گیاه کروتون

گیاه کروتون

گیاه کروتون

کروتون ها گیاهان گرمسیری با برگ های روشن و چند رنگ هستند. آن ها می توانند در هوای گرم و مرطوب در فضای باز رشد کنند و در غیر این صورت بهتر است آن ها را به عنوان گیاهان خانگی یا فصلی پرورش دهید. پرورش کروتون ها می تواند مشکل باشد چون به شرایط بسیار ویژه ای از نور، آب، دما و رطوبت نیاز دارند و دوست ندارند جابجا شوند. ترفند مناسب برای پرورش این گیاهان یافتن مکانی ایده آل برای رشد گیاه و جلوگیری از حرکت دادن آن است.

گیاه کروتون قرمز

در معرفی گیاه کروتون باید بگوییم کروتون گیاهی بسیار بسیار رک است! طوری که اگر کاری انجام دهید که باب میل آن نیست، به سرعت با اخم کردن و بداخلاقی آن را تلافی خواهد کرد! بی دلیل نیست که آن به حساس بودن معروف است. اگر بتوانید به خوبی از آن نگهداری کنید، یعنی واقعا در این کار حرفه ای هستید.

گیاه کروتون متعلق به اقیانوسیه است و برگهای وحشی رنگارنگی دارد. رنگ برگهای آن سبز، زرد و قرمز هستند. گیاه کروتون واقعا زیباست. اگر میخواهید کمی رنگ و زیبایی به منزل خود اضافه کنید، خرید گیاهان آپارتمانی به خصوص گیاه کروتون انتخاب مناسبی است.

گیاه کروتون آکوبا

کروتون نور کامل خورشید را ترجیح می‌دهداما اگر نور خورشید بسیار داغ است گیاه را در معرض آن قرار ندهید، چون باعث سوختن گیاه می‌شود.. اما بعضی از انواع آن نیز هستند که می‌توانند در سایه نسبی رشد خوبی داشته باشند. میزان نور دریافتی به طور مستقیم بر کیفیت و تراکم رنگ برگهای گیاه تاثیر می‌گذارد. پس اگر دوست دارید گیاه رنگهایی شاداب و قوی داشته باشد، باید آن را در شرایط نوری خوبی قرار دهید.
اگر جای آن را عوض کردید و شروع به ریختن برگهای خود کرد، نگران نشوید. این موضوع واکنش طبیعی گیاه به تغیر مکان است. گیاه اصلا دوست ندارد که از جای اصلی خود تکان داده شود، پس یک مکان ثابت را برای ان در نظر بگیرید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قلمه زدن بونسای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نحوه نگهداری و پرورش گل زنجبیلی x بخوانید...