گلهای مناسب تراریوم


گلهای مناسب تراریوم

یکی از جالب ترین روش های نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم، کاشت آنها در ظرف های شیشه ای سربسته است که به آن تراریوم یا باغ شیشه ای می‌گویند. در این روش 2 نوع ظرف استفاده می‌شود: تراریوم سرپوشیده و سرباز که در تراریوم نوع 1 به دلیل سرپوشیده بودن فضای داخل شیشه، رطوبت زیاد شده و نمی‌شود هر گیاهی را در آن کاشت. به همین دلیل تنها گیاهان خاصی برای آنها وجود دارد. تراریوم کاکتوس و کاشت گیاه در حباب لامپ از جمله زیباترین روش ها برای داشتن تراریوم است.

گلهای مناسب تراریوم

  • گیاهانی برای تهیه تراریوم، باید انتخاب شوند که شاخ و برگ زیبا و رشد کندی داشته باشند.
  • این گیاهان باید توانایی تحمل رطوبت زیاد هوا و خاک، و نور کم را هم داشته باشند.
  • در تراریوم گیاهانی را می توانیم پرورش دهیم که به درجه رطوبت بالایی نیاز دارند و در هوای خشک خانه از بین می روند.
  • برای کاشت انواع مختلف گیاه در تراریوم دقت کنید که گیاهانی که در کنار هم قرار می گیرند نیاز آبی یکسانی داشته باشند زیرا اگر این گیاهان نیاز یکسانی نداشته باشند و در یک فضا کاشته شوند، تعدادی از آن ها به مرور از بین می روند. مثلا کاشت کاکتوس در کنار سرخس یا گل سنگ منجر به از بین رفتن کاکتوس می شود زیرا با محیط مرطوب سازگار نیست.
  • دقت کنید که گیاه به جداره ها نچسبیده باشد.
  • برای گیاهان با قامت بزرگ حتما محفظه ی بزرگتری را انتخاب کنید.
  • از محفظه های در باز برای گیاهانی که به رطوبت حساس هستند استفاده کنید.

گلهای مناسب برای ساخت تراریوم

شاید بتوان گفت تراریومی که با گل پر شده، در اصل یک گلخانه مینیاتوری است که برای گذاشتن روی میز یا پایه‌های گل نمای زیبایی دارد. در بخش‌های مختلف این مطلب یاد می‌گیرید که گل مناسب برای تراریوم باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. ابتدا به تصویر زیر نگاهی بیاندازید و با شکل و شمایل تراریوم کوچک گل آشنا شوید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در تراریوم می‌توانیم با شیشه‌هایی که حجم‌های زیبایی دارند، هنر شیشه‌گری و علم گیاه‌شناسی را با هم ترکیب کنیم.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آکواریوم آب شیرین

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگ ابایی x بخوانید...