پروستادین

پروستادین

پروستادین

قرص پروستادین دینه مکملی منحصر به فرد برای درمان علائم ابتلا به بیماری هایپرتروفی خوش خیم پروستات است. پروستات غده ای مهم در بدن مردان است و نقش بسیار مهمی را در فرآیند های جنسی بازی می کند. اگر این غده مبتلا به عفونت شود و یا در اثر ابتلا به برخی از بیماریها متورم گردد، به اندام های دیگر بدن از جمله مجاری ادرای آسیب وارد می شود و سبب بروز مشکلاتی نظیر تکرر ادرار می گردد.

مصرف قرص پروستادین دینه نقش مهمی در جلوگیری از بروز این مشکلات دارد و به رفع تکرر ادرار کمک می کند. تکرر ادرار یکی از مشکلاتی است که چالش های زیادی را در زندگی فردی و اجتماعی افراد به وجود می آورد.
به طور کلی کارشناسان سلامتی همواره بر این موضوع تاکید می ورزند که عدم تحرک و استعمال دخانیات از عوامل مهم در ابتلا به بیماری پروستات به شمار می رود. به همین دلیل پیروی از سبک زندگی سالم و مصرف مکملهای مناسب نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا از بیماریهای پروستات دارد.

پروستادین دینه

پروستات اندامی از بدن مردان است که اندازه بسیار کوچکی دارد و نقش مهمی در باروری مردان ایفا می کند.. این عضو زیر مثانه قرار گرفته است و اطراف پیش آبراه را احاطه می کند .

بزرگی خوش‌خیم پروستات یا هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات که به BPH معروف است، یکی از شایعترین بیماریهای مردان است که به دلیل تغییرات هورمونی و رشد سلولی و با بالا رفتن سن در مردان ، پس از 45 سالگی بروز می‌کند و هر چه سن بالاتر برود احتمال ابتلا به آن بیشتر می‌شود.

پروستادین امپول

به طوری که با رسیدن به سن ۷۰ سالگی، قریب به ۸۰٪ مردان درجاتی از BPH را خواهند داشت که ممکن است علایم ادراری آزاردهنده‌ای را ایجاد کند. در این بیماری اندازه پروستات بزرگ می‌شود، اما نشانه بدخیم بودن و سرطانی شدن بافت آن وجود ندارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علت نعوظ صبحگاهی

بزرگ شدن پروستات با وارد کردن فشار به مجرای ادراری که در داخل پروستات است، موجب انسداد و بسته شدن آن شده و باعث اختلال در خروج ادرار می‌شود. همچنین پاسخ ثانویه مثانه به انسداد مجرای ادراری باعث تحریک مثانه و علایم تحریکی ادرار می‌شود، زیرا به تدریج دیواره مثانه ضخیم شده و ظرفیت مثانه کاهش پیدا می‌کند.

پروستادین چیست

به همین دلیل بزرگ شدن آن با فشار بر روی بافت اطراف، موجب علائمی
از قبیل تکرر ادرار، شب ادراری، کاهش جریان ادرار،
احتباس ادرار و درد در هنگام دفع ادرار می باشد.

از طرفی، یکی از بیماری های رایج که در بین مردان بسیار شایع می باشد، سرطان پروستات است. این سرطان به دلیل رشد سلول های سرطانی در غده پروستات شکل می گیرد و باعث انسداد دستگاه ادراری یا گسترش بافت سرطانی به دیگر عضوهای بدن می شود. سرطان پروستات بیشتر در مردان بالای 50 سال پدید می آید.

تشخیص و تمیز بین هایپرپلازی خوش خیم پروستات و سرطان پروستات از وظایف پزشک متخصص است که طی معاینه ، سونوگرافی و آزمایش های ضروری از قبیل بررسی سطح آنتی ژن خاص پروستات(PSA) و نیز نمونه گیری از بافت در صورت نیاز مشخص خواهد گردید.

پروستادین ریزش مو

قرص گیاهی پروستادین دینه به منظور درمان بزرگی خوش خیم غده پروستات مورد استفاده قرار می گیرد. این قرص از ترکیب عصاره ی دو گیاه نخل اره ای(Saw palmetto) و گزنه (Urtica dioica)  ساخته شده و موجب حفظ سلامت و درمان عارضه های ادراری می شود. پروستادین از بزرگ شدن غده پروستات نیز جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد که عصاره نخل اره ای با کاهش فعـالیت

آنزیم 5 -آلفـاردوکتـاز و در نتیـجه کاهش تـولیـد

دی هیدروتسـتوسترون، از هایپرتروفی غـده پروستات پیشگیری کـرده و

می تواند موجب کاهش نیاز به ادرار کردن در شب،

بهبود جریان ادراری همچنین درمان درد هنگام دفع ادرار شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت عمل بینی کرج

قرص گیاهی پروستادین با توجه به فرمول یکی از بهترین نمونه های آلمانی با نام پروستاگوت تهیه شده است و میزان عصاره های موجود در آن کاملا منطبق با میزان اعلام شده در منابع معتبر برای محدوده مناسب جهت اعمال تاثیر درمانی است.

هر قرص گیاهی پروستادین دینه دارای 160 میلی گرم عصاره استاندارد میوه نخـل اره ای  با 90درصـد مــواد لیپوفیـل (شـامـل اسیدهای چرب و استرول ها) و 120 میلـی گـرم عصـاره استاندارد ریشـه گـزنـه (Stinging nettle) می باشـد. این قرص بر مبنـای 144 میلی گرم عصاره لیپوفیل استاندارد شده است.

پروستادین گیاهی

مصرف این قرص در زنان فقط میتواند در موارد ریزش موی آندروژنیک باشد;که در این مورد، در دوران بارداری و شیردهی منع مصرف دارد.

در صـورت وجـود حسـاسیت به ریشـه گزنه و میوه نخل اره ای، دارو نباید مصرف شود. به دلیل اثرات آنتی آندروژنیک، استروژنیک و آنتی استروژنیـک در صـورت ابتـلا به سـرطان های وابسـته به هورمون با احتیاط مصرف شود.

همچنین به دلیـل اثرات مهاری عصاره نخل اره ای بر گیرنده های آلفا -آدرنرژیـک،

آندروژنیک و اسـتروژنیک، در مصـرف همـزمان با هـورمـون ها،

داروهای شبه هورمونی و داروهای آدرنرژیک احتیاط شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فواید کاکوتی x بخوانید...