nlp قوانین

nlp قوانین

nlp قوانین


nlp چیست؟

با سلام خدمت همراهان هلث کده، در این پست سعی داریم شما را با nlp و هفت قانون طلایی آن آشنا کنیم. تا انتها با ما باشید تا با nlp قوانین آشنا شوید.

از مطلب زیر دیدن کنید:

nlp چیست و چه کاربردی دارد

معرفی nlp

NLP مخفف عبارت برنامه ریزی عصبی کلامی  (Nero Linguistic Programming)  و یک تکنولوژی رفتاری است که شامل یکسری تکنیک ها، روش ها و اصول راهنما در مورد زندگی واقعی است. NLP   فقط یک قضیه علمی و نا کارآمد نیست.
N مخفف Nero  به معنای عصب یا سیستم عصبی (ذهن) است که تجربه ما به وسیله حواس پنج گانه از طریق آن ایجاد می گردد. nlp قوانین

L مخفف Linguistic  به معنای زبانی یا سیستم های زبانی یا سیستم های ارتباطی غیر کلامی دیگر است که علائم عصبی از طریق آنها به کد تبدیل شده و سپس سازماندهی گردیده و مفهوم را ارائه می دهند. یعنی از طریق این سیستم، فرآیندهای عصبی ذهن به شکل کد گذاری شده منظم و دارای معنی می شوند و سپس از طریق زبان، سیستم های ارتباطی و سیستم های سمبولیک (مثل گرامر، ریاضیات، موسیقی و علامت ها) به منصه ظهور می رسند.

P مخفف Programming  به معنای برنامه ریزی است؛ یعنی ایجاد توانایی استفاده کردن از برنامه هایی که در سیستم عصبی خود میریزیم تا به نتایج مطلوب و خاص برسیم (ارتباط با خود)

بیایید با شاد بودن زندگی زیباتری را سهیم باشیم، در حالی که کارهایی هم هست که برای شادتر بودن، هیچ وقت و در هیچ شرایطی نباید از برنامه زندگی ما حذف شود. nlp قوانین

عکس تنهایی دخترانه

7 قانون طلایی nlp

1- قانون اعتقادات:

به هر چیز که اعتقاد داشته باشید چه درست چه نادرست، بر قسمت نیمه‌ هوشیار ذهن تأثیر می‌گذارد و با دقتی حیرت آور به عینیت در می‌آید. هر امر باید ابتدا در قالب اعتقاد درآید تا به آن عمل شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ني ني سايت طلسم

2- قانون انتظارات:

هر آنچه که انتظارش را می‌کشید به سرتان می‌آید. مثلاً اگر انتظار یک زندگی خوب و موفق را می‌کشید، همان را خواهید داشت و برعکس. پس اگر هر عملی که انجام دهید از آن انتظار مثبت داشته باشید، نتیجه مثبت خواهید گرفت. حتماً تأثیر این قانون را در زندگی روزمره زیاد دیده‌اید.

3- قانون جاذبه:

منفی‌ها، منفی‌‌ها را جذب می‌کنند و مثبت ها، مثبت‌‌ها را. افراد با ذهنیت منفی، اشخاص منفی را جذب می‌کنند و برعکس، افراد با ذهنیت مثبت، اشخاص پر انرژی و مثبت‌اندیش را.

4- قانون جانشینی:

ذهن نیمه‌هوشیار در یک لحظه می‌تواند فقط به یک وجه از قضیه فکر کند (مثبت یا منفی). یعنی زمانی که می‌خواهیم به جنبه مثبت کاری فکر کنیم قادر نیستیم در همان لحظه جوانب منفی آن را هم بسنجیم. مگر آنکه جنبه منفی جانشین وجه مثبت شود.

5- قانون کارما:

آدمی تنها آنچه را که می‌دهد باز می‌ستاند. بازی زندگی، بازی بومرنگ هاست. پندار و کردار و گفتار انسان دیر یا زود با دقتی حیرت انگیز به خود او باز می‌گردد.

کارما واژه‌ای است سانسکریت به معنای «بازگشت». آنچه که آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد. بسیاری از مردم از این واقعیت غافلند که هدیه دادن نوعی سرمایه گذاری است و اندوختن از سر حرص و احتکار جز تنگدستی عاقبتی ندارد.

6- قانون بخشایش:

این قانون می‌گوید خطا‌‌های خود و دیگران را فراموش کنید و ببخشید. فراموش کردن خطا‌‌های خود این حسن را دارد که تصویر ذهنی شخص از خود، مخدوش نمی‌شود. هر اندیشه‌ی خشک و محدود‌کننده‌ای مثل مقصر دانستن خود، یا کینه و ناراحتی داشتن از دیگران بر ذهن نیمه‌هوشیار اثر گذاشته، مانع پیشرفت می‌شود.

7- قانون پرهیز از تردید و هراس:

جز تردید و هراس هیچ چیز نمی‌تواند میان انسان و آرمان‌‌هایش فاصله ایجاد کند. اگر انسان بدون دلهره، برای تحقق آرزو‌هایش تلاش کند، بی‌درنگ برآورده خواهد شد. ترس، دشمن بزرگ بشر است. ترس از تنگدستی، ترس از بدبختی، ترس از شکست، ترس از بیماری، ترس از دست دادن و…

بیشتر بخوان بیشتر بدان  nlp چیست و چه کاربردی دارد

nlp

nlp کتابهای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ني ني سايت طلسم x بخوانید...