بهداشت سگ

بهداشت سگ

بهداشت سگ


بهداشت سگ

سلام به دوستداران وعلاقمندان حیوانات. و اما نگهداری سگ یه آدابی داره از جمله پاکیزگی. هلث کده تو این مقاله براتون در مورد بهداشت سگ مطلب داره.

 

اهمیت نظافت و بهداشت سگ

این روزها نگهداری سگ و توله سگ در خانه‌ها به امری عادی تبدیل شده است. نگهداری از سگ‌ها اصول و قواعدی دارد که صاحبانشان باید بدانند و رعایت کنند. از نحوه و زمان تغذیه تا علائم بیماری و نگهداری‌های بهداشتی، همه و همه مواردی هستند که برای نگهداری از سگ نیاز است تا با آن آشنایی داشته باشید. نظافت و بهداشت سگ ارتباط مستقیمی با بهداشت منزل و خانواده دارد. به همین جهت، نیاز است تا برای جلوگیری از هرگونه پیشامد ناخوشایند، با اصول نظافت و بهداشت سگ در منزل آشنایی داشته باشید. مواردی همچون برس کشیدن، شستن سگ در خانه، نظافت ناخن‌ها و… همه مواردی است که نیاز است تا با آن آشنایی داشته باشید. با ما همراه باشید تا مهم‌ترین نکات نظافت و بهداشت سگ را برای شما بیان کنیم.

همانطور که گفته شد، نظافت سگ می‌تواند از ابتلای حیوان خانگی شما به بیماری‌ها جلوگیری کند. همچنین، بررسی مداوم شرایط سگ، شامل ریزش موی حیوانات خانگی، وجود اشک در چشم‌های سگتان، هرگونه تغییر در روند تغذیه و… باعث می‌شود تا سگ در محیط خانه احساس آرامش داشته و شما از داشتن سگ سالم، لذت ببرید.

شستن سگ در خانه، اصول خاصی دارد که به شما کمک می‌کند تا به حیوان خود ناخواسته آسیبی وارد نکنید. پیش از آن‌که به نحوه شستن سگ در خانه اشاره کنیم، خوب است بدانید که شستشوی مداوم و افراط در نظافت و بهداشت سگ، می‌تواند آسیب‌های جدی برای حیوان به دنبال داشته باشد. سگ‌ها غدد چربی و عرق در زیر پوست خود ندارند؛ بنابراین نیازی به شستشوی مداوم پوست سگ نیست. اگرچه، برس کشیدن موهای سگ، می‌تواند علاوه بر ایجاد حس خوشایند در سگ، به نظافت آن نیز کمک کند.

شستن سگ در خانه تنها به شستشوی بدن خلاصه نمی‌شود، به طور کلی، نظافت و بهداشت سگ به چند بخش مجزا تقسیم می‌شود که عبارتند از:

  • حمام کردن سگ
  • تمیز کردن گوش‌ها
  • تمیز کردن دندان‌های سگ
  • کوتاه کردن و نظافت ناخن‌ها
بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ چاو چاو

 

حمام کردن سگ

برای شستن سگ در خانه، بهتر است ابتدا وسایل لازم جهت حمام سگ را آماده کنید. بهتر است شامپوی مناسب پوست و موی سگ، اسفنج (در صورت لزوم)، و آب با دمای ولرم رو به گرم را پیش از شستن سگ در خانه خود آماده نمایید. همچنین، جهت شستشوی بهتر، خوب است تا موهای سگ خود را برس بکشید، این کار باعث می‌شود تا سگ آرام شده و در روند حمام نیز با شما همکاری کند. بستن مجرای گوش سگ با دو تکه پنبه هم به شما کمک می‌کند تا از ورود آب و شامپو به گوش سگ خود جلوگیری کنید. برای حمام کردن سگ نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • بهتر است شتسشو را از سر شروع کنید، ولی هیچوقت آب را مستقیما به صورت سگ‌ها نریزید.
  • با دست خود به آرامی بدن سگ را ماساژ دهید تا آب به تمام بدن برسد. همچنین، این موضوع کمک می‌کند تا مواردی همچون انگل ها از روی پوست سگ پاک شوند.
  • سگ را به طور کامل خیس کنید و سپس از شامپو استفاده کنید، این‌کار کمک می‌کند تا تمام بدن سگ به طور یکنواخت تحت تاثیر شامپو قرار گیرد.
  • جاهایی که بیشتر در معرض کثیفی هستند را بیشتر دست بکشید تا به طور کامل تمیز شوند.
  • پس از اتمام شستشو با شامپو، دوبار به طور کامل سگ را با آب شستشو دهید، تاکف شامپو به طور کامل از بدنش پاک شود. باقی ماندن کف و چرک در بدن سگ می‌تواند باعث التهاب پوستی در بدن حیوان شود.
  • می‌توانید دست خود را خیس کرده و صورت سگ را به طور کامل از کف پاک کنید.

پس از اتمام حمام، ممکن است که سگ به طور غریزی خود را تکان بدهد تا خشک شود. با این تفاسیر شما از یک حوله نرم برای خشک کردن سگ استفاده کنید. استفاده از سشوار هم می‌تواند به شما کمک کند.

تمیز کردن گوش‌ها

بهتر است هربار پس از شستن سگ در خانه، حتما گوش سگ خود را تمیز کنید. در حین نظافت، دقت کنید که آیا علائمی از خراشیدگی، التهاب و یا هر چیز غیرعادی دیگری در گوش سگ وجود دارد یا خیر. توجه داشته باشید سلامت گوش سگ بسیار مهم است و در صورت رویت هرگونه مسئله غیرعادی، بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عمر سگ

برای تمیز کردن گوش سگ به هیچ وجه از الکل استفاده نکنید. محلول‌هایشستشوی متعددی برای تمیزکردن گوش سگ‌ها وجوددارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای نظافت وبهداشت سگ استفاده کنید. برای این‌کارپنبه‌ای رابه محلول آغشته کنید و به آرامی گوش سگ را تمیز کنید. دقت کنید که محلول از پنبه نچکد. پس از آغشته کردن گوش سگ به محلول به وسیله پنبه و تمیز کردن گوش، با پنبه خشک، گوش سگ را به طور کامل تمیز کنید.

شستشوی سگ هاسکی

شستشوی سگ هاسکی در حیاط خانه راه دیگه تون اینه که ببریدش تو حیاط تون که حوض داره. بهتره که حتما جایی حمومش کنین که وان و آب گرم داشته باشه که بهتر از حوض و آب سرده و سگ تون کمتر اذیت میشه و البته کار شما راحت تر میشه.

سیبرین هاسکی | Siberian Husky

شستشوی سگ هاسکی ریزش مو در کل برای هاسکی تا حدی طبیعی است ولی نباید زیاد گردد. سگ هاسکی در مناطق سردسیر ریزش موی کم تری خواهد داشت و در هوای گرم به دلیل گرما دچار ریزش زیاد می گردند، از این رو خنک نمودن محیط نگهداری هاسکی

هاسکی، سگی نیرومند، پر انرژی، باهوش و وفادار است که او را از دیگر نژادهای سگ متمایز می سازد. واضح است که تغذیه صحیح سگ هاسکی، نقش مهمی در سلامت و رشد حیوان خواهد داشت. به دلیل اهمیت و محبوبیت این نژاد، تمامی موارد مرتبط

شستشوی سگ هاسکی – کوروک

شستشوی سگ هاسکی – کوروک. شستن سگ مخصوصا برای اولین بار باعث ترس و سردرگمی او میشود ، بنابراین شما باید سگ را آرام کنید و محیط راحتی را برای سگ محیا کنید

راهنمای اصلاح و شستشوی سگ

15.7 · شستشوی سگ تو خونه کار سختیه و نیاز به تجربه زیادی داره؟ (بهترین نام برای سگ سرابی+ ژرمن شپرد+دوبرمن+ هاسکی+پامرانین) انتخاب بهترین اسم برای سگ‌ها یه مرحله‌ی سخت و پر چالشه.4,6/5(9)

بیشتر بخوان بیشتر بدان  راه های تشخیص سگ ها

حمام و شستشوی سگ هاسکی

حمام و شستشوی سگ هاسکی سگ های هاسکی اصولاً سگ های تمیزی هستند آن ها همانند گربه ها برای تمیز کردن خود وقت می گذارند. بنابر این معمولاً بوی نا مطبوع شایع در

حمام کردن سگ و موارد توصیه شده

حمام کردن سگ باید با شامپوی مخصوص حیوانات و حداقل هر ۳ هفته تا یک ماه یک بعد از کف مالی و شستشوی سگ، او را به‌ آرامی از تشت خارج کرده و با آب کم‌فشار به‌ ملایمت کف‌ها را هاسکی . شیتزو .

حمام کردن سگ و موارد توصیه شده

حمام کردن سگ و موارد توصیه شده

 

 نژاد سگ هاسکی (سیبرین)

نگاهی مختصر به نژاد سگ هاسکی. فکر می‌کنم همه شما با من موافق باشید که سگ هاسکی یا هاسکی سیبرین (Siberian Husky) به لطف چشم‌های آبی و رنگارنگ و ماسک زیبایی که روی صورتش دارد، یکی از زیباترین و دلرباترین سگ‌های دنیا است.

هاسکی – مامولات

هاسکی مالاموت سگ زیر شیرین و دوست داشتنی می باشد آن ها رنگ های سیاه سفید , سفید و گلد دارند. مشخصه ی همه ی آن ها چشم آبی رنگ آن ها می باشد . هاسکی. هاسکی ها وزنی بین 20 تا 30 کیلو گرم خواهند داشت .

آرایش و شستشو حیوانات خانگی

آرایش و شستشو حیوانات خانگی در مجهزترین سالن شستشوی سگ و گربه در شمال تهران. کلینیک دامپزشکی فرشته با بهترین امکانات و پیشرفته ترین تجهیزات برای خدمت رسانی

ظرف شستشوی سگ

شستشوی سگ هاسکی در حیاط خانه راه دیگه تون اینه که ببریدش تو حیاط تون که حوض داره. بهتره که حتما جایی حمومش کنین که وان و آب گرم داشته باشه که بهتر از حوض و آب سرده و سگ تون کمتر اذیت میشه و البته

شستشوی سگ ( ژرمن شپرد )

۲- شانه کردن کامل سگ : قبل از شستشوی سگتان ( ژرمن شپرد – شیتزو) حتما سعی کنید که او را به طور کامل شانه کنید و سطح پوستش را برای مواردی مانند مشکلات پوستی – کنه و کک و … بررسی کنید. در صورت مشکلات پوستی حتما با دامپزشک خود مشورت کنید.

 

منبع:ویکی پدیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ گردانی x بخوانید...