلو
  • شپرد آلمانی
  • ژرمن شپردیا سگ چوپان آلمانی (به آلمانی: Deutscher Schäferhund) یکی از نژادهای سگ است.
  • سگ چوپان آلمانی یکی از نژادهای اصیل آلمانی است که برای نخستین بار در سال ۱۸۹۹ ثبت گردید. سگی باهوش، شجاع و مناسب برای کارهای مختلف از جمله گله داری، نگهبانی، راهنمای نابینایان، همراه خانواده، و جستجو و نجات است. قد استاندارد تاجدوگاه در نرها ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌متر و در ماده‌ها ۵۵ تا ۶۰ سانتی‌متر است. طول عمر از ۹ تا ۱۳ سال است.
  • این نژاد را اکثر افراد به دلیل استفاده در فیلم‌هایی نظیررکس می‌شناسند و همچنین این سگ حضور مؤثری در صحنه‌های امدادی دارد. در خاورمیانه دسته‌هایی از شپردهای پلاس فراوان هستند اما نژاد ژرمن شپرد بیشتر در اروپا زندگی دیده شده‌است.
  • ژرمن شپرد در تمام ایام به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد انتخاب قرار گرفته‌است و حتی ویژگی‌های دفاعی و تربیت‌های اختصاصی آن نیز به معرض قضاوت گذارده می‌شود. مهمترین ویژگی در این نژاد رفتارهای اشرافی، شهامت و توانایی آموختن رفتارها و فعالیت‌های اختصاصی است. نخستین ویژگی یک جرمن شپرد خوب، قدرت، چالاکی، عضلات مناسب و هوشیاری است. رنگ در سگهای ژرمن شپرد متفاوت است و تقریباً اکثر رنگها قابل قبول هستند. با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ یا سفید یک دست قابل قبول نمی‌باشد. البته قابل ذکر است که یک ژرمن اصیل حتماً نباید داری شیب باشد بسیاری از نژادهای اصیل ژرمن که از مولدین اولیه بدون شیب هستند.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ گران

منبع:ویکی پدیا

دیگر نام های نژاد ژرمن شپرد (German Shepherd Dog)

دیگر نام های نژاد ژرمن شپرد (German Shepherd Dog)

توضیحات

قامت جرمن شپردها تا روی شانه ها به 66 سانتیمتر می رسد و در دید بیرونی، تصویری از منحنی های صاف و شکیل را به جای زاویه ارائه می دهند. راه رفتن طبیعی آن ها آزاد و آسان است، اما می توانند آن را به یک یا دو درجه بیشتر تبدیل کنند و به سرعت های بسیار خوبی برسند. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا جرمن شپردها در رده اول سگان سلطنتی قرار دارند، اما کارشناسان می گویند ویژگی تعیین کننده آنها شخصیتشان است: وفاداری، شجاعت، اعتماد به نفس، توانایی یادگیری دستورات برای بسیاری از کارها و دفاع از عزیزانشان تا پای جان. جرمن شپردها هم حیوانات اهلی خانگی محسوب می شوند هم نگهبانانی استوار، اما استاندارد این نژاد خاطر نشان می سازد که آن ها اصالت خود را فدای دوستی های فوری و غیرقابل تفکیک نمی کنند.

امتیاز

انطباق پذیری

·          سازگاری خوب با زندگی آپارتمانی
·          خوب برای صاحبان تازه کار
·          سطح حساسیت
·          تحمل تنهایی
·          تحمل آب و هوای سرد
·          تحمل آب و هوای گرم

رفتار دوستانه

·          محبت با خانواده
·          سگ های بسیار علاقمند به کودکان
·          رفتار دوستانه با دیگر سگ ها
·          رفتار دوستانه با غریبه ها

نیازهای سلامتی و نظافت

·          میزان ریزش مو
·          پتانسیل ریزش آب دهان
·          راحتی در نظافت
·          سلامت عمومی
·          استعداد اضافه وزن پیدا کردن
·          اندازه

قابلیت آموزش

·          راحتی آموزش
·          هوش
·          علاقمندی به ور رفتن با دهان
·          تعقیب طعمه
·          گرایش به واق واق کردن یا زوزه کشیدن
·          علاقه به ولگردی

نیازهای جسمی

·          سطح انرژی
·          نیرومندی
·          احتیاج به تمرین
·          علاقمند به بازیگوشی

غذای سگ ژرمن

یک غذای سگ با کیفیت بالا و مناسب برای سن سگ (توله، بزرگسال و سالخورده) تمام مواد مغذی مورد نیاز نژاد را خواهد داشت. مواد غذایی بی کیفیت می توانند باعث ناراحتی در هضم شوند. به آنها کم و مفید غذا دهید، و مخصوصاً از دادن استخوان و غذاهای پخته شده با چربی زیاد اجتناب کنید. برای آموزش سگ می توان از تکه های کوچک بیسکوییت یا غذای فشرده سگ استفاده کرد. اگر به سگتان غذای کیفیت بالا می دهید، مکمل های ویتامین و مواد معدنی لازم نیست، اگرچه افزودن مقدار کمی ماست، سبزیجات پخته شده یا تخم مرغ به مواد غذایی می تواند مفید باشد. یادبگیرید کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند و کدام ها نیستند. اگر نگران وزن یا رژیم سگ خود هستید، با دامپزشکتان تماس بگیرید.یک غذای سگ با کیفیت بالا و مناسب برای سن سگ (توله، بزرگسال و سالخورده) تمام مواد مغذی مورد نیاز نژاد را خواهد داشت. مواد غذایی بی کیفیت می توانند باعث ناراحتی در هضم شوند. به آنها کم و مفید غذا دهید، و مخصوصاً از دادن استخوان و غذاهای پخته شده با چربی زیاد اجتناب کنید. برای آموزش سگ می توان از تکه های کوچک بیسکوییت یا غذای فشرده سگ استفاده کرد. اگر به سگتان غذای کیفیت بالا می دهید، مکمل های ویتامین و مواد معدنی لازم نیست، اگرچه افزودن مقدار کمی ماست، سبزیجات پخته شده یا تخم مرغ به مواد غذایی می تواند مفید باشد. یادبگیرید کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند و کدام ها نیستند. اگر نگران وزن یا رژیم سگ خود هستید، با دامپزشکتان تماس بگیرید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ خالدار

 

ظاهر عمومی

اولین تاثیر یک سگ جرمن شفرد خوب این است که یک حیوان قوی، چابک و عضلانی، هوشیار و پر از زندگی است. جرمن شفرد دارای بدنی متقارن، با بخش جلویی و عقبی هماهنگ است. این سگ از طول بلندتر است تا ارتفاع و دارای بدنی عمیق بوده و خطوط بیرونیش به جای زاویه ها، منحنی های ملایمی را نشان می دهد. حس محکم بودن را الغا می کند، نه ضعیف بودن را، و این احساس را هم در حالت استراحت و هم در حال حرکت، از آمادگی عضلانی و بی حوصلگی بدون هیچ سستی و تنبلی می توان احساس کرد. تعریف از سگ ایده آلی که از دید کیفیت و نجابت کامل است دشوار می باشد. خصوصیات جنسی ثانویه کاملاً مشخص است و هر حیوانی با توجه به جنس خود، تصور قطعی از مردانگی یا زنانگی را نشان می دهد.

تاریخچه

سگ جرمن شپرد(Deutshe Schäferhund) از خانواده سگ های گله دار آلمانی است که تا اواخر قرن نوزدهم از نظر نوع از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت بودند.

در سال های فروپاشی دهه 1800، یک افسر سواره نظام آلمانی بنام كاپیتان ماكس فون اشتفانیتس، پیشرفت ایده آل جرمن هِردِر (German Herder) را مأموریت خود قرار داد. فون اشتفانیتس و پرورش دهندگان هم فکرش، نژادهای مختلفی را از مناطق شمالی و مرکزی آلمان ترکیب کردند که نتیجه آن اجداد سگ جرمن شپرد (GSD) امروزی بود.

فون اشتفانیتس نخستین کلوپ جهانی که به جرمن شپردها اختصاص داده شده بود را تأسیس کرد و 35 سال را صرف تبلیغ و اصلاح این نژاد کرد. امروزه، جرمن شپردها به قدری در انجام کارهای بی شمار توانایی دارند که به راحتی می توان فراموش کرد، این نژاد در اصل برای گوسفندان گله ایجاد شده بود. توانایی های مشهور جرمن شپردها یعنی هوش، چابکی، سرعت، خفا و اقتدار، نه در آکادمی پلیس بلکه در مراتع گوسفند بدست آمده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ویژگی های سگ آکیتا

جرمن شپردها در اوایل دهه 1900 در ایالات متحده عمومیت پیدا کردند، و این به لطف ماجراهای ستارگان سگ سینما یعنی رین تین تین (Rin-Tin_tin) و استرانگ هارت (Strongheart) است. جرمن شپرد و همچنین داکسهاند (Dachshund) از جمله نژادهای آلمانی هستند که در طول جنگ های جهانی و پس از آن، از احساسات ضد آلمانی رنج می بردند. در دوره جنگ جهانی اول در بریتانیا، این نژاد به عنوان آلزاتی (Alsatian) نامیده می شد. نامی که دوستداران سگ در انگلیس امروزه هم ترجیح می دهند آن را بکار ببرند.

با ظهور مدیریت مدرن دام و کاهش نقش هدایت گله توسط سگ، فون اشتفانیتس هوشیارانه نژاد خود را به عنوان یک کارگر ایده آل K-9 تبلیغ کرد. جرمن شپرد امروزه به عنوان سگ پلیس و واحدهای نظامی در سراسر جهان ارجحیت دارد.

دانستنی های سگ ژرمن

سگ جرمن شپرد، نژاد دهه 60 AKC می باشد و در سال 1908 همزمان با دوبرمن پینچر و تریر وست هایلند وایت معرفی شد.

وجه تمایز سگ جرمن شپرد وفاداری، شجاعت، و همچنین توانایی وفق دادن خود و آموزش پذیری برای خدمات مختلف می باشد؛ ستیزه جو نیست تا به اعتبارش لطمه ای نخورد، ولی اگر لازم باشد جنگجویی جسور و خشن است.

سگ های جرمن شپرد را عموماً به عنوان سگ های پلیس، سگ های خدماتی، سگ های چابک، حیوانات تطابق پذیر، سگ های فرمانبردار، و نگهبان می شناسند. تمرین پذیری بالا، وفاداری فوق العاده و تعهد به کارشان، آن ها را به انتخابی عالی تبدیل کرده است.

سگ جرمن شپرد بارها در دید عمومی و رسانه ها ظاهر شده است، همانند «رین تین تین» که یکی از چند شخصیت سگ سینما بود.

سگ جرمن شپرد یکی از بهترین و شناخته شده ترین نژادهای AKC می باشد.

سگ جرمن شپرد از نظر ظاهری ژستی منحصر بفرد دارد که شامل یک پای عقبی در زیر بدن و یکی دیگر دراز شده،

این سگ به آسانی محبت نمی کند و بخاطر وقار و ساختارش شناخته شده است؛ همچنین به عنوان نژادی «یک-نفره» شناخته می شود که دلیل آن تمایلش به انجام وظیفه و صداقت، بخصوص برای صاحب یا مراقب اصلیش می باشد.

سگ جرمن شپرد، به زبان آلمانی Deutsche Schäferdhund، گاهی اوقات به اختصار GSD نامیده می شود.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ گردانی x بخوانید...