پماد موپیروسین 2 درصد

پماد موپیروسین 2 درصد

پماد موپیروسین 2 درصد

پماد موپیروسین 2 درصد، به صورت موضعي در درمان عفونت‌هاي مختلف پوست به ويژه عفونت‌هاي ناشي از باكتري‌هاي گرم مثبث از جمله زردزخم و ضايعات ضربه‌اي پوست با عفونت ثانويه ناشي از استافيلوكوك اورئوس و استرپتوكوك بتاهموليتيك شامل استرپتوكوكوس پايوژنز، مصرف مي‌شود.

ز این دارو فقط بر روی پوست استفاده کنید. ابتدا منطقه آسیب دیده را تمیز و خشک کنید. سپس مقدار کمی از پماد را طبق دستور پزشک خود را روی ناحیه بمالید ، معمولاً ۳ بار در روز. ممکن است نیاز باشد منطقه تحت درمان را با یک گاز استریل  بپوشانید.

پماد موپیروسین 2 درصد چیست

این دارو را تا اتمام دوره درمان ادامه دهید. حتی اگر نشانه های از بین رفتن باکتری ها دیده شد. چون ممکن است باکتری ها کاملاً برطرف نشده باشند و با قطع دارو دچار عفونت های بعدی مقاوم به آنتی بیوتیک شوید. در این صورت درمان به مراتب سخت و زمان بری خواهید داشت.

بهترین دما برای نگه داری پماد موپیروسین دمای اتاق می باشد. این دارو باید از رطوبت و گرما دور نگه داشته شود. درب پماد را بعد از مصرف محکم ببندید و مانع یخ زدن آن شوید.

اگر یک نوبت از مصرف دارو را فراموش کردید، در صورت یادآوری آن را فوراً اعمال کنید اما اگر زمان نوبت بعدی داروی شما بسیار نزدیک است، از وعده فراموش شده منصرف شوید.

پماد موپیروسین 2 درصد در بارداری

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، برای مصرف این پماد نظر پزشک را جویا شوید. ممکن است برای جنین خطراتی را به همراه داشته باشد.

مادران شیرده نیز باید در مورد مصرف این دارو با پزشک مشورت کنند. چون ممکن است این دارو نوزاد شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. اگر کرم موپیروسین را برای محدوده سینه و نوک آن استفاده می کنید، پیش از شیردادن حتماً آن را با دقت بشویید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سلکوسیب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپسول آزیترومایسین 250 x بخوانید...