گراتن چیست

گراتن چیست

گراتن چیست

گراتن یک غذای فرانسوی است که در ظرف های مخصوصی که دیواره ی کوتاهی دارد تهیه می شود. در ترکیبات این غذا از گوشت و سبزیجات و پنیر پیتزا و نان استفاده می کنند. واژه گراتن در زبان فرانسوی یعنی رنده شده و در این غذا به پنیر رنده شده و خرده های نان اشاره دارد .

انواع گراتن عبارتند از

گراتن سیب زمینی، گراتن مرغ، گراتن کدو سبز، گراتن کدو حلوایی، گراتن بادمجان، گراتن گل کلم، گراتن سوسیس و سیب زمینی، گراتن اسفناج، گراتن پاستا، گراتن گوشت، گراتن سیب زمینی با سس بشامل و….

گراتن مرغ چیست

پنیر پیتزای رنده شده به مقدار لازم — سس سفید سه پیمانه — کره دو قالب 50 گرمی — مرغ یک عدد

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم— یک بسته ماکارونی نواری

دستور پخت گراتن مرغ

بدین شرح است، مرغ را تمیز کرده و پوست آن را جدا کنید تکه تکه کرده با مقداری پیاز و نمک و فلفل سیاه بگذارید بپزد.

ماکارونی را پخته و آبکش کرده کنار بگذارید. مرغ کاملا پخته شده را از روی حرارت بردارید استخوان های مرغ را بیرون آورده وبه قطعات کوچک خرد کنید.

سپس مرغ خرد شده را به آب مرغ اضافه کرده بگذارید کمی دیگر روی شعله گاز باقی بماند تا کاملا غلیظ شود. ظرف مورد نظر را کمی چرب کرده سپس مقداری سس سفید در آن ریخته بعد مقداری ماکارونی را اضافه کنید روی ماکارونی را با پنیر بپوشانید. کمی از گوشت مرغ بریزید دوباره سس سفید افزوده سپس ماکارونی و پنیر این کار را تا جایی که مواد تمام شود ادامه دهید فقط لازم به ذکر است.

که لایه آخر حتما باید پنیر پیتزا باشد .ظرف گراتن را در فر از قبل گرم شده گذاشته و تا زمانی که روی گراتن طلایی شود فرصت دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تیرامیسو لیوانی

گراتن مرغ شما آماده سرو است. (نکته: منظور از سس سفید در تهیه این غذای خوشمزه سس بشامل است. که طرز تهیه آن را در دستورپخت گراتن پاستا از نظر گذراندیم.)

گراتن پاستا چیست

سینه مرغ چرخ شده یک پیمانه — ماکارونی شکل دار (یک بسته )

فلفل دلمه ای (دو عدد)— پیاز بزرگ (یک عدد )

قارچ (پنج عدد) — پنیر پیتزا (به مقدار لازم )

سس بشامل (به میزان لازم ) مواد لازم جهت تهیه سس بشامل (آرد: دو قاشق ، شیر ولرم: دو لیوان

کره: 50 گرم )

ابتدا ظرفی را با مقدار مناسب آب به دمای جوش رسانده سپس پاستا را با مقداری نمک در آب ریخته بگذارید نرم شود وکمی بپزد بعد آبکش کرده کنار بگذارید .مرحله بعد قارچ را با کمی آبلیموومقداری روغن تفت دهید.

تا زمانی که آب قارچ بخار شود .قارچ را هم کنار گذاشته فلفل دلمه ای را هم کمی تفت داده وروی قارچ بریزید حال نوبت پیاز خرد شده است تا با مرغ وکمی نمک و فلفل ،ادویه تفت دهید بگذارید تا مدتی پخته شود .

آرد را در ظرفی با کره خوب تفت دهید سپس شیر گرم را آرام آرام اضافه کرده ومرتب هم بزنید کمی نمک وفلفل هم افزوده غلیظ که شد از روی حرارت بردارید .

ظرف مناسبی را با کمی روغن چرب کرده مقداری سس بشامل ریخته سپس پاستا را در آن ریخته سطحش را صاف کنید از مخلوط مرغ و قارچ دو فلفل دلمه ای بریزید کمی دیگر سس بشامل افزوده پنیررا هم اضافه کنید.

در قرار دهید تا زمانی که روی گراتن طلایی رنگ شود. بعد با کمی جعفری خرد شده تزیین کرده وسپس سرو کنید. (نوش جان)

گراتن سبزیجات چیست

کدو سبز: سه عدد

شیر یک: پیمانه

آرد گندم: دو قاشق غذا خوری سر خالی

پنیر پیتزا :به میزان لازم

کره 20 گرم

نمک و فلفل به مقدار کافی

ابتدا کدو را بدون پوست گرفتن حلقه حلقه کنید .بعد کدورا در مقدار کمی آب در ظرف در داری بگذارید کمی پخته شود سپس آرد را با کمی کره در ظرفی تفت داده شیر را به آهستگی به آرد افزوده نمک و فلفل هم اضافه کنید تا زمانی که سس سفید غلیظ شود.

در مرحله بعد ظرف مناسب گراتن را کمی چرب کرده مقدار از سس سفید بریزید بعد کدوی پخته را هم افزوده با پنیر پیتزا روی آن را بپوشانید

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرز تهیه ساندویچ زبان

دوباره سس سفید بریزید سپس کدو و بعد پنیر این کار را ادامه دهید تا مواد تمام شود در آخر روی گراتن را با پنیر پیتزا بپوشانید

در فر از قبل گرم شده قرار داده تا پنیر ذوب شده و طلایی رنگ شود گراتن کدوی سبز شما حاضر است با همان ظرف سرو کنید .

گراتن بادمجون چیست

گوشت چرخ شده : 300 گرم
پیاز : یک عدد
قارچ :چهار عدد
بادمجان :دو عدد
سیر : دوحبه بزرگ
پنیر پیتزا : به مقدار لازم —- رب گوجه فرنگی : دو قاشق غذاخوری
نمک , فلفل سیاه , اویشن , زردچوبه : به میزان لازم
سس سفید(بشامل)

سس سفید را به این رویه حاضر کنید (آرد را با مقداری کره تفت دهید بعد شیر گرم را آهسته آهسته اضافه کرده نمک و فلفل را هم بیافزایید سپس هم بزنید تا غلیظ شود کنار بگذارید)

در آغاز کار بادمجانها را به صورت راه راه پوست گرفته بعد حلقه حلقه خرد کنید. به مقدار مناسب نمک زده کنار بگذارید .پس از گذشت نیم ساعت بادمجان ها را شسته ودر روغن سرخ کرده ،سپس پیاز خرد شده را سرخ کنید و گوشت چرخکرده راب ا مقداری نمک و فلفل سیاه به پیاز افزوده وتفت دهید.

پس از پختن گوشت، قارچ ورقه شده را هم اضافه کنید و دوباره چند دقیقه حرارت دهید.

در این مرحله سیر را با رب گوجه افزوده حال باید کف ظرف مناسب گراتن را چرب کرده بعد حلقه های بادمجان را کف ظرف چیده از سس سفید مقداری روی آن بریزید.

بعد مخلوط گوشت و قارچ را ریخته سپس مقداری پنیر روی آن بپاشید . سپس این روند را تکرار کرده تا مواد تمام شود در آخر مقداری پنیر روی گراتن ریخته ودر فر قرار دهید صبر کنید تا روی گراتن بادمجان طلایی شود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چیکن آلفردو x بخوانید...