کم شدن درد پریود نی نی سایت

کم شدن درد پریود نی نی سایت

کم شدن درد پریود نی نی سایت

بیشتر زنان درد قاعدگی را تجربه می کنند. به صورت عمومی دردهای قاعدگی به شکل فشار و پیچش در پایین شکم هم‌زمان با (یا کمی قبل از) آغاز قاعدگی ظاهر می‌شوند. درد پریود عموماً از ۲۴ -۷۲ ساعت طول می‌کشد و از هر ۴ زن، ۳ نفر آن را تجربه می‌کنند. جالب است بدانید درد پریود در بعضی از افراد آن‌قدر شدید است که فرد از انجام کارهای روزمره‌اش باز می‌ماند (یک نفر از هر ۱۰ نفر). اما در بعضی از خانم‌ها درد بسیار خفیف است.

کم شدن درد پریود نی نی سایت

دردهای قاعدگی دو دسته هستند: دردهای اولیه و دردهای ثانویه.

  • دردهای اولیه قاعدگی: در اکثر موارد، درد قاعدگی همزمان با ترشح ماده‌ای به نام پروستاگلاندین شروع می‌شود. این ماده درد قاعدگی اولیه را در بدن ایجاد می‌کند. این نوع درد بیشتر در افراد جوان (و گاهی با آغاز اولین قاعدگی) دیده می‌شود. این درد با گذشت زمان و بالا رفتن سن کم‌تر می‌شود و بعد از اولین زایمان عموماً بهتر می‌شود. ممکن است همراه با حالت تهوع، شل شدن مدفوع یا سردرد باشد. بیش از نیمی از خانم‌ها همزمان کمر دردی که به پاها تیر می‌کشد را هم تجربه می‌کنند.
  • دردهای ثانویه قاعدگی: این دردها ممکن است به دلیل اختلال رحمی مثل اندومتریوز، فیبروم رحم یا بیماری التهابی لگن باشند. این دردها در سنین بالاتر و با گذشت زمان بروز پیدا می‌کنند و با گذشت زمان بدتر می‌شوند. ممکن است قبل از شروع پریود آغاز شوند یا حتی تا بعد از آن هم ادامه داشته باشند.

کم شدن درد پریودی نی نی سایت

معمولاً هر دردی درمان مخصوص بخود را دارد. دردهای زمان قائدگی هم از این قانون مستثنی نیستند و راه‌های بی ضرری براي درمان آن ها موجود است

دارچین

دارچین بعنوان ماده ای تسکین دهنده و کاهش دهنده ی التهاب شناخته شده است. یک هات چاکلت با دارچین به بهبود انقباضات رحمی کمک خواهد کرد. از پودر کاکائو یا برندهای میکس شده ی هات چاکلت استفاده کنید. نصف قاشق چای خوری پودر دارچین و نصف قاشق جوز داخل آن بریزید. براي طعم بهتر میتوانید شکلات اضافه کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت ناباروری مشهد

شکلات تلخ

شکلات تلخ به ماهیچه ها کمک ميکند به سرعت آزاد شده و براي کاهش درد شما بسیار مؤثر است. درصورتی که می خواهید براي تسکین علایم از شکلات تلخ استفاده کنید میتوانید مقداری از آن را ذوب کرده و روی میوه بریزید. این ترکیب سالم به کاهش درد کمک ميکند.

زنجبیل

زنجبیل ميزان هورمون های درد در بدن را کاهش ميدهد و به شما انرژی زيادي ميدهد که در طول روز احساس خستگی نمی کنید. زنجبیل، عسل و کمی لیمو به آب جوش اضافه کنید و بخورید، این ترکیب به کاهش انقباضات رحمی کمک ميکند.

کاهش درد پریود نی نی سایت

با استفاده از روغن های معطّر مخصوص و ماساژ میتوانید به درمان درد گرفتگی قاعدگی کمک کنید. با استفاده از روغن های مثل اسطوخودوس، مریم گلی، میتوانید طول مدت درد دوران قاعدگی را کوتاه کنید.

برای کاهش درد پریود آب بنوشید:

درصورتی که شما آب زيادي مینوشید، میتوانید از درد قاعدگی و نفخ شکم جلوگيري کنید. هدف استفاده آب گرم میباشد . که براي بهتر شدن گرفتگی موثر است برای این که جریان خون در بدن را افزایش مي دهد و گرفتگی های عضلانی را آرام می کند.

کاهش درد قاعدگی نی نی سایت

در حالی که هیچ مطالعه بالینی در مورد تأثیر مستقیم ارگاسم بر گرفتگی قاعدگی صورت نگرفته، اما بررسی ها نشان داده که ارگاسم می تواند در کاهش درد قاعدگی تاثیر داشته باشد. ارگاسم واژینال کل بدن از جمله نخاع را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی و هورمون ها می شود. ارگاسم واژن حتی با تحریک مغز می تواند باعث ترشح انتقال دهنده های عصبی مانند اندروفین و اکسی توسین شود. اندروفین به نوبه خودش می تواند درک درد را کاهش دهد.

برای کاهش درد پریود نی نی سایت

خانم ها بهتر است در دوران قاعدگی خود از مصرف غذاهای باعث نفخ شکم و احتباس آب می شوند، خودداری کنند، از جمله:

  • الکل
  • کافئین
  • غذاهای شور
  • غذاهای چرب
  • نوشیدنی های گازدار
بیشتر بخوان بیشتر بدان  ارلیستات

کاهش مصرف این مواد غذایی می تواند به کاهش گرفتگی و تنش در دوران قاعدگی کمک کند. در عوض مصرف چای های زنجبیل، نعنا و یا مخلوط آب لیمو و آب داغ می تواند در تسکین درد قاعدگی موثر باشد. حتی زنان می توانند برای میان وعده های غذایی از میوه هایی مانند توت فرنگی یا تمشک را مصرف کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکسترومتورفان x بخوانید...