کرم بتامتازون

کرم بتامتازون

کرم بتامتازون

بتامتازون موضعی به شکل پماد، کرم و ژل موجود است و برای موارد زیر تجویز می شود.

موارد مصرف بتامتازون

  • درمان پسوریازیس 
  • درمان تحریک های پوستی
  • درمان جوش های پوستی
  • موارد دیگری که به صلاح دید پزشک تجویز می شود.

این دارو باعث کاهش التهاب، خارش و قرمزی می شود و متعلق به گروهی از داروها به نام کورتیکواستروئیدها Corticosteroids است. بتامتازون یک کورتیکواستروئید با قدرت متوسط است.

داروی بتامتازون به شکل کف نیز موجود است و با عنوان کف بتامتازون والریت Betamethasone Valerate Foam در بازار وجود دارد و برای بیماری های پوست سر مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از استفاده از این محصول راهنمای دارویی را با دقت مطالعه کنید. بتامتازون فقط برای استعمال خارجی است. آن را طبق دستور پزشک بر روی پوست سر مورد استفاده قرار دهید و معمولا دو بار در روز (صبح و شب) از آن استفاده کنید. کف را به طور مستقیم روی پوست سر اسپری کنید و از اسپری کردن آن به کف دست ها اجتناب کنید، زیرا گرمای کف دست باعث ذوب شدن سریع این کف می شود.

با استفاده از انگشتان خود کف را به بخش آسیب دیده به آرامی ماساژ دهید تا اینکه کف به طور کامل جذب شود. این کار را تا زمانی انجام دهید که بخش آسیب دیده به طور کامل درمان شود. از وارد شدن این دارو به چشم ها، بینی و دهان خود جلوگیری کنید.

کرم بتامتازون یک درصد

– بتامتازون را طولانی تر از زمان تعیین شده مصرف نکنید.

– اگر دارو را برای بخش های بزرگی از بدن استفاده می کنید، احتیاط بیشتری داشته باشید و زیر نظر پزشک این کار را انجام دهید.

– برای برطرف کردن قرمزی و سوختگی ناشی از پوشک در کودکان از بتامتازون استفاده نکنید.

– این دارو را برای کودکان با احتیاط بیشتری مورد استفاده قرار دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بررسی اثرات قرص متفورمین بر بدن

– اگر باردار هستید و یا قصد باردار شدن دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. لازم است در مورد خطرات و مزایای استفاده از بتامتازون در دوران بارداری اطلاعات کافی داشته باشید.

– اگر در حال شیردهی به نوزاد هستید، حتما قبل از استفاده از بتامتازون با پزشک خود مشورت کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارو سفیکسیم x بخوانید...