سگ آرام

سگ آرام

سگ آرام


سگ آرام

سلام دوستان هلث کده. یه مقاله خوب در مورد سگ آرام براتون تدارک دیدیم. پس تا انتها با ما باشید…

 

سگ آرام برای چه کسانی مناسب است؟

همه سگ‌ها خوبند اما شکی نیست که بعضی از آن‌ها پر سر و صداتر از بقیه هستند. حتی اگر واق واق سگتان شما را آزار نمی‌دهد اما تصور می‌کنیم که همسایه‌یتان چندان دوست نداشته باشند که هر روز صبح با صدای واق واق سگتان از خواب بیدار شوند. برای آن که سایرین نیز اذیت نشوند، بهتر است که سگ آرام و بی صدا را به سرپرستی بگیرید.

به گفته دکتر پاتریک ماهانی (Patrick Mahaney)، دامپزشکی که در شهر لس آنجلس فعالیت دارد، سگ‌های نژاد کوچک بیش از سگ‌های با جثه متوسط و بزرگ سر و صدا می‌کنند. اما اگر عاشق سگ‌های کوچک هستید، نگران نباشید، استثناهایی هم وجود دارد. دکتر ماهانی در این مطلب تمامی نژادهای سگ آرام و بی صدا را معرفی خواهد کرد. چه طرفدار سگ‌های کوچک باشید چه سگ‌های بزرگ، این 11 نژاد سگ آرام، می‌دانند که سکوت باارزش است (و حفظ آرامش همسایه‌ها زندگی را برای همه آسان‌تر می‌کند).

رودژین ریجبک

نه تنها رودژین ریجبک (Rhodesian Ridgeback) واق واق کمی دارد، بلکه خرخر او هم کم است، در نتیجه می‌توان گفت که این نژاد اصلاً سر و صدای زیادی ندارد. معمولاً سگ‌هایی که جثه بزرگی دارند، کمتر واق واق می‌کنند زیرا خود را از هر تهدید و خطری بزرگ‌تر می‌دانند. آن‌ها نیازی ندارند که برای نشان دادن پرخاشگری خود واق واق کنند.

 

بولداگ فرانسوی

به گزارش وبسایت Trending Breeds، مطالعه‌ای که بر روی صاحبان سگ‌های بولداگ فرانسوی انجام شده است نشان می‌دهد که 85 درصد این افراد اعلام کرده‌اند که سگشان زیاد واق واق نمی‌کند. با این حال ممکن است از بولداگ فرانسوی هم مانند نژاد پاگ صداهای خرخر بشنوید.

 

ستر ایرلندی

وبسایت PetCoach معتقد است که سگ‌های ستر ایرلندی همیشه فقط زمانی واق واق می‌کنند که به شدت نگران شده باشند، اما اکثر آن‌ها سگ‌های نسبتاً آرام و مهربانی هستند. این امر باعث شده که سگ‌های ستر ایرلندی به عنوان سگ نگهبان نژاد مناسبی نباشند زیرا خیلی زود و راحت با همه حتی غریبه‌ها دوست می‌شوند، اما همین خصوصیت از آن‌ها سگ آرام و بی صدا ساخته است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ عروسکی

شارپی

سگ‌های شارپی برخلاف سگ‌های ستر ایرلندی نگهبان‌های خوبی هستند. به گفته وبسایت Canine Chronicle‌، سگ‌های شارپی واق واق نمی‌کنند مگر آن که مشکلی در نزدیکیشان وجود داشته باشد. زمانی که صدای واق واق سگ شارپی را می‌شنوید، احتمالاً به معنای این است که مشکلی به وجود آمده است.

 

ویپت

نژاد ویپت مانند نژاد خویشاوند خود یعنی گری‌هاوند سگ آرام و بی صدایی است. وبسایت Whippet Rescue and Placement می‌گوید که این سگ‌ها به ندرت سر و صدا ایجاد می‌کنند اما ممکن است در زمان بازی یا زمانی که در خانه تنها هستند، زیاد واق واق کنند.

 

جاپانیز چاین

این سگ‌های عروسکی و کوچک واق واق نمی‌کنند اما به دلیل صاف بودن صورتشان زیاد خرخر می‌کنند. در واقع با داشتن این سگ، صدای خرخر را با واق واق جایگزین خواهید کرد. در نتیجه کسانی که می‌خواهند صاحب سگ باشند باید تصمیم بگیرند که کدام صدا بیشتر آن‌ها را آزار می‌دهد.

 

گریت دین

گریت دین بزرگ‌ترین نژاد و در عین حال آرام‌ترین سگ است. سگ‌های گریت دین دشمن‌های بزرگ تر از خودشان ندارند و یا نیاز ندارند که قدرت خود را با واق واق کردن نشان دهند. اما اگر گاهی هم صدایی ایجاد کنند، این صدا بسیار بلند خواهد بود. در نتیجه در این جا چالشی برایتان به وجود خواهد آمد.

مطالب تصادفی برای شما:

نیوفاندلند

این سگ‌های نژاد بزرگ هم مانند نژاد گریت دین بسیار آرام هستند. از این نژاد معمولاً به نام “گنده‌های مهربان” یاد می‌شود اما بهتر است که به آن‌ها لقب “گنده‌های آرام” را بدهیم.

 

سگ نیوفاندلند

سگ نیوفاندلند

افغان هاوند

وبسایت Hill’s Pet نژاد افغان هاوند را به عنوان یک حیوان خانگی بسیار آسان در نگهداری معرفی می کند (به جز نیازهای آن به آرایش و نگهداری موها). این سگ‌ها زیاد واق واق نمی کنند، خرخر نمی کنند، آب از دهانشان نمی‌ریزد و کند و کاو نمی‌کنند. نژاد افغان هاوند به حدود 40 دقیقه فعالیت در روز نیاز دارد که این برای سگ آرام و بی صدا خوب است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ گریت دین

 

چینوک

سگ‌های آرام چینوک (Chinook) را هیچ وقت در حال واق واق کردن نخواهید دید اما وبسایت  PetGuide هشدار می‌دهد که این سگ‌ها معایبی مانند علاقه به کندن زمین هم دارند. اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، این رفتار چینوک برایتان مسئله‌ساز نمی‌شود و واق واق نکردن این سگ هم برای زندگی آپارتمانی بسیار عالی است.

شیتزو تریر

شیتزو تریر یک نژاد ریز جثه و پر نشاط میباشد و تریر لقبی برای گونه‌ای از سگ‌هاست به طور مثال رتوایلر نیز گونه‌ای از تریرهاست و نام اصلی آن رتوایلر تریر است. برخلاف تصور بسیاری که تریر را نژاد می‌دانند کلمه تریر پسوندی برای نژاد است. شیتزو تریر در کشور ایران از جمله نژاد های پر طرفدار میباشد . قیمت این سگ ها از ۱ تا ۱۰ میلیون است

 

شکل ظاهری

این سگ دارای جثه‌ای کوچک با جمجمه‌ای گرد و پوزه‌ای کوچک چشمانی سیاه و درخشان و پاهایی ظریف ولی قدرتمند است، رنگ این نژاد غالباً سفید سیاه یا حتی هر دوی اینها یک دست یا کرم (اصطلاحا عاجی) دارای گوش‌هایی به رنگ کاراملی روشن مورد قبول است.

خلق و خو

این سگ بسیار آرام و عاشق بازی‌کردن است و فقط در چند مورد سر و صدا می‌کند:

  • ترسیدن
  • ترساندن
  • نیاز به دستشویی
  • نیاز به آب و غذا

در صورتی که با این سگ دعوا کنید، قهر می‌کند و برای چند دقیقه یا حتی چند ساعت حتی به شما نگاه هم نمی‌کند، ولی این عکس‌العمل نشان از عدم دوست داشتن نیست و صاحبش را همچنان دوست دارد.
نسبت به غریبه‌ها بی‌تفاوت است ولی آن‌ها را زیر نظر دارد. فقط کافی است یک نفر را چند بار ببیند تا بخواهد با او بازی کند. این سگ بسیار باهوش است و می‌تواند ظرف دو هفته تمام آموزش‌های اولیه مثل دستشویی‌کردن، خوابیدن، نشستن، ایستادن و آمدن به طرف صاحب صدا را فرابگیرد. این سگ دوست دارد روی زمین بخوابد تا خنک شود ولی بهتر است به او یاد بدهید فقط در خانهٔ خودش بخوابد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  همه چیز در مورد سگ وحشی آفریقایی

منبع :ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...