incognito چیست

incognito چیست

incognito چیست

حالت Incognito یا حالت ناشناس، یک حالت در مرورگر است که امکانی را برای حفظ امنیت شخصی کاربران ایجاد کرده است. حالت ناشناس کروم، حالتی مشابه Stealther در مرورگر فایرفاکس و یا private browsing در مرورگر سافاری مک می‌باشد . در حالت ناشناس، مرورگر هرگز پیشینه وب‌گردی ، کوکی‌ها، دانلود هیستوری‌های شما را ذخیره نخواهد کرد و به حساب‌های شما وارد نخواهد شد.

مانطور که می‌دانید مرورگرها به طور معمول تمام فعالیت‌های آنلاین شما را به خاطر می‌سپارند: آنچه که شما جستجو کرده اید، چه صفحاتی را بازدید کرده اید، چه ویدئوهایی را تماشا کرده اید، چه خریدهای آنلاینی را داشته اید و غیره. اما در حالت ناشناس، مرورگرها نمی‌توانند هیچ یک از این اطلاعات را ذخیره کنند. شما به راحتی می‌توانید حالت ناشناس را در مرورگر خود تغییر دهید.

incognito tab چیست

حالت ناشناس در تمامی مرورگرها و سیستم‌عامل‌ها در دسترس است. در اکثر مرورگرها با کلیک بر دکمه سه نقطه و بازشدن منوی مرورگر می‌توانید وارد این حالت شوید. هنگامی که وارد این حالت شوید معمولا رنگ صفحه تغییر کرده و آیکونی شبیه نقاب در صفحه ظاهر می‌شود. متنی هم حاکی از ورود به حالت ناشناس مشاهده خواهید کرد. در قسمت زیر نحوه دسترسی به این حالت در مرورگرهای مختلف را به‌همراه کلید‌های میان‌بر مشاهده می‌کنید.

incognito mode چیست

حالت ناشناس روشی است وابسته به دستگاه مورد استفاده شما. اگر در یک دستگاه خود از این روش استفاده کنید اما در دستگاه دیگر خود آن را به‌کار نبندید، ممکن است تاریخچه دستگاه دوم موجب بروز مشکلاتی شود، اگرچه تاریخچه‌ای از دستگاه اولتان ثبت نشده‌است.

به بیان ساده، حالت ناشناس حالتی است که در آن تاریخچه‌ای از وب‌سایت‌هایی که از آن‌ها بازدید کرده‌اید ثبت نمی‌شود. در این حالت کروم آدرس سایت‌های بازدیدشده و اطلاعات واردشده در این وب‌سایت‌ها را ذخیره نمی‌کند. همچنین هیچ‌گونه اطلاعاتی از این وب‌سایت‌ها در فضای ابری اکانت گوگل شما نیز ثبت نخواهد شد. کروم حین بازدید از یک سایت، آدرس سایت، کوکی‌ها، اطلاعات سایت و دسترسی‌های احرازشده را به خاطر می‌سپارد اما هیچ‌کدام از این اطلاعات در حالت ناشناس ثبت نخواهند شد. البته تمامی این اطلاعات به‌طور دستی نیز قابل حذف هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بوهمین

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های افزایش ماندگاری عطر x بخوانید...