سگ پشمالو

سگ پشمالو

سگ پشمالو


سگ پشمالو

سلام سلام

دوستان خوشحالیم که بازم با هلث کده همراه شدین. با مقاله ای در مورد سگ پشمالو در خدمت شما هسیم…

انواع سگ ها

از سگ ها در دنیا از سگ ها در نقش های مختلفی استفاده می کنند به طور مثال برای گله داری، محافظت، شکار، کمک به نیروهای پلیس و… بسیار خوب مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه جذاب ترین گالری تصاویر سگ های پشمالو را مشاهده خواهید کرد.

همان طور که می دانید سگ ها شامل چندین نژاد هستند از جمله محبوب ترین آنها در ایران می توان به سگ دوبرمن، سگ هاسکی و از جمله سگ های بانمک می توان به سگ های پاکوتاه و سگ های پشمالو در نژاد های مختلف اشاره کرد. که دارای ویژگی های ظاهری متفاوتی می باشند. سگ ها اغلب در سنین سه تا پنج سالگی بزرگ شده و به نهایت حالت فیزیکی خود می رسند.  در ادامه جذاب ترین مجموعه تصاویر سگ های پشمالوی بانمک را مشاهده خواهید کرد.

 

سگ پشمالو

در واقع می توان گفت که سگ ها نوعی گرگ محسوب می شوند که باگذشت سالیان دراز از حالت وحشی بودن خارج شده و اهلی شده اند. با توجه به شکل ظاهری بعضی سگ ها متوجه این موضوع خواهیم شد. سگ ها رنگ های مختلفی دارند که اغلب سفید قهوه ای می باشند. از شما دعوت می کنیم که با ما همراه باشید و به تماشای عکسهای سگ های پشمالو و زیبا بپردازید.

سگ جنگلی یا سگ وحشی آسیایی یا سگ وحشی هندی یا سگ سرخ (نام علمی: ‘Cuon alpinus’) پستانداری است که در خاور دور٬آسیای مرکزی و آسیای جنوبی زندگی می‌کند. این حیوان درخطر انقراض قرار دارد. سگ جنگلی در مناطق جنگلی زندگی می‌کند.

توصیف ظاهری

سگ جنگلی با دمی سیاه رنگ و پشمالو و بدنی قرمز رنگ به راحتی تشخیص داده می‌شوند. این حیوان گوشت‌خوار است. سگهای جنگلی اجتماعی هستند و اغلب در دسته‌هایی که به بیش از ۲۰ حیوان می‌رسد و به شکار می‌پردازند. توله‌ها به رنگ خاکستری تیره‌اند. ممکن است با سگهای اهلی هم جفت‌گیری کنند. سگ‌های جنگلی از موفق‌ترین شکارچیان به‌شمار می‌آیند. سگ‌های جنگلی یا سگ‌های قرمز حدود ۹۰ سانتی‌متر طول دارند. طول آن‌ها به ۶۷–۱۱۲ سانتی‌متر می‌رسد و وزنشنان ۱۵–۲۵ کیلوگرم.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ددلیفت رومانیایی

وضعیت بقا

این حیوان تعداد کمی دارد و در لیست سرخ IUCN قرار دارد. یعنی این پستاندار در مدت کوتاهی منقرض می‌شود. شکارچیان این حیوان را برای پوست شکار می‌کنند.

تغذیه

این حیوان ازعنوان گوزن ٬بز، آهو، خرگوش، موش‌آهو ٬گاو ٬بنتنگ، گاومیش و گراز تغذیه می‌کند. آن‌ها می‌توانند یک جانور ۲۰۰ کیلویی را از پا در بیاورند. آنها می‌توانند یک ببر را هم از پا در بیاورند (حدود هفت عدد از سگ‌های جنگلی).

زندگی

سگ وحشی آسیایی به صورت گروهی زندگی می‌کند.

 

پیشنهاد شده از سراسر وب

زیرگونه‌ها

سگ جنگلی چینی نام علمی: Cuon alpinus alpinus وضع‌کننده نام علمی:(Pallas, ۱۸۱۱)

سگ جنگلی سوماترایی نام علمی: Cuon alpinus sumatrensis وضع‌کننده نام علمی:(Hardwicke, ۱۸۲۱)

سگ جنگلی اروپایی نام علمی: Cuon alpinus europaeus وضع‌کننده نام علمی:(Bourguignat, ۱۸۷۵)

سگ جنگلی جاوه نام علمی: Cuon alpinus javanocus وضع‌کننده نام علمی:(؟)

سگ قرمز ساردنی نام علمی: Cynotherium sardous وضع‌کننده نام علمی:(Studiati, ۱۸۵۷)

سگ جنگلی در هند ، جاوه، سوماترا، قزاقستان، کامبوج، قرقیزستان، تایلند، تاجیکستان، چین، کره، نپال، بنگلادش، بوتان، ویتنام، مالزی، میانمار، مغولستان، لائوس و روسیه زندگی می‌کند.

منبع» ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاریخچه ساز تار x بخوانید...