گیتا خوانساری

گیتا خوانساری

گیتا خوانساری

گیتا خوانساری همایون شجریان متولد سی و یکم اردیبهشت ماه سال پنجاه و چهار در تهران، پسر استاد فقید و خسرو آواز ایران محمد رضا شجریان است. همایون شجریان، آهنگساز و نوازنده چیره دست تنبک و کمانچه بوده و ۳ خواهر دارد.

همایون شجریان فعالیت های هنری خود را نزد افتخار موسیقی معاصر ایران استاد شجریان از سال شصت هجری شمسی آغاز کرد و در حال حاضر یکی از موزیسین های شاخص ایران در عرصه موسیقی سنتی و اصیل ایران زمین محسوب می شود. وی عاشق بوکس است و ویدویی از تمرینات منظم بوکس خود را نیز در اینستاگرامش به اشتراک گذاشته است.

مادر همایون شجریان ، فرخنده گل افشان نام دارد که پس از مدتی از محمدرضا شجریان جدا شد. همسر همایون شجریان ، گیتا خوانساری نام دارد.

گیتا خوانساری کیست

همایون شجریان در سال۷۴ و در سن ۲۰ سالگی با گیتا خوانساری ازدواج کرد که خواهر کتایون خوانساری ، همسر دوم محمدرضا شجریان است و یک دختر ۱۶ ساله به نام یاسمین دارند.

البته چندین سال است که خبر جدایی و طلاق همایون شجریان از همسرش گیتا خوانساری منتشر شده و حلقه ازدواج در دستان او دیده نمی شود.

گیتا خوانساری خواهر کتایون خوانساری

گویا همایون شجریان در سن بیست سالگی با گیتا خوانساری (خواهر کتایون خوانساری و همسر دوم محمد رضا شجریان) ازدواج می کند و فرزندی به نام یاسمین شجریان دارد که متولد سال هشتاد و شش بوده و در زمان درگذشت پدر بزرگش، ۱۳ سال سن داشت. آوا مشکاتیان خواهر زاده همایون شجریان است. این نشان می دهد که بین محمد رضا شجریان و خانواده استاد پرویز مشکاتیان نیز وصلتی صورت گرفته است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بیوگرافی میثم مطیعی

گیتاا خوانساری همسر همایون شجریان

همایون شجریان در مصاحبه های خود از غلامحسین بنان و قمر الملوک وزیری به عنوان اسطوره های صدای ایران نام می برد. البته در هم عصری هایش نیز طرفدار محمد معتمدی و سالار عقیلی و سینا سرلک است. آوا مشکاتیان نوه دختری استاد محمد رضا شجریان و فرزند استاد پرویز مشکاتیان (پدر سنتور ایران) است. پرویز خان در سال ۸۸ در اثر ایست قلبی درگذشت. متاسفانه خانه پرویز مشکاتیان در شهر نیشابور توسط مالک آن اخیرا تخریب شد.

شخصیت شناسی

گيتا خوانساري بيوگرافيگیتا خوانساریگیتا خوانساری اینستاگرامگیتا خوانساری خواهر کتایون خوانساریگیتا خوانساری سنگیتا خوانساری کیستگیتا خوانساری متولدگیتا خوانساری همایون شجریانگیتا خوانساری همسر همایون شجریانگیتا خوانساری و کتایون خوانساریگیتا خوانساری ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرکتایپ زئوس x بخوانید...