پارک جنگلی چاهکوتاه

پارک جنگلی چاهکوتاه

پارک جنگلی چاهکوتاه

اگر در سفر به بوشهر هوس طبیعت سرسبز و هوای پاک و تازه به سرتان زد پارک
جنگلی چاهکوتاه بوشهر انتخاب خوبی است که در کنار بازدید از سایر دیدنی های بوشهر
می‌توانید سری به آن بزنید و اوقات پر از آرامشی را سپری کنید. پارک چاهکوتاه در 50
کیلومتری شهرستان بوشهر و در روستای چاهکوتاه قرار دارد، قدمت این روستا به
دوران صفویه می‌رسد و به دلیل اینکه چاه‌های آّب در این منطقه عمق کمی داشت نام
چاهکوتاه را برایش انتخاب کرده‌اند.
پارک جنگل چاهکوتاه با 40 سال قدمت، به دلیل داشتن پوشش گیاهی متنوع باعث تعدیل آب و هوای منطقه شده است و با داشتن فضایی دلپذیر و مناظری چشم نواز مقصدی مناسب برای گردشگران و همچنین مردم بوشهر محسوب می‌شود تا تعطیلات آخر هفته خود را به دور از همهمه زندگی شهری در فضایی آرامش بخش سپری کنند. ضمناً آلاچیق‌های متعددی در این پارک برای استراحت موقت گردشگران فراهم شده است.

پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

پارک جنگلی چاهکوتاه محل زندگی پرندگان ساحلی است که اگر به پرنده‌نگری علاقه‌مندید می‌توانید دوربینتان را بردارید و به تماشای آن‌ها بنشینید. مسیرهای زیبا و چشم نوازی در این پارک جنگلی وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم لذت قدم زدن در آن به همراه شنیدن آوای خوش پرندگان را از دست ندهید. علاوه بر این درختان خرما در پارک جنگلی چاهکوتاه مناظر خیره‌کننده‌ای خلق کرده است که ارزش دیدن را دارد. برای رفاه حال گردشگران در پارک چاهکوتاه پارکینگ و سایر امکانات نیز رفاهی فراهم شده است تا سفر به یاد ماندنی‌تری را تجربه کنید.
اقتصاد روستای چاهکوتاه بر پایه فعالیت‌های کشاورزی، دامداری، امور خدماتی و تولید صنایع دستی استوار شده است. گندم و جو مهم‌ترین محصول زراعی این روستاست. دامداری سنتی و تولید انواع لبنیات مانند شیر، ماست، پنیر، کره و روغن حیوانی در روستا رواج دارد. گروهی از زنان و دختران روستای چاهکوتاه به تولید انواع صنایع دستی اشتغال دارند. برخی از طرح‌های بافته‌های قالی ، گلیم و گبه‌های تولیدی روستا کاملاً رنگ و طرح بومی دارند و حاصل تصویرسازی و هنرمندی زنان و دختران روستاست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مرداب حصل

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طریقه رفتن به جزیره هندورابی x بخوانید...