ژل رویال اصل نی نی سایت

ژل رویال اصل نی نی سایت

ژل رویال اصل نی نی سایت


ژل رویال اصل

ژل رویال از قرن‌ها پیش برای انسان‌ها استفاده دارویی داشته و هر روز در طی تحقیقات جدید به لیست خواص آن اضافه شده است. از جمله این خواص می‌توان به تاثیر آن در کنترل قند خون افراد دیابتی، جلوگیری از بسته شدن شریان‌ها و چند مورد دیگر اشاره داشت که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

به دلیل خواص بالای ژل رویال اصل  و نایاب بودن ژل رویال اصل، افراد سود جو به تولید و فروش ژل رویال تقلبی پرداخته‌اند و البته این کسب و کار برای آن‌ها بسیار پر سود بوده است. هانی ژل از ترکیب ژل رویال، عسل طبیعی و عصاره عناب تشکیل شده ایتن. اگر می‌خواهید به دام این سودجویان نیوفتید، در ادامه مطلب هلث کده با ما بهترین نحوه تشخیص ژل رویال اصل را یاد بگیرید.

ژل رویال

شاه‌انگبین از محصولات زنبورعسل می‌باشد. این محصول با نام‌های دیگری مانند ژل رویال، ژل سلطنتی، غذای ملکه یا شیر زنبور عسل نیز شناخته می‌شود.

شاه‌انگبین نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می‌شود و معمولاً همه لاروها در روز اول زندگی از شاه‌انگبین تغذیه می‌کنند، اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد، و تنها ملکه تا آخر عمر از شاه‌انگبین تغذیه می‌کند و به نظر می‌رسد که این نوع غذا باعث به وجود آمدن اختلافات اساسی بین زنبورهای ماده و ملکه می‌گردد به‌طوری‌که طول مدت زندگی ملکه بیش از پنجاه و دو برابر طول زندگی زنبورهای کارگر است و از لحاظ حجم نیز ملکه دو تا سه برابر کارگرها می‌باشد.

شاه انگبین

یک ترشح پروتئینی است که از غدد هیپوفارِنکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج می‌شود. تنها غذایی که در طول عمر ملکه به او داده می‌شود و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از تخم درآمدن با شاه‌انگبین تغذیه می‌شوند.

این سوخت زنبوری دارای ویژگی‌های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است.

پنجاه درصد وزن خشک شاه‌انگبین را پروتئین تشکیل داده. گزارش شده که ۹ تا از پروتئین‌های اصلی شاه‌انگبین ۸۰ الی ۹۰ درصد کل پروتئین‌ها را تشکیل می‌دهند. دیگر پروتئین‌ها مانند آلفا گلوکوزیداز، گلوکز اکسیداز و آلفا آمیلاز نیز شناسایی شده‌اند.

منبع: ویکی پدیا

ژل رویال چیست؟

ژل رویال، یک نوع عسل سلطنتی است که از غدد زنبور کارگر ترشح و با بزاق آن‌ها مخلوط می‌شود. این ماده ژلاتینی غذای اصلی ملکه زنبورهای عسل را تشکیل می‌دهد. ژل رویال را می‌توان علت اختلاف طبقاتی ملکه زنبور با سایر زنبورها دانست؛ چون ژل رویال منوی اصلی غذای هر روز ملکه زنبور است. در حالی که هر زنبور کارگر تنها در سه روز از عمر خود فرصت استفاده از آن را دارد. با توجه به میزان بالای پروتئین و مواد مغذی ژل رویال، تاثیر بسیار زیاد آن در بالا بردن عمر زنبور ملکه به میزانی بیش از 52 برابر عمر زنبورهای کارگر قابل توجیه خواهد بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تفاوت مایکروویو و مایکروفر

از مطالب زیر هم دیدن کنید

بسیاری از ما غیر از شنیدن نام و یا چند نمونه از خواص ژل رویال چیز دیگری از آن نمی‌دانیم. ژل رویال ماده ای مغذی است که از روز ششم تا دوازدهم عمر هر زنبور کارگر با مخلوط شدن مواد ترشح شده از غدد مغزی زنبور و بزاق دهان آن‌ها، تولید می‌شود. ژل رویال در رشد و تکامل زنبورها بسیار مهم است. تمام زنبورها طی یک دوره 3 روزه پس از خروج از تخم از ژل رویال تغذیه می‌کنند. اما پس از سه روز، زنبور پرستار تنها زنبوری را از این ماده ارزشمند بهره مند می‌سازد که قرار است ملکه بعدی باشد.

ملکه زنبور عسل

در تمام طول عمر خود از ژل سلطنتی استفاده می‌کند و به کمک این ژل است که عمری طولانی و قدرت تخم گذاری روزانه بیشتر از 2500 تخم را دارد. این ژل به طور میانگین حاوی 65 درصد آب، 10 الی 16 درصد قند، بین 3 تا 6 درصد چربی، 12 درصد پروتئین، 2 یا 3 درصد ویتامین و نیز میزانی نمک و اسید آمینه است. زنبورهای کارگر چیزی در حدود 40 تا 50 روز می‌توانند زنده بمانند. این در حالی است که هر ملکه زنبور عسل به لطف اکسیر سلطنتی قادر است بیش از 5 سال زندگی کند.

 خواص ژل رویال

چشمگیرترین استفاده مردم از ژل رویال در رفع ناباروری زنان است که توسط بسیاری از پزشکان نیز توصیه می‌شود. با اینکه این مورد شناخته شده‌ترین خاصیت ژل رویال است اما تنها مورد هم نیست. پیشگیری و درمان آلزایمر را می‌توان مورد بعدی لیست خواص آن دانست که در بسیاری موارد موفقیت آن تایید شده است. استفاده از شاه انگبین (ژل رویال) برای کمک به کسانی که در خطر ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند نیز بسیار موثر واقع شده است. در لیست بلند بالای خواص ژل رویال خواص دیگری نیز به چشم می‌خورد که در اینجا به مشاهده موردی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

–        ترمیم زخم‌ها

–        رفع کم خونی

–        جوان سازی پوست

–        کمک به کاهش وزن

–        تقویت سیستم ایمنی

–        تنظیم کلسترول و فشار خون

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرفداری شوهر نی نی سایت

–        بهبود روند هضم و گوارش

–        افزایش قوای بدنی و انرژی جسمی

–        درمان دیابت افزایش میل و قوای جنسی

–        کمک به درمان سرطان (به ویژه سرطان رحم و سرطان پستان)

–        درمان افسردگی پس از یائسگی (با افزایش انرژی فرد و همچنین کاهش و کنترل عوارض یائسگی)

استخراج ژل رویال اصل

ژل رویال اصل به صورت طبیعی یا  مصنوعی تهیه می‌شود. در روش طبیعی ابتدا افراد متخصص، کندوهایی که شرایط تکثیر زنبورها در آن‌ها خوب باشد را شناسایی می‌کنند. در این کندوها به مقدار زیادی ژل رویال تولید شده وجود دارد که با ابزار مناسب از کندو استخراج می‌شود. در روش مصنوعی لاروها (زنبورها پس از خروج از تخم) را در یک روزگی آن‌ها به کندوی زنبور پرستار منتقل می‌کنند و پس از روز سوم، زنبورداران قادر به استخراج ژل رویال از کندو خواهند بود.

از ژل رویال اصل بیشتر بدانیم

بهترین شیوه برای تمییز دادن ژل رویال اصل از ژل رویال تقلبی، آنالیز آن در آزمایشگاه است. اما هزینه و زمان لازم برای آزمایش ژل رویال زیاد بوده و اکثرا این روش را انتخاب نمی‌کنند. به عنوان مورد دیگری از نحوه تشخیص ژل رویال، مشاهده خواص فیزیکی آن را می‌توان مقیاس تشخیص ژل رویال تقلبی از اصل قرار داد.

–        این ژل در آب حل می‌شود.

–        ژل رویال عموما بر روی پوست خشک می‌شود.

–        به این موضوع دقت داشته باشید که ژل فاسد به رنگ قهوه ای در می‌آید.

–        از ژل رویال اصل در مقابل نور سفید، نور آبی فلورسنت ملایم بازتاب پیدا می‌کند.

–        توجه داشته باشید که رنگ ژل رویال اصل سفید مایل به زرد (شیری رنگ) است.

–        طعم و بوی ژل رویال اصل تند است. اما طعم نوع با کیفیت آن در عین ترش بودن کمی شیرین است.

–        اسیدی بودن ژل رویال اصل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در تشخیص آن می‌باشد.

با توجه به موارد گفته شده باز هم بهترین نحوه تشخیص ژل رویال اصل، آنالیز آزمایشگاهی آن است. اما قطعا آزمایش کردن پیش از خرید زل رویال برای همه فراهم نیست و به صرف هزینه زیاد هم نمی‌ارزد. خصوصا آن که قطعا پیدا کردن آزمایشگاهی که این کار را انجام بدهد نیز دشوار است. در این خصوص شما می‌توانید با خرید از برندهای معتبر و فروشگاه‌هایی با کیفیت اجناس اثبات شده از خرید ژل رویال تقلبی دوری کنید.

استفاده از ژل رویال به چه صورت است؟

استفاده از ژل رویال به چه صورت است؟

استفاده از ژل رویال به چه صورت است؟

استفاده از ژل رویال به چهار صورت انجام می‌شود که در اینجا به توضیحاتی درباره آن‌ها می‌پردازیم. بهترین نحوه استفاده از ژل رویال مانند قرص زیر زبانی است. در این روش مقداری از ژل را زیر زبان قرار داده و حدودا 10 دقیقه نگهدارید. ژل را قورت ندهید؛ این کار برای دستگاه گوارش شما ایجاد مشکل می‌کند. بعد از 10 دقیقه ژل به طور کامل جذب سلول‌های خونی شما شده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گرانی در نی نی سایت

در روش‌های بعدی ژل رویال را می‌توان به صورت مخلوط با عسل، به صورت کپسول و نیز به صورت خوراکی استفاده کرد که این موارد زیاد توصیه نمی‌شوند و استفاده به صورت زیر زبانی بهترین گزینه است. دوز استفاده از ژل باید با توجه به شرایط بدن تشخیص داده شود اما به ازای هر کیلوگرم وزن بدن هر فرد بالغ، مصرف میزان 2 تا 10 میلی گرم در روز از آن مناسب است. مصرف این ژل به صورت دو دوره 21 روزه فاصله دار در سال بهترین حالت استفاده از ژل رویال می‌باشد.

توجه داشته باشید

که استفاده از این ژل برای افرادی که از آسم و آلرژی رنج می‌برند منع شده است. همچنین افرادی که به نیش زنبور حساسیتی نشان داده باشند نباید به طور مستقیم از ژل رویال استفاده کنند. مصرف ژل رویال برای زنان باردار و شیرده تنها با تجویز پزشک انجام شود. افراد دارای مشکلات گوارشی از ژل رویال استفاده نکنند. استفاده برای کودکان یک سال به پایین ممنوع است. توجه داشته باشید که مصرف ژل رویال برای افرادی که احتمال ابتلا به سرطان سینه در آن‌ها زیاد است کاملا منع شده است.

عوارض استفاده برای موارد منع شده به این صورت است که فرد پس از استفاده ممکن است در پوست احساس سوزش کند، یا تنفس او دچار مشکل شود و یا حتی دچار شوک آنافیلاکتیک شود. در شوک آنافیلاکتیک فرد علائمی مانند خارش، تورم گلو، کاهش فشار خون دارد. این شوک بسیار خطرناک است و می‌تواند به مرگ فرد منجر شود. بنابر این منع‌ها را جدی گرفته و با این کار از عوارض خطرناک آن جلوگیری کنید.

از نحوه نگهداری ژل رویال بدانیم که

ژل رویال به مدت 3 تا 5 روز در کندو سالم مانده و پس از این مدت فاسد می‌شود. اما در صورت استخراج و نگهداری در شرایط مناسب می‌توان تاریخ انقضای آن را به عقب انداخت. ژل رویال اگر در بسته بندی مناسب و در فریزر نگهداری شود، به مدت 6 ماه قابل استفاده است. در زمان قدیم ژل رویال را به صورت قرص خشک شده در بسته بندی‌های مخصوصی قرار می‌دادند و روزانه از آن استفاده می‌کردند. اما ساده‌ترین روش به صورت بسته بندی‌های فریزر شده است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیفیت پارچه مبل x بخوانید...