گیاه گون

گیاه گون

گیاه گون

گیاه گون یک گیاه دارویی است که ریشه آن برای داروسازی استفاده می شود. گیاه گون

برای بسیاری از مشکلات استفاده می شود، اما تا کنون شواهد علمی کافی برای تعیین

موثر بودن یا نبودن آن وجود نداشته است. گیاه گون به صورت خوراکی جهت حساسیت

های فصلی، مشکلات قلبی، دیابت و تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن مصرف می شود

و همچنین خواص بسیاری دارد.

گیاه گون کتیرا

گیاه گون و تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از فواید مهم مصرف گییاه گون برای بدن، بهبود عملکرد سیستم ایمنی است، به گونه‌ای که استفاده از این گیاه باعث افزایش تولید سلول‌های ایمنی می‌شود. گون ممکن است فعالیت ضد ویروسی متعادلی داشته باشد که به پیشگیری از بروز سرماخوردگی و آنفلوآنزا کمک کند. علاوه بر این، نتایج مطالعات بسیاری نشان می‌دهد که “ساپونین” و “پلی ساکاریدهای” موجود در گیااه گون مانع رشد تومورهای سرطانی در بدن انسان می‌شود.

گیاه گون و تنظیم کلسترول خون

نتایج بررسی‌های محققان نشان داده است که مصرف منظم ساقه گییاه گون، کلسترول بالای خون را کاهش می‌دهد و مقدار آن را تنظیم می‌کند. ساقه این گیاه مانع جذب چربی‌های نامناسب در روده می‌شود. همچنین گییاه گون به عنوان یک سم‌زدای طبیعی عمل می‌کند. این گیاه دیواره‌های شریانی را از پلاک‌ها محافظت کرده و مانع بروز بیماری‌هایی مانند تصلب شرایین می‌شود.

پیشگیری از بروز دیابت با مصرف گیاه گون

مصرف گییاه گون می‌تواند میزان گلوکز موجود در خون را کنترل کرده و تأثیر رادیکال‌های آزاد تولید شده در بدن را خنثی کند. خواص آنتی اکسیدانی این گیاه به درمان بیماری دیابت در زنان باردار کمک می‌کند، زیرا از استقرار انسولین در بدن جلوگیری می‌کند.

گياه گون چيست

شیمی درمانی با پایه پلاتین برای درمان نوعی سرطان ریه استفاده می شود. تجزیه و تحلیل تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف محصولات گیاهی حاوی گییاه گون در کنار شیمی درمانی با پایه پلاتین می تواند ریسک مرگ در افراد مبتلا به سرطان ریه را بعد از یک تا سه سال بعد از درمان کاهش دهد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  روغن گنه گنه

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص دانه چیا x بخوانید...