طرز تهیه اسپاگتی

طرز تهیه اسپاگتی

طرز تهیه اسپاگتی

اگر برای درست کردن غذای خود عجله داشته باشید، می‌توانید به راحتی مقداری گوشت چرخ کرده را کمی تفت بدهید تا رنگ آن به رنگ قهوه‌ای تغییر پیدا کند، سپس کمی رب گوجه فرنگی و ادویه‌جات و یا یک شیشه سس پاستا به آن اضافه کنید و اجازه بدهید که کمی بپزد. اگر به سس قرمز علاقه ندارید، می‌توانید مقداری سیر له شده، کره ذوب شده و پودر پنیر پارمسان را با هم تفت بدهید و اسپاگتی خود را به این سس خوش طعم آغشته کنید. اگر برای درست کردن سس پاستای خود کمی بیشتر زمان دارید، می‌توانید مقداری   له شده، چند حبه سیر، و جعفری خرد شده را با هم مخلوط کنید و بپزید.

طرز تهیه اسپاگتی ساده

  • اگر قصد دارید که پس از پختن اسپاگتی آن را سریعا استفاده کنید، هرگز داخل آب آن روغن نریزید؛ چون روغن باعث می‌شود که رشته‌های اسپاگتی سس را به خوبی به خود جذب نکنند.
  • مدت زمان مورد نیاز برای پخته شدن اسپاگتی تازه، کمتر از مدت زمان مورد نیاز برای پخته شدن پاستای نیمه آماده و خشک شده است. شما برای پختن اسپاگتی تازه تنها به ۲ الی ۵ دقیقه زمان نیاز دارید.
  • برای اینکه اسپاگتی خشک را از وسط به دو نیم تقسیم کنید، بهتر است که به جای خم کردن آن از وسط، یک دسته اسپاگتی را بچرخانید تا رشته‌های آن بشکنند و نصف بشوند.

طرز تهیه اسپاگتی بلونز

قبل از هر چیزی باید تعیین کنید که قصد دارید برای هر نفر، چه مقدار اسپاگتی سرو کنید. معمولا روی بسته بندی اکثر ماکارونی‌ها نوشته شده است که مقدار مورد نیاز برای هر نفر چقدر است و در نتیجه، شما باید چه مقدار از محتویات داخل بسته را درست کنید. به عنوان مثال، ممکن است روی بسته یک مدل ماکارونی نوشته باشد: اگر قصد دارید که به اندازه ۳ نفر اسپاگتی درست کنید، باید نصف محتویات داخل بسته را بپزید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سیب زمینی ترشی

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالاد لبو x بخوانید...