کالانکوآ

کالانکوآ

کالانکوآ

کالانکوآ این گیاه بومی کشور ماداگاسکار است. گونه های زیادی از گیاه کالانکوا در طبیعت وجود دارد که از میان آنها تنها تعداد محدودی به دلیل زیبایی گل ها و برگ ها،به عنوان گیاه زینتی مورد کاشت و پرورش قرار می گیرند. این گیاه دارای گلهای ریز با گلبرگهای چهار تایی و با رنگهای متنوع قرمز ، صورتی ، نارنجی ، زرد و سفید است. برگهای گیاه کالانکوا کاملا صاف و بدون کرک و خار و به شکل بیضی می باشند.این گیاه مقاوم طول عمر طولانی دارد. ساقه های کالانکوا در جوانی آبدار و شکننده هستند ولی از سال دوم رشد ساقه های آن چوبی می شوند.

کالانکوآ گل

گیاه کالانکوا به مقاومت در برابر گرما معروف است اما در مکان های خنک و سرد دوام نمی آورد. یکی از دلایل مقاومت کالانکوآ یا کالانکوئه در برابر گرما و خشکی، آبدار و گوشتی بودن برگهای آن است که منبع ذخیره بسیار خوبی برای نگهداری آب است. اکثر گیاهان کالانکوا علفی یا بوته ای شکل اند که به عنوان گیاهی گلدار و گلدانی به شکل گسترده مورد کشت و کار قرار می گیرد طول این گیاهان حدود ۴۵-۱۵ سانتیمتر است. این گیاه رشد بسیار خوبی دارد و در گلدانهای کوچک جلوه زیبایی به محیط می دهد. این گیاه از گیاهان کوتاه روز محسوب میشود. به این معنا که در پاییز و زمستان گل ندارد و بعد از غروب آفتاب باید در تاریکی مطلق باشد. این گیاه باید بیش از دوازده ساعت در هر شباه روز در تاریکی مطلق قرار گیرد و روزانه ۸ تا ۱۰ ساعت در نور مناسبرا دریافت کند. گونه های مختلفی از گیاه کالانکوئه وجود دارد.نمونه های گلدار کالانکوئه K.manginii و K.porphyrocalyx هستند که مناسب نگهداری در سبدهای آویز نیز می باشند. گلهای این گیاهان نیز تقریبا حالت زنگوله ای شکل دارند.

پیشنهاد شده از سراسر وب

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قلمه زدن شفلرا در آب

کالانکوآ گیاهان آپارتمانی گلدار

نیاز به نور:کالانکوا به مقدار زیادی نور احتیاج دارد گیاه در زمستان ترجیحا باید رو به روی یک پنجره جنوبی باشد و درتابستان در معرض نور غیرمستقیم یا پنجره ی غربی یا شرقی باشد.اگر گیاه کالانکوا شما لاغر وباریک شده است احتمالابه اندازه کافی نور دریافت نکرده

نیاز به خاک: خاک مناسب برای این گیاه باید سبک باشداگر خاک به گونه ای باشد که آب را در خود نگه دارد ریشه گیاه به سرعت می پوسد. به کار گیری مخلوطی از خاک پیت و پرلایت که هم سبک هستند و هم آب را در خود نگه نمی دارند گزینه ی مناسبی برای خاک این گیاه است در طی تابستان هر ماه یکبار با کود مایع مخصوص گیاهان آپارتمانی، گیاه را تغذیه کنید. زمان تعویض گلدان بعد از فصل گلدهی است و این گیاه در گلدانهای سفالی بهتر از گلدانهای پلاستیکی رشد می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گلهای مناسب تراریوم x بخوانید...