ویژگی های سگ گلدن

ویژگی های سگ گلدن

ویژگی های سگ گلدن


ویژگی های سگ گلدن

سلام دوستان. امروز هم هلث کده با یکی دیگه از نژاد های سگ در خدمت شماست.میخوایم با هم ویژگی های سگ گلدن رو بررسی کنیم…

خصوصیت های اخلاقی سگ گلدن :

باهوش، دوستانه، فداکار

قد: 58 تا 61 سانتی متر (نر)، 55 تا 57 سانتی متر (ماده)

وزن: 29 تا 34 کیلوگرم (نر)، 25 تا 29 کیلوگرم (ماده)

طول عمر: 10 تا 12 سال

گلدن رتریور، یک سگ شکاری زیبای اسکاتلندی است که در بین محبوب ترین نژادهای سگ آمریکا قرار دارد. آنها در شکار و کارهای میدانی، کارگران جدی هستند و به عنوان راهنما برای نابینایان و در جستجو، امداد و نجات و همچنین در رقابت های اطاعت پذیری و سایر رویدادهای رقابتی، از کار خود لذت می برند و هنگامی که در محل کار نیستند نیز عشق دوستانه ای به زندگی دارند.

از مطالب زیر هم دیدن کنید

 قیمت حدودی در بازار ایران: 18 میلیون تومان
خصوصیت های اخلاقی سگ گلدن

خصوصیت های اخلاقی سگ گلدن

توضیحات

گلدن رتریور یک سگ قوی و عضلانی و دارای اندازۀ متوسط است که پوشش طلایی متراکم و درخشان آن معروف است و نام این نژاد نیز از همین پوشش گرفته شده است. مشخصۀ این نژاد، سر بزرگ با چشمان دوستانه و باهوش، گوش های کوتاه و پوزه مستقیم است. گلدن ها در حرکت، با قدم های یکنواخت و قدرتمند راه می روند و همانطور که علاقه مندان این نژاد می گویند، دم پر مانند خود را به عنوان یک “عمل شادمانه” حرکت می دهند. کاملترین سوابق مربوط به رشد گلدن رتریور، در کتاب هایی که از سال 1835 تا حدود سال 1890 توسط شکاربان ها در املاک گوئیزوکن لرد تویت موث در اینورنس-شایر اسکاتلند نگهداری شده است، به ثبت رسیده است. در سال 1952، خواهرزاده بزرگ لرد تویت موث، ششمین ارل ایلچستر که مورخ و ورزشکار بود این سوابق را که از اجداد وی به جا مانده بود منتشر کرد. این اسناد تأیید واقعی داستانهایی بودند که از نسل های قبل منتقل شده بود. گلدن ها سگ های خانوادۀ قابل اعتماد و مشتاق لذت هستند که آموزش آنها نسبتاً آسان است. نگاه آنها به زندگی، یک رویکرد شاد و بازیگوش است و این رفتار مربوط به توله سگها را در بزرگسالی نیز حفظ می کنند. این سگ های پرانرژی و قوی از بازی در فضای باز لذت می برند. برای نژادی که ساخته شده است تا برای ساعت ها، مرغابی ها را از آب بگیرد، شنا و آوردن اشیاء، سرگرمی های طبیعی محسوب می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ روتوایلر

امتیاز

انطباق پذیری

  •  سازگاری خوب با زندگی آپارتمانی
  • گلدن رتریور در ویکی پدیا

گُلدِن رِتریوِر یا رتریور طلایی(به انگلیسی: Golden retriever) نژادی از سگ است از گونه سگ‌های ورزشی از مشخصه‌های اخلاقی این نژاد می‌توان به مهربانی، هوش و استعداد بالا اشاره کرد. دارای جثه متوسط بوده و در رنگ‌های گوناگون از طیف رنگهای کرم و طلائی یافت می‌شود.

گلدن رتریور معمولاً به رنگ‌های کرم و طلایی یافت می‌شود (رنگ موی قرمز و سرخ قابل قبول نمی‌باشد). لایه بیرونی موها، پوشش ضدآب و لایه زیرین انبوه و پر پشت است. موها در قسمت پشتی پاها، پهلوها، زیرشکم، کپلها، سینه و دم بلندتر و صاف است. دارای سر پهن و عضلانی و دندان‌های منظم می‌باشد. بینی سیاه دارد و چشم‌هایش گرد و فندقی و به رنگ قهوه‌ای و مشکی یافت می‌شود. گوش‌هایی به اندازه متوسط و آویزان، گردنی ماهیچه‌ای و سینه‌ای فراخ دارد. دمش بلند و پرچمی است اما هرگز به صورت فر خورده نمی‌باشد.

منبع:ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ صدف بیوتی x بخوانید...