کالری طناب زدن نی نی سایت

کالری طناب زدن نی نی سایت

کالری طناب زدن نی نی سایت


کالری سوزی طناب زدن

شاید براتون جالب باشه بدونین کالری سوزی با طناب چقدر است. هلث کده در این مقاله به این پرسش پاسخ میدهد…

چه مقدار کالری در تمرین طناب زدن مصرف می‌شود؟

 

تمرین طناب زدن یکی از انواع ورزش های هوازی است که با جرأت می‌توان گفت جزو بهترین تمرینات مخصوص کاهش وزن، توسعه عضلات و قدرت بدن، ارتقای چابکی و هماهنگی کلی بدن، سلامت عمومی و عمکلرد سیستم قلبی عروقی است. اما برای خیلی‌ها سوال است که مقدار کالری مصرفی در تمرین طناب زدن چقدراست؟

نوع طناب

انواع مختلف طناب در سایز و وزن‌های متنوع در فروشگاه‌های ورزشی موجود است که به اختصار در این مطلب فقط به دو نوع طناب سبک و سنگین می‌پردازیم. طناب سبک و سنگین فواید مشترکی دارند اما به طور تخصصی اگر ورزشکار بر روی افزایش سرعت، چابکی و هماهنگی بدن تمرکز دارد بهتر است از طناب‌ سبک برای طناب زدن‌های سریع و افزایش تعداد دور در دقیقه استفاده کند. از طرف دیگر، طناب‌هایی با وزن سنگین تر باعث کالری سوزی بیشتر در دقیقه شده که برای افزایش قدرت و کاهش وزن مناسب تر هستند.

با افزایش آمادگی بدن و یادگیری اصولی تکنیک‌های متنوع و مفرح تمرین طناب زنی می‌توانید برای اهدافی همچون افزایش قدرت و کاهش وزن به تدریج وزن طناب خود را بالا برده و از طناب های سنگین تر استفاده کنید. وزن طناب به اهداف و نوع رشته ورزشی شما بستگی دارد. شما می‌توانید طناب مورد نیاز خود را از سایز ۶ (سبک) الی ۱۲ (سنگین) که در فروشگاه‌های ورزشی موجود هستند انتخاب کنید.

 

مقدار کالری مصرفی در طناب زدن چقدراست؟

کالری مصرفی در طناب زدن برای افرادی که هدف کاهش وزن دارند، خیلی مهم است اما محاسبه این کالری کار آسانی نیست. به طور معمول یک فرد ۷۲ کیلوگرمی حدود ۷۳۰ کیلوکالری، یک فرد ۹۰ کیلوگرمی حدود ۹۱۰ کالری و یک فرد ۱۰۸ کیلوگرمی حدود ۱۰۹۰ کالری به ازای یک ساعت ورزش طناب زدن کالری مصرف می‌کنند.

شدت و تعداد پرش در دقیقه و مقدار انرژی مصرفی در افراد مختلف، متفاوت است. فرمول کلی و اثبات شده برای محاسبه میزان کالری مصرفی در  تمرین طناب زنی به شرح ذیل است:

مدت زمان تمرین × وزن به پوند × کالری مصرفی به ازای هر پوند وزن بدن در دقیقه = کل کالری مصرفی

چارت ذیل به طور تقریبی مقدار کالری مصرفی بر اساس وزن بدن به پوند در یک دقیقه را توضیح می‌دهد: هر پوند برابر است با حدوداً ۴۵۳ گرم

تعداد پرش در دقیقه کالری مصرفی به ازای هر پوند
۷۰ ۷۴ %  کالری
۱۲۵ ۸۰ % کالری
۱۴۵ ۸۹ % کالری
بیشتر بخوان بیشتر بدان  فواید طناب زدن نی نی سایت

برای مثال: اگر وزن شما ۱۴۰ پوند باشد و تعداد ۷۰ پرش در دقیقه به مدت یک ساعت (۶۰ دقیقه)  انجام دهید، کل کالری مصرفی شما به صورت ذیل محاسبه می‌گردد:

۷۴% × ۱۴۰ × ۶۰ = ۶۲۱.۶ کالری

افراد سنگین تر نسبت به افراد لاغرتر در شدت و مدت یکسان تمرین، کالری بیشتری می‌سوزانند. همچنین می‌توانید با استفاده از جدول ذیل میزان کالری مصرفی در تمرین طناب زدن بر اساس وزن بدن و مدت زمان تمرین را محاسبه کنید.

وزن بدن به کیلوگرم مدت زمان کالری مصرفی در سرعت آهسته کالری مصرفی در سرعت متوسط کالری مصرفی در سرعت سریع
50 30 دقیقه 210 626.5 315
55 30 دقیقه 231 288.75 364.5
60 30 دقیقه 252 315 378
65 30 دقیقه 273 341.5 409.5
70 30 دقیقه 294 367.5 441
75 30 دقیقه 315 393.75 472.5
80 30 دقیقه 336 420 504
85 30 دقیقه 357 446 535.5
90 30 دقیقه 378 472.5 567
95 30 دقیقه 399 498.75 598.5
100 30 دقیقه 420 55 630

 

محاسبات جدول فوق از تحقیقات علمی که توسط فیزیولوژیست‌های ورزش انجام و استخراج شده و تقریبی می‌باشد، بنابراین ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد اما این تفاوت کمتر از ۱۰ درصد گزارش شده است.

تمرینات طناب زدن در ورزش های مختلف کاربرد دارد. یکی از تمرینات مربیان به ورزشکاران در باشگاه تی آر ایکس همین تمرینات به صورت سخت و در تعداد بالا می باشد.

شیشه عطر های زیبا

طناب زدن از بهترین تمرینات هوازی است که ورزشکاران حرفه ای در سطح جهان از بوکسور ها تا بازیکنان فوتبال به فواید آن اعتراف می کنند. طناب زدن مزایای زیادی از جمله تقویت عضلات مرکزی بدن (شکم، پهلو و کمر) و عضلات ساق پا، افزایش ظرفیت ریه ها و استقامت بدنی را برای شما به همراه دارد. همچنین طناب زدن از بهترین ورزش ها برای چربی سوزی شکم و پهلو به حساب می آید. در این مقاله می خواهیم به این پرسش پاسخ بدهیم که هر هزار تا طناب زدن چقدر کالری میسوزاند ؟

طناب زدن یک تمرین بدنسازی برای همه ی عضلات بدن است، به همین دلیل در زمانی کوتاه کالری زیادی میسوزاند. برای مثال یک فرد با اندازه ی متوسط می تواند تا 10 کالری در هر دقیقه بسوزاند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که طناب زدن به تنهایی به روند لاغری و کاهش وزن شما کمک نمی کند. این تمرین هوازی بدنسازی می تواند بخشی از رژیم غذایی و روتین تمرینی شما باشد که متابولیسم را افزایش داده و به تسریع روند لاغری شما کمک می کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت لاغری با رژیم

 

چندین نکته در مورد طناب زدن وجود دارد که باید قبل از انجام آن بدانید. در ادامه بیشتر به تاثیر طناب زدن در لاغری و کاهش وزن و اینکه تمرین طناب زدن چقدر کالری میسوزاند می پردازیم.

طناب زدن و لاغری

کلید استفاده از طناب زدن برای لاغری با فهمیدن اینکه چطور کاهش وزن پیدا می کنید شروع می شود. اولین قانون کاهش وزن این است که کالری ای که در طول روز مصرف می کنید از کالری ای که می خورید بیشتر باشد. با محاسبه کالری مواد غذایی و کالری سوزی بیشتر در طول روز می توانید این موضوع را محقق کنید. برای اینکه در هر هفته نیم کیلو کم کنید، نیاز دارید هر روز 500 تا 1000 کالری بیشتر از مقداری که می خورید بسوزانید. این مقدار در یک هفته برابر 3500 کالری می شود.

طناب زدن و لاغری

طناب زدن و لاغری

تعداد کالری ای که با طناب زدن میسوزانید بسته به این موضوع دارد که وزن شما چقدر است. کالری واحد اندازه گیری انرژی است و وزن واحد اندازه گیری جاذبه. زمانی که وزن بیشتری داشته باشید، انرژی بیشتری برای مقابله با جاذبه زمین نیاز خواهید داشت. به همین دلیل است که افراد سنگین تر با انجام فعالیت ورزشی کالری بیشتری میسوزانند.

 

طناب زدن چه میزان کالری میسوزاند ؟

نتایج حاصل از تمرینات طناب زدن به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، اهداف لاغری و مقدار فعالیت شما دارد. همچنین باید عواملی مانند سن و متابولیسم خود را نیز در نظر داشته باشید. این موضوع در اینکه با چه سرعتی لاغر می شوید تاثیر زیادی دارد.

به عنوان مثال ما یک خانم 75 کیلویی را مد نظر می گیریم. با رعایت رژیم غذایی، این فرد می تواند 3500 کالری هفتگی کمتری استفاده کند – کاهش وزن نیم کیلویی در یک هفته. اگر او 5 روز در هفته 20 دقیقه تمرین طناب زدن را به روتین خودش اضافه کند، 200 کالری بیشتر در روز می سوزاند. این عدد به معنای 1000 کالری در هر هفته است. این موضوع روند کاهش وزن او را تسریع می کند و تا 1 کیلو در هفته لاغر خواهد شد.

متخصصان کاهش وزنی بیشتر از 750 گرم در هفته را توصیه نمی کنند. از این رو فرد مثالی ما 3 کیلو در یک ماه کاهش وزن را تجربه خواهد کرد. اگر این روتین را پیگیری کند، 6 کیلو در 2 ماه کم خواهد کرد. با کاهش وزنش، او باید زمان بیشتری را طناب بزند یا کالری کمتری مصرف کند تا همین نتایج را در آینده هم مشاهده کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طناب زدن و نی نی سایت

مقاله پیشنهادی : چه ورزشی سریعتر لاغر میکند ؟

عوامل موثر دیگر در کالری سوزی با تمرین طناب زدن

عوامل دیگری نیز وجود دارند که زمانی که برای کاهش وزن از تمرین طناب زدن استفاده می کنید باید در نظر بگیرید. برای مثال انجام یک تمرین تکراری برای مدت زمان طولانی نتایج آن را به مرور زمان کمرنگ می کند. ترکیب کردن تمرینات مختلف مانند تمرینات هوازی ، کار با وزنه، دویدن یا ورزش های رزمی کالری سوزی را چند برابر می کند و زمانی که روتین شما دیگر نتیجه نمی دهد روند کاهش وزن شما را تسریع می کند.

 

رعایت رژیم غذایی نیز از نکات مهمی است که باید در کنار تمرین طناب زدن انجام دهید. برای این کار باید از پروتئین بیشتری استفاده کنید تا علاوه بر عضله سازی و ترمیم بافت های عضله ی آسیب دیده در طول تمرین مدت بیشتری سیر بمانید. همچنین داشتن عضله ی بیشتر باعث می شود نرخ پایه ی متابولیسم شما نیز افزایش یابد و در طول روز کالری بیشتری بسوزانید. شکر و کربوهیدرات را کاهش دهید و با این کار کالری ای که در طول روز می خورید را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید.

هر هزار تا طناب زدن چقدر کالری میسوزاند ؟

همانطور که گفته شد کالری سوزانده شده حین تمرین طناب زدن به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور عمومی بیشتر افراد بین 140 تا 190 کالری به ازای هر هزار تا طناب زدن کالری میسوزانند. این میزان کالری سوزی مربوط به تمرین طناب زدن با شدت و سرعت متوسط است. بنابراین با افزایش سرعت می توانید این مقدار را بیشتر نیز بکنید.

همانطور که قبل تر اشاره کردیم، اینکه با طناب زدن چقدر کالری میسوزانیم به وزن ما نیز بستگی دارد. همچنین به شدت و زمان انحام تمرین طناب زدن نیز وابسته است. برای مثال یک فرد 70 کیلویی با انجام تمرین طناب زدن با سرعت آهسته به مدت 10 دقیقه می تواند 105 کالری بسوزاند. یک فرد 90 کیلویی با سرعت زیاد و همین مدت زمان می تواند تا 196 کالری نیز بسوزاند.

اگر می خواهید بدانید با تمرین طناب زدن چقدر کالری میسوزانید می توانید از ماشین حساب های مخصوص این کار هم استفاده کنید. با دانستن این نکته که چه مقدار کالری در تمرین طناب زدن مصرف می شود می توانید کالری مصرفی خود را محاسبه کرده و با توجه به اهداف لاغری و تناسب اندام خود ، میزان کالری مصرفی و کالری ای که با ورزش میسوزانید را در نظر بگیرید و به سرعت به کاهش وزن دلخواه برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت رژیم لاغری سریع x بخوانید...