پماد تریامسینولون

پماد تریامسینولون

پماد تریامسینولون

پماد تریامسینولون (Triamcinolone) از داروهای ضدالتهاب و ضدقارچ است که در درمان بیماری‌هایی ماننداگزما، آلرژی، لوپوس، پسوریازیس، آلوپسی، آسم و آرتریت خودایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو با کاهش تورم، قرمزی و خارش پوست علائم شایع بیماری‌های پوستی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. اشکال دیگر این دارو شامل آمپول و اسپری می‌باشد.

تریامسینولون یک داروی کورتیکواستروئید قوی می باشد. کورتیکواستروئیدهای موضعی دربسیاری از ضایعات پوستی نقش ضد التهاب را ایفا می کنند.امروزه محصولات موضعی بسیاری در بازار دارویی وجود دارد که در آنها کورتیکواستروئیدهای موضعی در کنار سایر مواد موثره دارویی از جمله ضد باکتری ها (مانند تتراسایکلین) و ضد قارچ ها قرار گرفته است تا به کاهش التهاب ضایعات مختلف در کنار درمان آنها کمک نمایند.
کورتیکواستروئیدهای موضعی مانند تریامسینولون در ترکیب با کرم های مرطوب کننده نیز جهت تسکین ضایعاتی مانند اگزما و حساسیت پوستی استفاده می‌شوند تا التهاب، قرمزی و خارش را درکنار درمان، تسکین دهند.

پماد تریامسینولون استوناید

با وجود اثر مناسب این دارو بر روی ضایعات التهابی، مصرف کورتیکواستروئیدهای

موضعی پیش از معاینه توسط پزشک توصیه نمی شود چرا که در بعضی مواقع

مصرف این داروها در زمان نامناسب تنها علائم بیماری را به صورت موقت از بین

می‌برد اما موجب شعله‌ور شدن آن در آینده می‌شود.

مصرف کورتیکواستروئیدهای قوی مانند تریامسینولون عموماً مناسب نمی باشد . و در

صورت نیاز حتما با تجویز پزشک میتوان این محصولات را برای کودکان در سنین

بالاتر استفاده نمود.

پماد تریامسینولون برای چیست

  • پماد تریامسینولون ان ان برای خارش واژن در زنان مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا هنگامی که زنان در ناحیه تناسلی درگیر عفونت های قارچی یا باکتریایی می شوند، یکی از علائم مشخص آن به خصوص در عفونت های قارچی، خارش واژن است و همچنین در ناحیه واژن التهاب نیز دیده می شود بنابراین پماد تریامسینولون ان ان برای سوزش واژن و برطرف شدن التهاب و عفونت قارچی یا باکتریایی واژن تجویز می شود. به دلیل اینکه پماد تریامسینولون ان ان حاوی 3 ترکیب دارویی ضد التهاب، ضد قارچ و ضد باکتری می باشد.
  • پماد تریامسینولون عماد یکی از نام های تجاری ایرانی این دارو می باشد.
  • مصرف همزمان تریامسینولون و کلوتریمازول در برخی عفونت های قارچی مورد توجه می باشد.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان درد بعد از عصب کشی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپسول آزیترومایسین 250 x بخوانید...