چگونه بخور سرد خانگی درست کنیم

چگونه بخور سرد خانگی درست کنیم

چگونه بخور سرد خانگی درست کنیم

یک سینی خشک کن را در اتاق خواب خود نصب کنید و لباس های مرطوب را در طول شب خشک کنید. شما با این کار نه تنها در انرژی صرفه جویی می کنید بلکه رطوبت را به هوا اضافه می کنید، این در حالی است که عطر و بوی لباس های شسته را به اتاق خود اضافه می کنید.

به همین شیوه شما می توانید چند ظرف را آب کنید و در اطراف خانه خود قرار دهید. شما می توانید یک کاسه آب را بالای رادیاتور یا بخاری قرار دهید تا گرما آب را تبخیر کند و در نتیجه هوای خانه مرطوب شود.

با ریختن آب سرد در وان حمام و گرفتن دوش آب گرم می توان بخار و رطوبت بیشتری تشکیل داد. برای صرفه جویی در مصرف آب می توانید بعد از اینکه از وان بیرون آمدید آب را خالی نکنید و دوش بگیرید.

چگونه بخور سرد خانگی درست کنیم

اگر شما در حال آشپزی هستید و احساس می کنید هوای خانه خشک است می توانید برای افزایش رطوبت محیط روی اجاق یک کتری بگذارید. با جوشیدن آب بخار به هوا اضافه می شود و در نتیجه هوا مرطوب می شود.

محصولاتی برای رفع خشکی هوا تولید شده اند که شبیه به دستگاههای بخور هستند و بخار تولید می کنند اما برقی نیستند. به عنوان مثال شما می توانید دستگاه را پر آب کنید و به رادیاتور آویزان کنید. این دستگاه توسط Kontrol ساخته شده است و سرامیکی است. در آمازون قیمت این دستگاه مرطوب کننده هوا ۸٫۷۴ دلار است. اگراین دستگاه را نمی پسندید می توانید از دستگاه URPOWER استفاده کنید که دارای قیمت ۱۵ دلاری است.

بخور سرد چیست ؟

چنانچه حتما همه شما می‌دانید در بازار ۲ نوع دستگاه بخور موجود است؛ بخور گرم و بخور سرد. در بخور گرم، آب حرارت داده شده و وقتی به جوش می‌آید از بخار حاصل از آن استفاده می‌شود. در حالی که در بخور سرد، بدون گرم کردن آب، بخار از آن به وجود خواهد آمد. بخار حاصل از دستگاه بخور سرد، خنک بوده و حتی ممکن است کمی موجب کاهش دمای محیط شود

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طلسم و جادو

انواع دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد با دو نوع تکنولوژی تهیه می‌شود:

  • بخور سرد تبخیری
  • بخور سرد اولتراسونیک

رفع خشکی هوای خانه

اگر علاقه ای به گذاشتن کاسه آب روی بخاری یا رادیاتور ندارید می توانید برای افزایش رطوبت اتاق از اسفنج استفاده کنید. یک اسفنج را در آب گرم بشویید و آب اضافه آن را بگیرید بعد در یک کیسه پلاستیکی که چند سوراخ در آن ایجاد کرده اید بگذارید و درب آن را ببندید و در جایی که می خواهید هوای آن مرطوب باشد قرار دهید. هر روز یکبار اسفنج را خیس کنید. برای جلوگیری از تشکیل باکتری ها می توانید به مدت ۴۵ ثانیه اسفنج را در مایکروویو قرار دهید.

گل و گیاه یک رطوبت ساز طبیعی

یکی از راه های جالب و در عین حال ساده و موثر برای مرطوب سازی خانه این است که در خانه خود گلدان های تزئینی داشته باشید فرآیند تبخیر آب از قسمت هایی مانند برگ، ساقه و گل می تواند یک رطوبت ساز طبیعی را ایجاد کند. البته باشید توجه داشته باشید که آب دادن زیاد گلدان می تواند باعث پوسیدگی ریشه گیاه و در نتیجه زرد شدن گلهای شما شود.

چگونگی ایجاد رطوبت در خانه

شما می توانید بعد از تمام کردن اسپری های پاک کننده جای آن را تمیز بشویید و آن را با آپ پر کنید و بعد شروع به اسپری آب روی پرده ها کنید. اجازه دهید فرآیند خشک شدن به آرامی صورت گیرد تا یک محیط مرطوب ایجاد شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص اسطوخودوس x بخوانید...