ییلاق گرسماسر

ییلاق گرسماسر

ییلاق گرسماسر

گرسماسر یکی از زیباترین نقاط رامسر و در واقع یکی از شاهکارهای خلقت است. هوای آن در فصل تابستان بسیار خنک و گاهی سرد است. دشت های بسیار زیبا، کوه های بسیار بلند و چشمه های بسیار خنک، این ییلاق را از سایرین جدا کرده. دزکول نیز در این ییلاق قرار دارد که بسیار زیبا و بلند است. از روی این کوه تمام نقاط رامسر و تنکابن قابل مشاهده اند. گردشگاه های این ییلاق، رستم سر، تله بن، راه کنار، مسجد آبجی، دزکول، فولاد چشمه و… می باشند که هر یک زیبایی خاصی دارند. برای رفتن به این ییلاق از جاده تنکابن به رامسر وارد جاده هریس شوید و به طرف کوه های سر به فلک کشیده، حدود یک ونیم تا دو ساعت حرکت کنید.از آنجا تا گرسماسر ۵۵ کیلومتر راه است و مسیر از جنگل زیبا و بکر دالخانی می گذرد.

ییلاق گرسماسر در کجاست

در نزدیکی رامسر ییلاقی دوست داشتنی به نام روستای گرسماسر دارای منظری بی مثال از طبیعت زیبا و دیدنی، جاذبه‌های گردشگری با تنوع و آب ‌وهوای خنک و دلنواز از بهترین مقاصد طبیعت گردی در کشورمان عزیزمان محسوب می گردد. این روستا از زیباترین نقاط رامسر و به واقع از شاهکار های خلقت است دارای هوایی مطبوع و خنک در فصل تابستان می باشد.

ییلاق گرسماسر در رامسر

دشت‌هایی سر سبز و زیبا، کوه‌های بلند و چشمه های خنک وجه تمایز این ییلاق با سایرین است. کوهی با نام دزکول که در این ییلاق واقع شده است و بسیار بلند است، از دیگر جذابیت های این مکان منحصر به فرد محسوب می گردد، به گونه ای که از روی این کوه به تمام نقاط رامسر و تنکابن مشرف خواهید بود. همچنین مسیر مناسب گرسماسر جهت صعود به کوه سماموس نیز مورد توجه کوهنوردان می باشد. سایر مکان های گردشگری روستای گرسماسر شامل رستم سر، تله بن، راه کنار، مسجد آبجی، دزکول، فولاد چشمه و… می باشند که هر کدام از زیبایی های خاصی برخوردارند. در صورتی که قصد رفتن به این ییلاق را دارید می بایست از جاده تنکابن به رامسر وارد جاده هریس شوید و حدود یک ساعت و نیم به طرف کوه‌های بلندی که در پیش رویتان است پیش روید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شفق قطبی چیست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آبگرم لاویج در کدام استان است x بخوانید...