پنتوپرازول چیست

پنتوپرازول چیست

پنتوپرازول چیست

پنتوپرازول چیست یک مهار کننده پمپ پروتون است که مقدار اسید تولید شده در معده را کاهش می دهد. پنتوپرازول برای درمان ازوفاژیت (آسیب مری ناشی از بیماری رفلکس معده) در بزرگسالان و کودکانی که حداقل 5 ساله هستند، به کار می رود.

پنتوپرازول

پنتوپرازول معمولا تا 8 هفته برای درمان مری تجویز می شود. این دارو همچنین برای درمان سندرم زولینگر- الیسون و دیگر بیماری هایی که اسید معده را درگیر می کند نیز به کار می رود.

پنتوپرازول برای تسکین فوری علائم سوزش معده نیست. سوزش معده اغلب با اولین نشانه های حمله قلبی اشتباه گرفته می شود. اگر درد و یا احساس سنگینی در سینه دارید، اورژانسی به پزشک مراجعه کنید، احساس درد به صورت درد در بازو یا شانه، حالت تهوع، تعریق و ناراحتی عمومی تبدیل می شود.

پنتوپرازول چیست

درمان طولانی مدت با پنتوپرازول نیز ممکن است جذب ویتامین ب – 12را برای بدن سخت تر کند که منجر به کمبود ویتامین ب

می شود.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

اگر به درمان طولانی مدت نیاز دارید و نگران کمبود ویتامین ب – 12 هستید با پزشک خود صحبت کنید. پنتوپرازول می تواند موجب مشکلات کلیوی شود. اگر کمتر از حد معمول ادرار یا خون در ادرار دارید، به پزشک بگویید.

قرص پننتوپرازول چیست

با توجه به این نکته که اسید معده باعث از بین رفتن بسیاری از میکروب هایی است که از طریق مواد غذایی وارد بدن می شود کمبود اسید معده می تواند دفاع بدن در مقابل عوامل باکتریال و آمیبی را کاهش دهد لذا افرادی که پنتوپرازول مصرف می کنند

باید بیشتر به مسائل بهداشتی توجه کنند.

پنتووپرازول برای چیست

پنتوپرازول همچنین در درمان زخم معده٬ رفلکس معده و نیز برای کاهش عوارض گوارشی سایر داروها مصرف می شود.
بهتر است دارو یک ساعت قبل از صبحانه مصرف شود.پنتوپرازول برای کاهش اسید معده مصرف می شود ولی بر روی اسید موجود در معده موثر نیست بنابراین در صورت سوزش شدید معده باید به پزشک مراجعه شود مخصوصا در بیمارانی که مشکوک به درد قلب هستند چون در بسیاری از موارد درد قلب و معده بدون معاینه قابل تشخیص نیست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص برای درمان انزال زودرس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوزارتان x بخوانید...