پیرسینگ چیست

پیرسینگ چیست

پیرسینگ چیست

پیرسـینگ (Piercing) یـک واژه انگلیسی به معنای سوراخ کردن بدن و نصب اشیای تزئینی در آن است. سوراخ کردن کردن گوش که از گذشته های دور در بیشتر کشورهای دنیا متداول بوده است، شایع ترین نوع پیرسینگ در دنیا است.

این افراد غافل از عوارض خطرناک و گاه غیرقابل

جبران آن با مراجعه به مراکز غیر بهداشتی و در آرایشگاه ها

خود را به دست افراد غیر متخصص می سپارند.

اگر چه سوراخ کردن نرمه گوش بی خطرترین نوع پیرسینگ اعضای بدن است،

اما باید به خاطر داشته باشیم که همه پیرسینگ ها

ممکن است عوارضی از جمله حساسیت و عفونت را در پی داشته باشند.

پیرسینگ ناف چیست

شاید تا چند سال پیش اگر می شنیدید کسی ناف خود را سوراخ کرده و به آن حلقه آویزان کرده است برایتان عجیب و بعضا خنده دار بود اما در دنیای امروز دیگر این کار یکی از جراحی های زیبایی محسوب شده و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است در پیرسینگ ناف پوست کنار ناف را سوراخ کرده و به آن حلقه و یا جواهرات مورد نظر را آویزان می کنند .

پیرسینگ نماد چیست

حساسیت شایع ترین عارضه پیرسینگ است که بیشتر در هنگام

استفاده از فلزات بدلی به ویژه کروم و نیکل به وجود می آید.

خانم هایی که در هنگام استفاده از ساعت و انگشتر بدلی

دچار حساسیت، خارش و قرمزی در پوست خود می شوند،

باید از نصب بدلیجات خودداری کنند و اگر علاقه زیادی به پیرسینگ دارند،

فقط از تزئیناتی با جنس طلا استفاده نمایند،

چون احتمال حساسیت به طلا در دنیا بسیار کمتر از سایر فلزات است.

در بعضی از مواقع ممکن است حساسیت در محل قرارگیری شیء تزئینی نباشد،

بلکه به مرور در سایر نقاط بدن ظاهر شود.

گاهی حتی بعد از خارج کردن شیء، حساسیت تا پایان عمر با فرد همراه خواهد بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص اووسپت ال دی نی نی سایت

پیرسینگ لب چیست

پیرسینگ لب بدون سوراخ

پیرسینگ لب نیز همانند بینی به صورت دائمی و موقت می باشد و افراد با توجه به سلیقه شان می توانند یکی از آن ها را انتخاب کنند.

پیرسینگ لب چسبی یا موقتی

پیرسینگ لب موقتی مناسب افرادی می باشد که تمایل به سوراخ کردن لب خود ندارند. این نوع از پیرسینگ ها به صورت چسبی و گیره ای هستند.

گوشواره پیرسینگ چیست

پیرسینگ را می توان برای گوش هم انجام داد این کار را می توانید روی لاله یا غضروف گوش انجام دهید و حلقه های جواهر و طلا به آن آویزان نمایید. پیرسینگ لاله و غضروف به یک شکل مشابه انجام میشود اما سوراخ کردن غضروف کمی سخت بوده و البته به مراقبت های بیشتری نیاز دارد تا عفونت نکند و بسته شدن آن هم زمان بیشتری نیاز خواهد داشت .

بعد از انجام این کار گوش خود را هر روز با اب و نمک بشویید تا خوب ضد عفونی شود و عفونت نکند و با سوراخ ایجاد شده ور نروید و گوشواره دخل آن را درنیاورید و اگر پزشک برایتان آنتی بیوتیک تجویز کرد حتما مصرف نمایید .

پیرسینگ بینی چیست

سوراخ کردن بینی انواع مختلفی داشته و البته طرفداران بیشتری هم دارد برای این کار شخص می تواند قسمت تیغه یا میانی بینی و یا یکی از پره های سمت چپ و راست یا هر دو را سوراخ نماید .

برای انجام این کار حتما باید به شخص مطمئن و متخصص مراجعه کنید چون ممکن است در اثر این امر تیغه میانی پاره شده و اسیب جدی ببیند . به دلیل حساسیت و ظرافت پیرسینگ بینی خوب شدن آن هم بین ۳ تا شش ماه زمان خواهد برد و حتما باید مراقب باشید که بینی و تیغه آن عفونت نکند چون در این صورت در تنفس شما ایجاد مشکل خواهد کرد و عواقب دیگری برایتان بوجود می آورد .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت گلیسیرین

پیرسینگ زبان چیست

یکی از خطرناکترین و پر عارضه ترین انواع پیرسینگ سوراخ کردن زبان است این کار می توانند مشکلات زیادی را برای شخص بوجود آورد احتمال اینکه باعث عفونت های حاد زبان و دندان ها و لثه ها گردد بسیار زیاد بوده و می تواند به خرد شدن دندان ها و از بین رفتن لثه ها و عفونت شدید زبان و اشکال در بلع و گوارش منجر گردد .

اگر مصمم هستید که حتما این کار را انجام دهید قبل از آن از سلامت قلب خود مطمئن شوید چون افرادی که مشکلات قلبی دارند به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهند دلیل ان هم این است که بعد از پیرسینگ زبان انتی بیوتیک های قوی تجویز میشود که برای قلب خطرناک می باشد .

بعد از اینکه این کار را انجام دادید حتما بعد از صرف هر غذا یا نوشیدنی دهان خود را بشویید و از خوردن غذاها و نوشیدنی های داغ و تند وتیز خودداری نمایید تا زبان تحریک نشود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فواید کاکوتی x بخوانید...