سگ باهوش

سگ باهوش

سگ باهوش


سگ باهوش

سلام دوستان هلث کده. امروز با یه مقاله شیرین و جذاب در مورد سگ باهوش درخدمت شما هستیم. و میتونین با انواع سگ های باهوش آشنا بشیم. بزن بریم…

ویژگی سگ های باهوش

دربارهٔ ویژگی‌های سگ باهوش، نظرات مختلفی وجود دارد. بعضی از افراد سگ‌های سرسخت و لجوجی را باهوش می‌دانند که ویژگی‌های خاصی دارند و بیش از آنکه انسان‌ها، آنها را آموزش و تعلیم بدهند، آنها انسان‌ها را به داشتن رفتاری خاص با خود تعلیم می‌دهند. اما در کل، بیشتر مردم، سگ‌هایی را باهوش می‌دانند که سریع‌تر از بقیه، آموزش می‌پذیرند و با تشویق و انگیزش به‌راحتی می‌توان به آنها تعلیم داد.

باهوش‌ترین سگ‌ها نسبت به همتایان دیگر خود، تعداد واژه‌ها و به تبع آن تعداد فرمان‌های بیشتری را می‌آموزند. این سگ‌ها نسبت به محیط هوشیارتر هستند و سرنخ‌هایی که برای انجام کارهای مختلف به آنها داده می شود بهتر درک می‌کنند. این سگ‌ها، تفاوت میان اشیا و فرمان‌های مختلف را به‌خوبی درک می‌کنند و حتی برخی از آنها، اسباب‌بازی‌هایشان را به نام می‌شناسند. باهوش ترین نژاد سگ معمولا نوعی از سگ است که به سختی کار می‌کند و انرژی زیادی دارد. شاید سرعت یادگیری چنین سگ‌هایی فقط به خاطر قدرت مغزی‌شان نیست و ریشه در انگیزه بالایی دارد که برای یادگیری به آنها داده می‌شود.

زندگی کردن با یک سگ باهوش چگونه است؟

نژاد یک سگ تنها نشانهٔ باهوش بودن آن نیست. سگ‌های باهوش متعددی وجود دارند که از نژادهای مختلط و ترکیبی به دنیا آمده‌اند. ضمن اینکه بعضی از سگ‌ها مشابهتی به ویژگی‌های نژادی‌شان ندارند. مثلا باهوش‌تر یا کم‌هوش‌تر از بقیه هم‌نوعان‌شان در یک نژاد خاص هستند. هوش یک سگ تا حد زیادی به نوع آموزش و رفتار انسان با آن وابسته است. سگ‌هایی در تعامل با انسان‌ها باهوش می‌شوند که انگیزهٔ زیادی برای انجام فرمان‌های مختلف دارند و مثلا برای انجام یک فرمان به آنها جایزه‌ای داده می‌شود و مجبور هستند تا انرژی زیادی مصرف کنند. بهترین راه برای تربیت یک سگ باهوش، این است که با آن در ارتباط و تعامل بیشتری قرار بگیرید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  انواع سگ غول پیکر

 

پیشنهاد شده از سراسر وب

اگر دوست دارید که سگی باهوش تربیت کنید، بهتر است با او تعامل و ارتباط بیشتری داشته باشید، تمرین‌های منظم و مختلفی انجام بدهید و با انجام بازی‌های جالب مثل ورزش‌های مختص به سگ‌ها (مثلا مسابقات مخصوص سگ‌ها و…)، حیوانی تیزهوش در کنار خود تربیت کنید. یادتان باشد که نگهداری و تربیت باهوش ترین نژاد سگ به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارد.

همهٔ سگ‌ها به توجه و مراقبت احتیاج دارند، اما نژادهای باهوش، توجه، تمرین و آموزش بیشتری می‌طلبند. این مراقبت‌ها باعث می‌شود که سگ‌های باهوش همیشه از نظر روانی و جسمانی آماده باشند. سگ‌های باهوش مانند دانش‌آموزان تیزهوش و زبده‌ای هستند که اگر در مدرسه با آنها به طوری خاص رفتار نشود، سریعا خسته می‌شوند و حوصله‌شان سر می‌رود. بیشتر سگ‌های تیزهوش از یک نوع ورزش یا تمرین و بازی خاص لذت می‌برند. اگر به دنبال نگهداری از باهوش ترین نژاد سگ هستید باید همیشه آن را فعال نگه دارید و نگذارید که حوصله‌اش سر برود.

شاید در نگاه نخست، متوجه هوش فراوان شتلندها نشوید. به نظر بسیاری از افراد، شتلند شیپ‌داگ‌ها که از باهوش ترین نژاد سگ هستند، گوشه‌گیر و آرام به نظر می‌رسند. اما چنین رفتاری دائمی نیست و بعضی از اوقات هم به شدت فعال و بازی‌گوش می‌شوند. شتلند شیپ‌داگ‌ها که مستقل و خردمندند مدام منتظر علامتی از سوی صاحب‌شان هستند تا به فرمانش عمل کرده و به طور کلی نسبت به محیط اطراف‌شان از هوشیاری خوبی برخوردارند. این سگ‌ها، درک خوبی از انسان‌ها دارند و اغلب، ویژگی‌های شخصیتی صاحبان خود را درک می‌کنند.

شتلند شیپ داگ‌ها به یادگیر علاقه‌مندند و اصالتا نسبت به محیط اطراف خود هوشیار بوده و بسیار باانگیزه هستند. قدرت یادگیری این نژاد از سگ‌ها بسیار بالا است و رابطه خوبی با صاحبان‌شان دارند. نژاد سگ‌های کُلی هم با شتلندها ارتباطاتی دارند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین نکات تقویت سگ

بیگل یک نژاد از سگ‌های کوچک تا میانه اندام است. در آغاز برای ردگیری خرگوش صحرایی ، خرگوش ،گوزن و دیگر شکارهای کوچک رشد یافت. مشام و غریزهٔ ردگیری بیگل‌ها، بسیار قوی است، تا آنجا که از آنها برای تشخیص واردات کشاورزی ممنوعه و خوراکی‌های قرنطینه شده استفاده می‌شود. بیگل‌ها باهوش هستند اما ذهن تک محور دارند. محبوبیت آنها بخاطر اندازه پیکرشان، مزاج معتدلشان، و نداشتن مشکلات سلامتی وراثتی است..

 

منبع: ویکی پدیا

 

انواع سگ های باهوش

Laboratory Retriever – لابرادور رتریور

لاب ها باهوش ترین سگ های راهنما هستند. این سگ ها به میزان بالایی قابیلت آموزش دادن دارند و خیلی مشتاقند صاحبشان را خوشنود سازند. و بهمین خاطر است که این نژاد بهترین حیوان خانگی است و درمیان دیگر سگ ها مشهورتر است.

Newfandland – نیوفاندلند

نیوفاندلندها در عملیات نجات از آب باهوش ترین هستند. ظرفیت شش های این سگ زیاد است و آنها را قادر می سازد که در شنای مسافت های طولانی استاد باشند و در آب غریزه های نجات دادن واقعی زندگی دارند. این سگ با هوشمندی و به آسانی مورد آموزش و تمرین قرارمی گیرد.

 Belgian Malinois – میلینوس بلژیکی

Belgian Malinois واقعا سگ های نظامی باهوشی هستند. این سگ ها قوی، چابک، به شدت قابل آموزش و میل قوی برای کار کردن دارند. آنها مطمئن و طبیعتا محافظ هستند که این خصوصیت بلگیان ها را در کارهای نظامی موثر می سازد.

 Siberian Husky – هاسکی سیبری

هاسکی سیبری در سورتمه کشی عالی است. انها را در شمال شرق آسیا با نام سگ های سورتمه کش می شناسند و تحمل و پایداری فراوان و اشتیاق به کار کردن دارند.

انواع سگ های باهوش

انواع سگ های باهوش

 Golden Retriever – گلدن رتریور

گلدن رتریور سگ های دستیار باهوشی هستند. این سگ ها توانایی ذاتی برای کارکردن دارند. آنها باهوش هستند و خیلی مشتاقند از شما فرمان ببرند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...